Велина Докова- 5 г. дете от Варна се нуждае от средства за операция

  • 5 322
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
prysila  а аз непрекъснато съм мислила и не преставам да мисля за тях за родителите (те са едни прекрасни приятели) и да им вдъхвам кураж детенцето  е толкова лъчезарно и силно че за него нямам думи казвам ти го искренно ги обичам! от както бях на концерта съм с високо кръвно - още повече мисля за тях . паричките не стигат какво да направим да предизвикаме повече интереса и на по-богати спонсори .......?!?!!? иначе детенцето колкото се може го закрепват вливат му глюкоза в момента (подхранват мускула) така каза красито(майката)далака му е зле ,коремчето му е подуто и не спада  Cry но важното е че няма температура . чакат трима от министерството да подпишат евентуално за това пусто направление в общи линии това е остава ни само да се молим  Praynig радвам се че мислим всички за тях , защото краси каза че чувства тази положителна енергия , която излъчваме!!!!!!! да продължаваме все така!!!!

 

# 31
  • Варна
  • Мнения: 3 362
Благодаря ти anikris, не познавам детенцето, но се надявам и това да стане, когато оздравее.

Сумите събрани по сметките до снощи са :

BGN   27592.93                 20.02.08 15:51
USD   75.00                11.02.08 16:30
EUR   5180.00                20.02.08 10:32

Общо някъде 22 978 евро

На търга снощи сякаш събраха около 3000 евро. Така че са необходими още 20 000 евро. А има само 5 дни.

Пуснах молбата за помощ тук, защото има 65 000 регистрирани потребители,  четат поне още толкова. Знам, че не само това дете се нуждае от помощ. Но за него са  необходими само 4000 човека, които да пуснат по 10 лв. Ама как да им бръкнеш в душите ? Незнам, опитвам се.

# 32
  • Мнения: 798
И аз се надявах,че във варненската тема ще има по-голяма заинтересованост,ама нещо май не се получи.....

# 33
  • Мнения: 908
"В контакт сме с родителите на Велина отдавна.
До 2-3 дни очакват решение от НЗОК, което да поеме операцията.
Ако това не се случи, ще помагаме!"

Това е от 19.02.2008г. от www.save-darina.org Би трябвало днес или утре да се знае какво е решението на НЗОК, ще се отпуснат ли парите или не. Силно се надявам да е първото, защото време почти не остана  Cry

# 34
"В контакт сме с родителите на Велина отдавна.
До 2-3 дни очакват решение от НЗОК, което да поеме операцията.
Ако това не се случи, ще помагаме!"

Това е от 19.02.2008г. от www.save-darina.org Би трябвало днес или утре да се знае какво е решението на НЗОК, ще се отпуснат ли парите или не. Силно се надявам да е първото, защото време почти не остана  Cry

Документите лежат от доста време на бюрото на директора на касата,  госпожа Румяна Тодорова и  чакат само нейния подпис. Ако кажа, че е сестра на Илияна Йотова, сигурно няма да е добре. Но е факт, че толерирането на подобни престъпни забавяния си има нужното обяснение.

Дори лекарите са я взели за мезе - http://digest-harmanlitown.blogspot.com/2007/12/blog-post_9445.html

# 35
  • Мнения: 908
Мислиш ли, че не съм се досетила за това с документите? Тъпото е, че почти никакво време няма... а те го забавят още. Затова и ако накрая не дадат парите... ще е поредният абсурд!!!
Сестра ми преди малко ми каза, че организирали търг. Давали картини, чанти... Дано, дано, дано парите се съберат, независимо как  Praynig

# 36
BG32PRCB92301021296716 BGN   44055.04[/b]  21.02.08 17:26 
BG44PRCB92301121296710 USD   185.00   21.02.08 10:56 
BG79PRCB92301421296710 EUR   5180.00   20.02.08 10:32  ура ура ура - има надежда

# 37
  • Варна
  • Мнения: 3 362
Остават още 4 дни.

И още  12 000 евро трябва да бъдат събрани. Кампанията по набиране на средства продължава до 27.02. , когато трябва да бъдат преведени парите на клиниката в Германия.
Надявам се още малко хора да помогнат. Все пак за около 17 дни бяха събрани 33 000 евро.
Има надежда  lovekiss

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 11:51 от prysila

# 38
  • Мнения: 908
"Най-после д-р Румяна Тодорова е сложила подписа си върху документите на Велина! Таткото пътува към София, за да уреди превода към немската клиника."

http://www.save-darina.org/component/option,com_joomlaboard/func … d,18217/catid,36/

Сетили сееее........ Супер сте всички!!! Кампанията беше страхотна и се радвам, че успя да обедини Варна. Остава вече да стискаме палци да й върви по вода на Велинка и да оздравее  Praynig
  bouquet за всички ВАС!!!

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 362
MMka, супер новина   Heart Eyes. Сега влязох да видя какво става, даже не съм в къщи. Чудесно, много ме зарадва  Hug
Остава да се молим оттук нататък всичко да е наред - пътуването, операцията и дай боже да я посрещнем жива и здрава.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 3 362
Искам да уведомя всички, че повече пари не са необходими. Събраните до момента суми от дарения ще бъдат дадени за медицинския транспорт до Германия, ще бъдат поети разходите на придружителя и следоперативното лечение. Ако има хора , които все още събират пари - могат да ги дарят за други нуждаещи се деца. Може да се обърнете за информация към  www.save-darina.org или Движението на Българските майки, те ще ви насочат за кое детенце спешно се набират парички.
Още веднъж благодаря на всички ,които се отзоваха.
Оттук нататък ще се молим операцията да бъде успешна.

# 41
  • там където се случват чудеса и мечтите се сбъдват
  • Мнения: 160
 Praynig Praynig Praynig

# 42
  • Мнения: 798
Радвам се,че има хубави новини,дано всичко да е наред в Германия и малката Велина да се оправи Praynig

# 43
  • Мнения: 144
Ето нещо, свързано с Велина, свалено от www.save-darina.org:

" Фотографи се обединяват за едно добро дело - 2008/02/26 10:29
Първоначалната идея на фотографите от Варна е да се проведе благотворителен търг на картини и художествена фотография под мотото "Сърце за Велина". За щастие в процеса на организиране на този търг здравната каса отпусна така чакания формуляр Е112 за лечението на Велина. Това разбира се, няма да спре доброто дело и събраните средства ще бъдат дарени за други нуждаещи се деца от сайта www.save-darina.org. Желаещите фотографи да участват със свои произведения (в рамки) могат да ги занесат днес /вторник 26.02/ от 19:00 до 21:00 часа във фотоклуб "Варна" - Младежки дом (до хотел "Орбита").

Благотворителният търг ще се проведе утре 27.02 в Art gallery for Charity" от 17:00 часа, намираща се в Приморски парк "Горчива чешма" 477 (до хотел "Далас").

Източник: Moreto.net "

# 44
ДА СТИСКАМЕ ПАЛЦИ -ДНЕС Е ДЕНЯТ НА ОПЕРАЦИЯТА НЕКА СЕ ПОМОЛИМ ВСИЧКИ ЗАЕДНО  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт