Референдум под сурдинка или как властимащите омаловажават волята на народа

  • 1 854
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 687
Да, референдума е от никакво значение. Волята на народа няма да промени вече подписаните споразумени и договори, но нека всички, които милеем за града си, да им покажем, че ни пука и че сме против.
Само с това не съм съвсем съгласна. Да, договорът е подписан, но не е късно да бъдат променени много неща по него.
В сайта, който даде лилита, пише какви резултати е имало в други страни от референдуми. Не вярвайте на Станишев и сие, че нищо не можем да постигнем. Можем, стига да го искаме.
Съгласна съм, че кампанията покрай тези избори не беше добре организирана. Едва в последните дни се раздвижва нещата. Много хора изобщо не са чули, че има референдум. Други пък нямат представа къде и как ще се гласува.
Можеше и много по-добре да се направи, но... да се надяваме активността да е по-висока от обикновено (макар много да не ми се вярва Confused).
Изцяло заставам зад призива на лого5ка. ГЛАСУВАЙТЕ!

# 16
  • Мнения: 373
Унишожиха бреговата ивица със строежи сега и морето искат да унищожат.

ми що не се вдигнахте тогава, против ужасното неспиращо строителство, съсипващо и бреговата ивица и целия национален отрасъл туризъм, който беше сравнително добре развит още от соц времената?
и позволи ме да те поправя - морето е вече унищожено от изливащите се в него отпадни води от същите тези хотели, които съсипват бреговата ивица. не съм чула някъде да има пречиствателна станция построена, някой да е чувал?
и още нещо - стига сте скачали така като някой се опитва да ви манипулира с разни "екологични" мотиви. "опазването на природата" и въобще екологията по цял свят служат на нечии политически интереси. зад които политически интереси стоят икономически.
Морето може и да е съсипано, но все още не е напълно унищожено. Целта е да запазим поне това , което е останало. Между другото именно тези, които сртоиха хотели като гламави имат интерес да се спре изграждането на петролопровода, защото един евентуален разлив би довел до страхотен отлив на туристи по нашето Черноморие. България ще печели от нефтопровода 37000Е годишно, а печалбата от туризма е 2 млрд Е. Кое е по-изгодно? Пак се подложихме на някого Money

# 17
  • Мнения: 14 490
чакай малко - 37 хиляди евро е печалбата от нефтопровода за република българия. това са парите, които влизат в държавната хазна, така ли?
а тези 2 милиарда от туризъм пак ли са печалба, която влиза в държавната хазна?

# 18
  • Мнения: 1 032
По- голямата част от тези 2 млрд влизат в държавната хазна, като данъци, осигуровки, заплати на хората, работещи в сферата на туризма и т.н.  А 37 млн евро на година е обидно малка сума, при условие, че сме можели да взимаме 1/3 от печалбата, ако Станишев и сие не се бяха надупили пак на руснаците. Много ясно, че сега е борба на икономически интереси, но аз предпочитам да защитавам собствените си интереси, а не нечии чужди. Знаеш ли, много ме е яд, че нещата не стават прозрачно. По националните телевизии се говори само за това как ще потекат мед и масло от този петролопровод. Никой не става е не казва ясно какви са рисковете и как могат да се минимализират. И всички говорят за проекта, като за свършен факт. Много бургазлии няма да гласуват в неделя, защото си мислят, че от гласа им нищо не зависи. Обаче ако избирателността е ниска ще изкочи някой министър и ще каже "Референдумът показа, че Бургас не е срещу петролопровода. Против са шепа еколози" или нещо в този дух.

# 19
  • Мнения: 14 490
По- голямата част от тези 2 млрд влизат в държавната хазна, като данъци, осигуровки, заплати на хората, работещи в сферата на туризма и т.н. 

не разбирам как заплатите на хората, работещи в сферата на туризма влизат в държавната хазна  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 032
Казах голяма част, а не всичките 2 млрд. и пак в пъти повече от 37 млн. Та и сега Бургас внася в държавния бюджет двойно по- голяма сума.

# 21
  • Мнения: 14 490
аз пък искам да ти кажа, че това което си написала е абсурдно и не мога да разбера какво искаш да кажеш. заплатата на една камериерка в хотел не "влиза" в държавната хазна. влиза в нейния джоб

# 22
  • Мнения: 373
Цитат:Само пристанищните такси в пристанище Ротердам са средно 70 евро-цента на тон: годишно то събира само пристанищни такси, само за суров петрол 70 000 000 евро - печалбата от които се завърта в самото пристанище и местната икономика. Отново, България като цяло печели 35 милиона долара на година - от които за Бургас не остава нищо.
Допуснала съм грешка с около 2 000 000Е newsm78 ИЗВИНЕТЕ
Да не издребняваме, камериерката няма нищо общо.
Алегра, значи ти ако живееше в Бургас нямаше да отидеш да гласуваш , така ли? newsm78

# 23
  • Мнения: 1 032
Добре, а аз разбирам, че много държиш на мнението си и не искаш да зачетеш чуждото. Няма да измествам темата повече и ще уточня. Голяма част от парите влизат в държавната хазна не всички. И да заплатата на камериерката не влиза в хазната, а в джоба й. Но тя също плаща данъци и осигуровки, които влизат в хазната. Камериерката също така пазарува с тази заплата, както и туристите, дошли тук.

# 24
# 25
  • Мнения: 14 490
Алегра, значи ти ако живееше в Бургас нямаше да отидеш да гласуваш , така ли? newsm78

щях да отида да гласувам "за"
не се ли питате след като има закон за референдумите от 100 години сигурно защо досега никога, никъде в българия не е правен такъв?
и защо пък точно сега някой се опитва да организира нещо подобно?

# 26
  • Мнения: 373
"ЗА" какво?
Може би най-хубавото нещо в Бургас е Морската градина. Представявш ли си да отидеш да се разхождаш и вместо мирис на море да усещаш мирис на нафта. И цялата брегова ивица да е черна от разливите. Това ни очаква.

# 27
  • Мнения: 1 032
"ЗА" какво?
Може би най-хубавото нещо в Бургас е Морската градина. Представявш ли си да отидеш да се разхождаш и вместо мирис на море да усещаш мирис на нафта. И цялата брегова ивица да е черна от разливите. Това ни очаква.

Знаеш ли, проблемът е в липсата на информация за рисковете и ползите от петролопровода и хората от вътрешността на страната не могат да ни разберат. Куцо и сакато се изреди да обяснява какви пари щели да влезнат, как това не пречело на туризма и как въобще можем да протестираме срещу проект от такъв мащаб. Никой не обяснява какви рискове крие, колко пари всъщност изгубихме от лошо проведените преговори, какво ще стане с природен парк Странджа, през който ще мине част от тръбата.

# 28
  • Мнения: 373
То човек трябва малко да седне и да прочете , поне нета дава тази възможност. А и мълчанието на властимащити е показателно. Пари някакви може и да влезнат, ама не в Бургас. Бургас само негативите ще обере. Децата ни също!
Ето още http://www.capital.bg/show.php?storyid=456854&sp=0#storystart

и най-вече: За гърците рафинерия, за нас буй

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
....... "опазването на природата" и въобще екологията по цял свят служат на нечии политически интереси. зад които политически интереси стоят икономически.

Тук си права. Голяма част от екопротестите по Черноморието протичаха под формата на изнудване - дайте ни, че да не скачаме и срещу вас. Много ми е интересно обаче къде са екоорганизациите, които така милееха за Странджа - откъде мислите, че ще мине тръбата по сушата, за да стигне до Гърция?
Абсолютно съм убедена, че протестите за Странджа и Иракли бяха купени и манипулирани, за да се измести вниманието от много по-важния проблем с петролопровода. Екокатастрофата по размери е несравнима...

Всеки има право на кауза, която да защитава.

Общи условия

Активация на акаунт