Февруари да минава вече, та ЮЛИ да не е така далече

  • 10 355
  • 300
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 584
nip, почивай повече Hug

За раждането във вода - аз се бях навила предния път. Обаче мина много време от изтичането на водите до пълно разкритие и ми казаха, че не може. Тук затова препоръчват да не се настройваме много за определен вид раждане, защото винаги настъпват промени.

# 91
  • Мнения: 64
Мнооого ви благодаря! Вече се успокоих малко! Явно онзи ден съм прекалила с ходенето по магазините, а после бях и на козметик и откарах до 20.00ч. вечерта. #Crazy
 Hug Hug Hug

# 92
  • Мнения: 62
Здравейте момичета!

Ели ето ме тук съм. Взех се бележка днес като се срещнахме и сега да се запиша. По принцип съм тук но само чета защото от събота бях по цял ден на лекции и вечер направо ми идваше на нагоре като се прибера. Но слава богу днес свършиха, надявам се да си почина два дни че в понеделник пък съм на работа /а не съм почивала от месец и вече неиздържам/

Пърл кажи позата стига си мълчала на който не му харесва да не чете.

На 14.02 бях на консултация още 2 кг съм нагоре и така общо за 4,5 месеца стават +6

Относно корема на мен вече ми писна. Отдавна всеки ме пипа по корема, а на мен хич не ми  е приятно и вече много полудявам. За здравей здрасти ръката на корема. Еми стига вече писна ми и вече им казвам "не се сърди но не ме пипай че не ми е приятно" Ама ха то това да не е пазарска сергия който от където мине ръцете там. Край до тука беше и така изобщо не ми пука да се сърди който иска. Що трябва аз да се нервя / а и да мъча детенцето си/ че някой си неможе да се съобразява и да пита.

Вече ще съм по активна. Данибон наиста липсва от доста отдавна чак ме притеснява.

Варна др седмица ще правим ли срещата. Предлагам ако искате да я направим към края на седмицата че май ще е доста студено а и аз тъкмо взех да оздравявам но както решите чакам за информация

# 93
  • Мнения: 58
Благодаря на всички за поздравленията!  bouquet
Добре дошли на новите ни мами!Ето ,че минахме и 130-тата бройка!
nip1977 не се притеснявай много,знаеш че това е също лошо за бебетата!Наистина щом са те пуснали в къщи значи не е толкова страшно!Ако беше сериозно щяха веднага да те приберат в болница!Но ти си почивай повече,още повече че си двойна мама!(в смисъл на близнаци) Wink
Аз утре заминавам на морето за четири дни и естествено пак хващам кофти врема ама пак се радвам ,че се махам от София!
Приятен уикенд на всички!  bouquet

# 94
  • София
  • Мнения: 2 884
Майра от изброените само на работа не ходя  Joy тругите ги имам на макс Joy Ама и преди бях така, а работех.
Не мога да ви опиша колко е гадно да си капнал, направо ти се затварят очите,а сърцето ти бие, все едно си много притеснен за нещо и не си намираш място в леглото  #Crazy


nip1977 спокойно, пий но-шпа и ще си Ок. ще се справите с бебоците Hug

За позата най-удобна се води "лъжички" , особенно в по-напреднала бременност Peace

# 95
  • Мнения: 142
Душичката и Дуци и всички които заминават - да си изкарате суперско  Mr. Green Много е хубаво да се махне човек от тая гадна София.
А за пипането по корема - мен никой не ме е пипал освен мъжа ми. Изобщо няма да им дам, някак ми е неприятно и притеснено, особено пък ако не ми е близък човек и без да пита. Как пък не  #2gunfire

# 96
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен.Моят термин е на 27 юли.Вчера ходих на лекар и той ми каза,че матката ми е неспокойна.Предписа ми магнерич 3х2,а на листовката пише,че тази доза е при опасност от спонтанен аборт  Cry Иначе доки каза,че бебето е добре.Много ме е страх да не стане нещо с моето бебче  newsm45

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 15:59 от eminka_83

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
И аз да се впиша при разсеяните, при това ядосани.

Реших да мина най-после по здравна каса, личната лекарка ми даде талон. Хубаво, ама талона го няма, не знам къде е, или съм го прибрала или изхвърлила.

Личната лекарка не можела да ми даде нов, имала съм вече друг. И сега какво - плащам си сума осигуровки, женска консултация за мен няма.  #2gunfire #2gunfire

И какво се получава- ще си плащам всичко, така ли? Знае ли някой дали ще имам проблеми с болничен и майчинство после, ако не се водя никъде на консултация? newsm78

Някой ако има идеи за тоя скапан талон да казва #Cussing out

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 21:16 от nova_badeshta_mama

# 98
  • София
  • Мнения: 2 884
И аз да се впиша при разсеяните, при това ядосани.

Реших да мина най-после по здравна каса, личната лекарка ми даде талон. Хубаво, ама талона го няма, не знам къде е, или съм го прибрала или изхвърлила.

Ох, вие се смеете, ама аз не мога да намеря Акта за раждане на детето, а това си е сериозно ooooh!

nova_badeshta_mama Аз знам, че може да се издават 2 такива талона по-време на бременноста. Ако не и кажи, че е изгубен и да ти направи дубликат, да не се прави на ударена.

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
nova_badeshta_mama Аз знам, че може да се издават 2 такива талона по-време на бременноста. Ако не и кажи, че е изгубен и да ти направи дубликат, да не се прави на ударена.

Ама това и казах, искам дубликат- не можело #Cussing out
Този бил важал 9 месеца, затова не можело друг да ми даде. Какви са тези 2 талона, на които имам право?

# 100
  • София
  • Мнения: 2 884
. Какви са тези 2 талона, на които имам право?

Ами аз съм чувала, че имаш право да си смениш гинеколога веднъж и ти дават втори Rolling Eyes Абе не може да не става  Naughty Особенно за бременни. Ако ли пък не си смени личната. И аз ще си я сменям.

# 101
  • София
  • Мнения: 18 679
Иии, айде бе Close То си има процедура по издаване на дубликати от супер важни документи - нотариални актове, дипломи, актове за раждане, лични документи и т.н., та за един прост талон няма да има предвидена процедура Wink Не ми се рови в наредбите, но съм сигурна, че има предвиден ред! Кажи й да не се прави на дръж ми шапката или ще пуснеш официално запитване до РЗОК. Ако откаже, наистина пусни искане до касата. Току виж се окаже, че някой дебилен чиновник е проспал такста на нормативния акт, като го е писал hahaha Всичко е възможно, все пак сме в България. Поне ще инициират някаква промяна Rolling Eyes

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Мерси момичета!
Аз директно ще звънна на касата в понеделник да ми кажат какво да направя.

Само дето така се ядосах, бива ли така вместо да разреши проблема на бременната си пациентка (ако не знае как да пита касата) да ми създава ядове и да стресираме бебчо Confused

Иначе по темите- запек нямам, даже понякога от масата тичам директно в тоалетната Joy
Ама гърба всяка вечер така ме боли.... мъжо ще стане професионален масажист докато родя Wink
Пози все още почти всякакви си позволявам, и без това хормоните ми се разбесняха нещо и сега желание никак не ми липсва Grinning

А на тези, които има проблеми- момичета имайте предвид, че докторите се презастраховат. Това, че в листовката пише че е против спонтанен аборт хич не значи, че ще стане такъв. Доктора просто взима предпазни мерки!

Така че не се ядосвайте, почивайте си много и мислете позитивно Laughing В крайна сметка ако наистина беше много зле положението щяха да ви оставят в болница.

# 103
  • София
  • Мнения: 123
Момичетаааа, умираааам от страх! newsm45 Току- що се върнах от женска консултация и доктора ми каза, че съм с контракции на матката. smile3518 Онзи ден ми се появи някаква инцидентна болка ниско долу вляво, и аз взех, че питах от какво е! А доктора "Имаш конракции, трябва да пиеш ношпа по 3 пъти на ден!" Ужасно се изплаших да не им стане нещо на бебоците.  WearyНе е ли рано за конракции в 4 месец? newsm78 Някоя от вас има ли и пие ли нещо?Моля ви обяснете ми по-подробно що за чудо е това и как така се появава толкова рано?Дали има нещо общо с факта, че бебетата са ин-витро? Много ме е страх да не им се случи нещо! Моля се всичко да бъде наред!  newsm17 
Аз също съм с контракций и пия Магнерот,сега заради това да не стане нещо с бебо се отказвам да работя и от 1-ви ве4е съм по4ивка.Така,4е не се притеснявай,а пове4е си по4ивай и си пий хап4етата.Лека ве4ер не вси4ки smile3524

# 104
  • Мнения: 1 427
ДОБРО УТРО!Е-е,Сиси,най-накрая се появи! Grinning Добре че се срещаме по улиците на нашия малък град,че иначе щях да почна да се притеснявам. А Данибон май щеше да ходи на почивка,сигурно затова не пише. Аз пак съм настинала,писна ми вече. 4-5 години подред,карам зимата все на топло из тропиците и тази година не мога да се аклиматизирам-вечно съм с хрема и кашлица. Дали е вредно за бебчо? Но пък на ФМ всичко му беше наред,слава богу. Ще правим ли среща тази седмица?

Общи условия

Активация на акаунт