Въпрос към модераторите и администраторите!

  • 75 419
  • 1 028
  •   1
Отговори
# 540
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Поради повишеното натоварване и огромния размер на базата данни направихме спешно разчистване на стари теми за преместване в архив.
Това би трябвало да облекчи системата и дори и в най-натоварените часове да се почувства подобрение.
"Изчистените" от активния форум стари теми ще бъдат "наляти" в архива в най-скоро време.

Това е най-вероятната причина... И понеже тези теми, които са авхивирани, в момента са "висящи", тоест нито са в активния форум, нито са в архива... Броят на публикациите в тях не се отчита... Като се "налеят" в архива, пак ще се отчетат...

Друга вероятна причина е да са ти намаляли публикациите след последното спиране на отчитането на броя на мнения в някои от подфорумите... Това се случи, ако не ме лъже паметта, на 31 октомври 2008 година  (а ти да си забелязала чак днес)... В закованите теми можеш да видиш кои са подфорумите, чиито мнения вече не се броят...

# 541
  • Sofia
  • Мнения: 3 054
Привет!
Днес забелязах, че е намалял броят на публикациите ми т.е. бяха около 810, а днес са 783 /ако не се лъжа/. На какво се дължи това? Не ми е жизненоважен броя на публикациите, просто ми стана любопитно  newsm78.
Премахнати са старите седмични чат-теми от "Искам бебе". Такъв тип теми във всички подфоруми се премахват около седмица след приключването им. В "Искам бебе" се бяха позадържали доста. Поправихме пропуска си и броя на публикациите на пишещите там се е коригирал.

# 542
  • Мнения: 9 913
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=119758;sa=showPosts  информирах модератор, но девойката продължава необезпокоявана да си пише, в нашата тема влиза за втори път  Tired

# 543
  • Мнения: 1 224
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=119758;sa=showPosts  информирах модератор, но девойката продължава необезпокоявана да си пише, в нашата тема влиза за втори път  Tired
Да, много е досадна  Tired

# 544
  • Мнения: 6 362
тези теми, които са авхивирани, в момента са "висящи", тоест нито са в активния форум, нито са в архива... Броят на публикациите в тях не се отчита... Като се "налеят" в архива, пак ще се отчетат...

Позволявам си само да доуточня.
Тези теми, които са премахнати от активния форум и ще се налеят в архива, не редуцират броя на постингите.
Причината за намаляването на бройката е разчистването на подфорумите от стари седмични или спамо-чат теми в дадени подфоруми, където дълго време въпросните седмични теми не бяха разчиствани.

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=119758;sa=showPosts  информирах модератор, но девойката продължава необезпокоявана да си пише, в нашата тема влиза за втори път  Tired

Благодаря за сигнала. Определено си е грубо нарушаване на форумните правила и са предприети съответните мерки. Малко повече време отне разчистването, тъй като публикациите бяха над 30 в различни теми, а и на доста места бяха цитирани или имаше отговори и коментари.

# 545
  • София
  • Мнения: 1 835
Здравейте!
Ако създам тема в подфорум "Любимите рецепти" до колко време след това мога да редактирам (допълвам) първия си пост в темата?
Благодаря предварително

# 546
  • Мнения: 6 362
В подфорум "Любимите рецепти" няма ограничение във времето за редакция, т.е. може да променяте и допълвате публикацията си когато и колкото пожелаете.

# 547
  • София
  • Мнения: 1 835
Благодаря за светкавичния отговор.

# 548
  • Мнения: 3 770
Много се извинявам , ако вече е писано по този въпрос , но поне аз не намерих информация - Какво стана със страниците на темите ? Днес изведнъж се увеличиха с близо 1/3 ! В смисъл една тема в НД беше в началото на 16 стр , след 30 мин , когато я погледнах пак, беше на 21 стр без изобщо някой да е писал.По-големият ми проблем е , че трябва да преработя част от линковете в двете коледни теми в Готварския , защото и там се получи същото със страниците - рецептите са поразбъркани ,не всички връзки са правилни.
И това ли е свързано по някакъв начин с архивирането ?

# 549
  • Мнения: 4 586
Вие двете защо не си приведете в ред аватарите, преди да изисквате отговор от модератор?

# 550
  • Мнения: 6 362
С оглед по-бързото зареждане на страниците, броят постинги, които се показват на една страница, е намален с 5 бр.
Това е причината да е увеличен броят на страниците в дадена тема, но в никакъв случай не и да предизвика промяна на линковете, ако те са указани коректно, т.е. към определена тема или точно мнение, а не към дадена страница от темата.

# 551
  • Мнения: 3 770
Благодаря , явно е моя грешката , че съм указвала адреса към страницата.

# 552
  • Мнения: 6 362
По принцип връзките е редно да сочат или към самата тема, или към определен постинг, тъй като номера на страницата е доста разтегливо понятие.
Достатъчно е дадена тема да се разчисти от странични коментари (дори едно мнение само да се изтрие) или пък да се раздели темата и вече номерът на страницата вече не е точен указател.


П.П. Вълкът е прав по отношение на размерите на аватарите. Моля, намалете ги до максимално допустимите размери.

# 553
  • Мнения: 4 586
Home raider - и подписът.

# 554
  • Мнения: 3 770
Благодаря , Mamma ! Човек се учи докато е жив, не бях наясно и сега преработих всички линкове !

П.П. Относно аватара съм се заблудила за размера и вече го оправих.

Общи условия

Активация на акаунт