Имунна система и зачатие

  • 8 895
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 143
Исках да си споделя нещо Simple Smile Та затова в старата тема да не товарим форума с безмислици.

Казах ви за хомеопатията. Вече почти 2 месеца съм здрава и летя. На два пъти ми потече носа и вдигнах 37.4, но това само за два дена и настинката даже не стигна до гърлото. Може на повечето ви да звучи странно, но за мен си е пълна магия, защото по принцип разболея ли се, две седмици не ми мърдат.

Когато писах за първи път тук вече бях направо отчаяна от поредното разболяване. Като отидох при хомеопата, само ми се усмихна на няколко пъти, зададе няколко въпроса и се оказа, че причината за постоянното ми боледуване е следната: просто като малка винаги са ми изписвали антибиотици, а те малко или много се отразяват на имунната система и се получава порочен кръг. Аз пък сега като се поразболея и веднага се съгласявам на антибиотик. След прегледа при този доктор се излекувах с чай за бронхиалния секрет (нещо с иглика, слез и т.н.), джинджифил за гърлото, прочутия естествен антибиотик (пчелен клей) и малко ехинацея. Simple Smile После пак се разболях, но се оправих много по-бързо. Колкото повече време минава откакто не съм пила парацетамол за треска, антибиотици и други подобни синтетични лекарства, толкова по-добре и по-здрава се чувствам. Simple Smile

Сега, в това положение ми е много по-спокойно на душата и бебеправенето продължава.  Praynig

Късмет на всички, усмивки и благодаря, че сте тук, за да ме чуете!  Grinning

# 16
  • Мнения: 143
Съжалявам, че пак се включвам, но имам още едно питане, на което не намерих отговор във форума.

Понеже по време на цикъл използвам само тампони и така от 5 години. Това по някакъв начин влияе ли на образуването на така важната слуз след менструацията? Забелязвам, че доста изсушават влагалището. Трябва ли да мина на превръзки или това няма абсолютно никаква връзка?

Благодаря!  Grinning

# 17
  • Мнения: 2 422
Мини на превръзки ако можеш и аз повечето време карах на томпони но доктора ми ми препоръча превръзки , за причината не съм го питала Wink

# 18
  • Мнения: 1 844
разбира се,че всеки е чул различни неща,има различни убеждения и ще ти даде различни съвети.твое ще е решението,но бъди отговорна,защото все пак става дума за бебе.
имунната система на човека е много важна,още повече когато на организма му предстои такъв труден период като една бременност.когато се бебеправи е много важно жената да има силна имунна система,да е здрава и устойчива.ако забременееш и имаш хрема-не е проблем,не сме роботи.но имунната система не е хрема или настинка-слабата имунна система означава своеобразен срив във организма.това,че боледуваш често,определено говори за лош имунен статус и е добре да се коригира преди да забременееш,за да може да си защитена по време на бременността от инфекции,вируси и заболявания.за никой не е тайна колко важно е здравето на бременната и как се отразява на плода.
аз съм със слаба имунна система в момента,при имунния статус се откри,че доста показатели са под нормата и имуноложката ме посъветва да взимам имуностимуланти и да се стабилизирам напълно.чак тогава ще мисля за бременност,защото искам детето ми да живее в един здрав и силен организъм и да му дам всичко необходимо за нормалното му развитие.
и все пак решението е твое-желая ти успех и едно хубаво здраво бебе! Hug

# 19
  • Мнения: 239
В първите дни, след зачеването ембрионът е най-защитен. Ако има проблем с него, то тогава просто няма да се закрепи и ще ти дойде цикъл.
По принцип бременността е състояние, в което имунната система на жената е подтисната в някаква степен.

 Peace

Аз като забременях, още преди да разбера, че съм бременна то беше една хрема, едно чудо, продължи и след като разбрах, че ще имаме бебе.  Whistling Гърлото направо ме скъсваше от болки вече като знаех за новината, а лекарят не ми даде нищо друго освен предписание за обикновени чайове с мед и лимон и едни хомеопатични хапченца за смукане, които били напълно безвредни. Така и нищо не помогна де, но явно по някое време организмът сам се справи. Просто гледай да се зареждаш с много витамини. А го има и това, че доста често непосредствено след забременяване се почва една хрема, едни сополи, ужас. И вече незнам коя поред позната ми казва, че и тя се е охремила в първите седмици на бременността.  newsm78 Може и да е някаква реакция на организма при някои жени, знам ли.  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 10 698
А го има и това, че доста често непосредствено след забременяване се почва една хрема, едни сополи, ужас. И вече незнам коя поред позната ми казва, че и тя се е охремила в първите седмици на бременността.  newsm78 Може и да е някаква реакция на организма при някои жени, знам ли.  Thinking
[/quote]

алеле, аз имам съмнения за цветна бременност, че някакъв странен цикъл имах ...вчера трябваше да ходя на лекар,но отложих защото такава хрема имам, болки в гърлото и температура имах снощи, че се влача като пребито псе...ти направо ме застреля с написаното Shocked

# 21
  • Мнения: 239
алеле, аз имам съмнения за цветна бременност, че някакъв странен цикъл имах ...вчера трябваше да ходя на лекар,но отложих защото такава хрема имам, болки в гърлото и температура имах снощи, че се влача като пребито псе...ти направо ме застреля с написаното Shocked

nuclearbaby, какво имаш предвид под странен? В какво се изразява? Питам, защото в месеците на бебеправене се сещам, че някой път и аз имах странности в иначе доста редовния ми цикъл.  #Crazy Явно е нещо от хормоните, но със сигурност взе да си прави цикълът ми разни шеги с мен, докато опитвахме за бебе, а преди това, нали ти казвам - страшно точен като часовник.  newsm78 А относно цветната бременност, хубаво си решила да идеш на лекар, нека все пак се провери дали всичко е наред.  Heart Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 10 698
алеле, аз имам съмнения за цветна бременност, че някакъв странен цикъл имах ...вчера трябваше да ходя на лекар,но отложих защото такава хрема имам, болки в гърлото и температура имах снощи, че се влача като пребито псе...ти направо ме застреля с написаното Shocked

nuclearbaby, какво имаш предвид под странен? В какво се изразява? Питам, защото в месеците на бебеправене се сещам, че някой път и аз имах странности в иначе доста редовния ми цикъл.  #Crazy Явно е нещо от хормоните, но със сигурност взе да си прави цикълът ми разни шеги с мен, докато опитвахме за бебе, а преди това, нали ти казвам - страшно точен като часовник.  newsm78 А относно цветната бременност, хубаво си решила да идеш на лекар, нека все пак се провери дали всичко е наред.  Heart Eyes

амиии аз бях писала в една друга тема,но ще отговоря: ами дойде ми на 18.04 и на 20.04 спря,после на 21.04 по обяд тръгна наново и вечерта спря,а във вторник остана само като зацапване....не съм имала подобни такива цикли преди, но за всяко нещо си има първи път Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт