първата годинка!Ами сега?

  • 1 378
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 451
За първата годинка не правих две тържества. Тържеството беше едно - с роднини, най-близки приятели и дечицата им. Украсата купих от специализиран магазин, не беше кой знае какво - шарен надпис "Честит Рожден ден", много балони, малки играчки-сувенирчета за присъстващите дечица...

# 16
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
За първият рожден ден на синът ми украсихме целият хол с балони.Кошарата му(която той използваше за склад за играчки), беше приятно подредена с играчки, да има с какво да се забавлява народа.
Всъщност само едно детенце от присъстващите забеляза, колко се бяхме потрудили и то защото задърпа един балон, който бяхме лепнали на стената.
Общо взето малчо беше центъра на вниманието и тортата, другото си остана незабележимо.Особено сладък беше - баба му му беше купила страхотно костюмче(панталон,риза,вратовръзка и елече) и май костюмчето направи повече впечатление от храна,украса,музика и тн...

# 17
  • Мнения: 4 784
Нашето празненство беше много скромно. Гостите бяха - майка ми, беща ми и сестра ми. В тези грипни времена, решихме по усмотрение на съпруга ми да не правим празненство, защото Калоян така или иначе няма да си спомня нищо. Поръчахме му хубава торта, под формата на телефон- любимата му играчка, както и едно пате и той много се зарадва на тортата. Хапнахме, чукнахме наздравица за неговото здраве и въобще не съжалявам, че беше в този тесен семеен кръг. Да ми е жив и здрав, ще порастне и ще празнува както той си поиска. Иначе като предложение за почерпка на масата не се сещам много опции, но бях на такъв първи рожденн ден, на който на масата имаше - солети, бебешки бисквитки Хип и Алете, картофено пюре и сокчета. Била съм и на друг, на който децата бяха по-захранени и майките не ги лишаваха от нищо, за това и масата беше отрупана с най-различни лакомства и снаксове, имаше балони, шапки и надписи за Честит Рожден Ден, само дето, когато балоните се пукаха, децата се стряскаха, шапките ги дразнеха и никак не им се задържаха на главите. А и в крайна сметка децата и на двата рожденни дни се интересуваха само едно от друго или от играчките на рожденика, към храната нулев интерес.

# 18
  • Мнения: 113
Аз не бих правила детското празненство, но ти си знаеш. На баткото  за втория рожден ден бяхме поканили дечица, беше една малка лудница, един реве, на друг му се спи, трети иска да яде........

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Аз правих две събирания.На обяд дойдоха дечица,само че повечето бяха около 2 годинки.Сложих шведска маса,естествено повече за мамите-мезенца,ядки,сладки и солетки,царевични пръчки за малчовците.Купих пластмасови чаши и чинии с надпис Ч.Р.Д.Имаше много балони,гирлянд честит рожден ден и шапки за децата.Беше много забавно.Играха около 3 часа.След това имах вечерно гости-родителите ми и семейството на сестра ми.

# 20
  • Мнения: 1 820
Мерси на всички мами за идеите,които също като мен са се вълнували за първия РД на детенцето си.Много се вълнувам и може би затова и така чакам този ден.Може би защото е точно първият РД.Ясно ми е че лудницата ще е пълна,но сам сигурна че няма да съжалявам HugА и въпреки че уж на тази възраст децата нищо не разбирали,аз сам на мнение че разбират,а и наи-налкото ще гледа снимките си гогато порастне и ще ноже да се види какво дяволче е била Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 2 908
Аз направих хапки за гостите(като шведска маса беше),а за децата-много играчки,солети и това е,да пълзят и да играят.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 504
Още нещичко...за да няма плачещи деца и мамите които ще каниш да са спокойни, съобрази се със спането на бебчетата/ако можеш разбира се/ Ние го направихме в 17,30, защото всичките 8 деца по това време не спят/т.е вече са се наспали/. А едно наспано бебече е къде къде по-добре от дете, което му се спи, а пък мамите го карат да си играе....Еми нямаше мрънкащи и ревящи бебета на нашия рожден ден...

# 23
  • Мнения: 1 820
Искам пак да благодаря на всички за идеите които ми споделиха!
  bouquet

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Аз поканих десетина мои приятелки с деца на възраст между 1 и 3 години на едно кафе в парка. Децата обикаляха щастливи наоколо, а ние се черпихме.
За дребосъците поръчах сокчета и сандвичи. Даже и торта нямаше. Нея я оставихме за празника с баба и дядо.

Общи условия

Активация на акаунт