Кажете как отказахте цигарите

  • 12 767
  • 144
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15
Отказах ги преди някъде 7 години може би, и аз не помня вече. Първо броях минутите, после часовете в които не пушех. Когато часовете минаха няколко хиляди и ги обърках, спрях да ги броя. После си казах "е не може толкова много да остискам и сега всичко да проваля" и така до ден днешен. Не съм от тези хора на които им стига и само една цигара на ден. Докато не свършех кутията не мирясвах. А ако вечерта излезна и втора кутия изчезваше. Като се прибави и факта, че имам и бронхиална астма, цигарите ми идваха в повечко, но луд умора няма. Задъхвах се, кашлях и си павках с кеф. Наистина си е вид наркомания. Понякога все още ми липсват. Дори се страхувам, че са ми толкова слаби ангелите, че ако си дръпна веднъж и отново ще пропуша. Напълнях с 3,4 кг., но сега наистина се чувстватвам по-добре. Дори ме дразни пушека и се дразна когато някой пуши около мен.
Та като един стар пушач да кажа: зарежете ги тези цигари, нищо хубаво няма в тях, но това човек го разбира по-късно

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
И на мен ми се припушва понякога, но си мисля, че след толкова време и едно дръпване ще занули буквално постигнатото и пак ще се превърна в пушач.

На всичко отгоре, като зная какво кашляне и изкарване на чернилки от дробовете ми беше, не искам пак да го преживея заради няколко цигари. Наложи ми се по други причини да си правя рентген малко след като спрях цигарите и 1 година по-късно. Не можете да си представите каква очевидна и за неспециалист беше разликата в двете снимки. А беше минала само 1 година.

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 10:20 от RadostinaHZ

# 17
  • Мнения: 3 880
С Никорете (дъвките), преди десетина година....
Случвало се е да паля цигара по разни събирание през годините, но това никога не ми е подействало така, че да ми се допуши отново редовно.

# 18
  • Мнения: 599
Ето ме-от 5.02.08 не пуша newsm44.Отказах ги с Никотинел-лепенки.Само три дни ги носих и беше лесно,но реших и сама да се боря ooooh!Три дни не спирах да заформям скандали в къщи/това без лепенки вече/-за щяло и нещяло.Това я вно е било абстиненция.Невероятно отражение има на психиката-забравям,губят ми се мисли,абе искам да кажа нещо и сякаш ми е бяло петно в мозъка.Продължава и сега,но няма да се откажа.Вече не ми е чак толкова нервно-мисля,че ще го преодолея и няма да запаля повече никога.Дано и ти успееш,пожелавам ти го от сърце.

# 19
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Не съм още, мъча ги.
Спрях за месец, после пак пропуших,
сега се опитвам пак, и се чуда какво да взема- табекс или никотинел.
Обаче почувствах, че е хубаво да несе пуши и се мразя всеки път като запаля

# 20
И аз се чувствам по същия начин, опитвам поне да ги намаля и засега май успявам.

# 21
  • София
  • Мнения: 15 466
Спрях да се мъча да ги отказвам, защото след всяко отказване, пропушвам повече. Сега съм решила да опитам постепенно, минавам на по-слаби и по-слаби цигари, докато мина на най- леките, после ще започна да намалявам бройката на изпушените цигари докато ги спра.

# 22
  • Мнения: 919
Бях си купила Табекс,но колкото повече го пиех,толкова повече ми се пушеше. LaughingСпрях го и реших да изчакам да мине Коледа и Нова година и тогава да ги спра цигарите.На първи януари си допуших кутията и от тогава минаха пет години,цигара не съм запалила и на шега.Стигнах до извода,че трябва да имаш воля,за да ги спреш,нищо друго. Simple Smile

# 23
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Не пуша от 3 месеца, дори не си позволявам да си дръпна от страх пак да не пропуша Embarassed.Предварително си бях определила датата , на която да ги спра и така направих - станах сутринта, направих си кафе, изпуших си последната цигара и се надявам никога повече да не пропуша.Не използвах помощни средства, мъжа ми ги отказа с Табекс. От време на време ми се допушва, но ми минава след няколко минути.Успех Hug!

# 24
  • Мнения: 727
когато решихме да си правим бебенце Simple Smile
спряхме ги година преди да разбера че съм бременна не пуших 3 години,сега паля по една на ден,не ме притеснява това...дори не го броя за пушене Mr. Green
МОГА И БЕЗ ЦИГАРИ Peace

отрова са си ДА,но смятам че щом ти харесва..можеш да си позволяваш да палваш по една две на банкети Joy

# 25
  • Spain
  • Мнения: 3 750
забременях  Mr. Green Mr. Green
 не е имало такъв психологи4не момент при мен - по скоро си беше физиологи4ен - тялото ми не ги понасяше ве4е .
а ина4е до този момент съм се опитвала - лепенки ,заместители , семки.. нищо не помагаше

# 26
  • Мнения: 1 526
И аз забременях и то два пъти един след друг.
После кърмене и так минаха 3 год. без цигари.

# 27
  • Мнения: 243
Просто казах КРАЙ. Е, след няколко неуспешни опита, разбира се Wink. Явно моментът за това беше дошъл. И така вече 12 години. Но все още нямам смелост да си дръпна от някоя цигарка. Знае ли човек? Току виж пак ми се допушило... newsm78

# 28
  • Мнения: 606
  Бях чул някъде за човек успял да ги спре. Тъжно е да си наркоман...... Sad

# 29
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
От раз. Не знаех по колко цигари пуша, защото имах по кутия със запалка в дамската чанта, в чекмеджето на бюрото и вкъщи (сакън да не артисам без цигари случайно #Cussing out). Опитвала съм да го правя заради себе си. Не се получи. Та през август 2004 татко беше в болницата, изпретисни ни състоянието му и аз си казах, че цигарата, която пуша, е последната, само и само татко да се оправи. И така. Вече 4-та година. Слава Богу тогава татко оздравя. А аз съм безкрайно горда от себе си заради отказа.
Изводът за мен е, че всеки трябва да намери своя начин.

Общи условия

Активация на акаунт