Кажете как отказахте цигарите

  • 12 773
  • 144
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 580
Захванали сте любимата ми тема. Ако знаете само колко ми е гадно Sad
След 20 години пушене, накрая по 2 кутии на ден, реших ей така да пробвам да видя дали ще мога да спра. Успях. Преди 6 месеца. И 4 седмици ми беше чудесно. Оттогава ме гони жестока депресия и все се питам дали няма да ми е по-добре, ако пак пропуша, но стискам зъби все още...  .
Просто спирането си е наистина индивидуално и всеки го понася по различен начин със или без странични "ефекти"

Пожелавам на всички тръгнали да спират, от все сърце много успех и издръжливост!

# 31
  • Мнения: 581
 Просто един ден ми дойде отвътре идеята да спра цигарите и го направих отведнъж без никакви помощни средства.Помогна ми единствено невероятния инат, който притежавам.Обаче как надебелях...

# 32
  • Мнения: 7 716
Аз преди много години опитах, не ми хареса вкуса и приключих. Laughing

# 33
  • Мнения: 57
С ИНАТ. Не беше трудно, защото никога не съм била заклет пушач. Сега не понасям цигарен дим, мирис. Не мога да проумея малоумието си да се нагълтваш с дим. Помогна ми и снимка на белия дроб на пушач. Sick

# 34
  • Мнения: 269
Разболях се от бронхит - кашлица ужасна...
Чичо доктор каза, че работата не е добре и че ако продължавам да пуша ще си докарам големи проблеми!
Уплаших се и реших, че няма да пуша повече Naughty
Нямаше дори последна цигара - вече се виждах как дишам кислород през тръбичка Sick
Оттогава минаха 7-8 години - не съм ги броила.
Понякога сънувам, че пуша и се събуждам гузна.
Така съм си по-добре от преди! Peace
И да се разболея се оправям бързо-бързо. Продължавам да си накашлям, но се надявам един ден и това да отмине... Praynig

# 35
  • Мнения: 281
От раз ги отказах.

Сега пуша, когато ми е кеф.
Мога да изпуша 10 цигари и след това месец да не запаля.

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 13:05 от Мария Лу

# 36
  • Мнения: 3 091
Забременях, после родих, сега кърмя... събира се повече от година и половина без цигари и не смятам да ги започвам отново.
спрях да пуша от раз, а преди 1 кутия бяло Виктори не ми стигаше!

# 37
  • out of space
  • Мнения: 8 573
От раз ги отказах.

Сега пуша, когато ми е кеф.
Мога да изпуша 10 цигари и след това месец да не запаля.


ето за това си мечтая!
но...явно съм човек на крайностите Confused

# 38
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Спрях ги от раз. Без помощни средства. Четях си книгата на Алън Кар "Не пуша вече" за мотивация. Когато ми беше криво мацките от темата, в която пиша много ми помагаха. Благодаря им много.

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 15:23 от Danielka1

# 39
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
От раз и на инат. Без помощни средства и последици. След това съм запалвала, но не съм пропушвала отново.

# 40
  • Мнения: 1 081
Аз изобщо не съм ги започвала  Mr. Green  Laughing което  доста често е по-лошия вариант, защото около мен всички пушат / с изключение на двете ми деца които са на 5 и на 7 г./ , но съпруга ми ги отказа успешно 2 пъти за по повече от година изведнъж без никакви помощни средства. Въпроса опира до воля-или ти стиска или не!

# 41
  • Ст.Загора
  • Мнения: 679
Не съм ги отказала , имам никотинови дъвки и мисля от утре да опитам с тях, много ми се иска да успея. Имам позната която от две седмици не пуши благодарение на дъвките . Ако някои е опитвал с дъвките ще съм благодарна да сподели как и колко време се взимат.

# 42
  • София
  • Мнения: 62 595
Дъвките и всякакви подобни помощни средства са като патерица. Който реши да спира цигарите може да го направи и без тях. Въпросът е във волята, а не в лепенките. Абстиненцията е няколко дни. Лепенките или дъвките после каква работа вършат?

# 43
  • Мнения: 3 880
Дъвките и всякакви подобни помощни средства са като патерица. Който реши да спира цигарите може да го направи и без тях. Въпросът е във волята, а не в лепенките. Абстиненцията е няколко дни. Лепенките или дъвките после каква работа вършат?
Аz откаzах с дъвките и мога да кажа, че ми бяха голяма помоЩ...Точно няколко дни ги дъвках, докато мина големия zор, после неzнам каква работа е трябвало да върШат_то е ясно, че няма да се дъвчат доживот Wink
Аz лично се борих среЩу два фактора, докато откаzвах_ среЩу никотиновия глад и среЩу навика. Първото лесно го преборих благодарение на дъвките, борбата среЩу навика обаче беШе в пъти по_трудна.

mimeto_555, нямам спомен точно колко дъвки иzдъвках но не бяха повече от 12_15 броя. Дъвчех, по 2_3 на ден и то само в моментите, в които бях на ръба да zахвърля всичко и да zапаля цигара, т.е. когато беШе много на zор работата и действаШе Simple Smile
Успех

# 44
  • Мнения: 43
Инат му е майката.Поне при мен беше така.Всички опити с дъвки,бонбони,таблетки и др. бяха безуспешни.Една сутрин просто реших,че няма да паля цигара дори и с кафето.В началото ми беше криво,чак кафе не ми се пиеше,но за около месец свикнах. Половин година бях от отбора на непушачите.
Обаче с килограмите не можах да свикна.Сега пак съм пушачка . smile3546  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт