Великобритания - тема 14-та, пролетна

  • 27 312
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 198
Ще ви пусна два линка, ако не сте гледали шедьоврите на таз годишния бг мюзик айдъл:
http://youtube.com/watch?v=_RgL2MKfWTo&feature=bz303
http://youtube.com/watch?v=ShrljeMa4cI

# 226
Късмет ви желая, наистина по вода да ви върви, и скоро да сте пак всички заедно.


newsm17
Мишолина, INGIS, благодаря за пожеланията  love001!
От сърце желая и на Вас, много, радост и късмет!

Одитор, много мъчителна раздяла, дано да е за добро и да е кратка, аз не бих го понесла, желая ви късмет и всичко най-хубаво!

INGIS, права си за това, че раздялата е много мъчителна, особено за мен Cry, но взехме решение да опитаме късмета си и в старата Англия. Преди седмица говорих с шефа ми, и той каза, че му се ще, Август-Септември да се върна на работа, та до тогава искрено се надявам да сме решили дилемата - България или Англия.

Лека вечер Simple Smile!
 

# 227
GI, М_Е_Р_И, виждам, че подробно сте обяснили, каква е практиката на английските детски градини в темата "Детските градини в държавата, в която живеете" . Имам обаче едно питане и ще съм благодарна на всяка от Вас, която ми отговори Hug!
Една приятелка, която живее в Лондон ми каза, че там има българки, които са си направили нещо, като "български частни детски градини" (нелегални, разбира се), в частните си домове или специално наети за целта къщи и гледат децата на други българи. Тя ми каза също, че децата се хранят с храна приготвена от въпросните жени, там на място! Интересувах се дали приемат деца, под 1-годишна възраст, и тя ми каза, че гледат и гакива - само, че таксата била по-висока.
Какво е мнението Ви за подобни детски заведения и според Вас това алтернативно решение на проблема ли е с отглеждането на по-малки деца, т.е. бебета?
Ако наистина има такива местенца и отзивите са добри, един ден и аз бих се възползвала от услугите на тези жени, за отглеждането на малкия ми син, който на 23 Март, ще навърши 1 годинка Simple Smile!

Хубав ден на всички  newsm10

# 228
  • Мнения: 1 959
Най-накрая и на мен ми остана време да се включа пак.
На 13.03 имах планирано секцио и вчера се прибрахме от болницата по живо по здраво с бебоците.Трудно ни е още,но ще свикваме няма на къде.
В 12:48 се роди Джоузев Андрю Келли/2,700 кг/,а в 12:50 Кейт Луиз Келли/2,300кг/.Папкат и пълнят памперсите за радост на мама и тати  Laughing.Ами това е от мен за сега отивам да храня че иначе ще има голям рев  Peace.Поздрави

# 229
  • Мнения: 56
    bouquetБраво,мила,АниДжи!Така се радвам за теб!От седмица на сам все си мислех, че ще пишеш...и не се излъгах.
Да са ви живи и здрави бебоците, все така да си хапват и много,много да ви радват!Голямо щастие Ви пожелавам от все сърце!
И с голямо нетърпение ще чакаме снимки на бебоците!
И да ги нацелуваш от мен Heart Eyes

# 230
  • София
  • Мнения: 198
Аниджи, да си ти живи и здрави дечицата, много хубаво че са братче и сестриче, най-прекрасната комбинация...
Много щастливи мигове заедно!!!

# 231
  • Мнения: 2 032
Oditor, това което е описваш е нещо като chidlminders: жени, които гледат по няколко деца в къщите си. Като казваш "нелегално", сигурно имаш предвид, че нямат разрешение от съвета, проверка по полицията, курс по спешна помощ и подобни неща, които се изикват, за да си регистриран chidlminder.

Едно от нещата, които са "регулирани" при регистрирани chidlminders, е колко деца и на каква възрста могат да приемат: т.е., ако имат повече деца, гледането и на бебе не е само върпоса на пари, и на възможност за отделяне на внимание.

Също така, регистрираните chidlminders обикновенно (но не задължително) са минали някакъв кратък курс за приготвяне храна за деца, например ако тези, за които говориш, гледат деца на 7-10 години, знаят ли какво и как да дават на малко бебе? Могат ли да изкарват всички деца, всеки ден и то безопасно, навън“ Обезопасена ли е цялата къща, за толкова малко дете? Говорят ли английски, да кажем ако недай се боже се наложи да се обадят на бърза помощ за бебето? Колко са гледачките; колко са децата? С какви помещения разполагат? Какъв е опитът на гледчките, могат ли да покажат проверяеми препоръки? Кой друг живее в къщата и те какъв допир ще имат с децата?

По принцип, няма нищо лошо в  chidlminders и много хора си давата децата и са спокойни. Но има много неща, които трябва да провериш, особено какво се крие зад "нелегалността". (Мразя нелегалност.)

Аниджи, сега видях, много хубава новина, честито, да се живи и здрави близнаците (оф, и да ти е яко дупето, в началото поне Mr. Green).

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 12:11 от Алиса

# 232
  • Мнения: 948
Чудесна новина! Честито! Да растат големи, здрави, щастливи и спокойни! Браво на вас  Laughing

Браво, че си похапват! И дай снимки!

=================
Одитор, това което описваш много прилича на най-обикновена детегледачка/childminder, които тук са си много популярни. Не разбирам защо българска детегледачка трябва да е нелегална; те се регистрират към кметството (изискват им да имат условия за гледане на децата, и да са минали разни курсове; има минимум бебета - не може повече от едно; максимум колко деца на гледачка). Всички им готвят, това е нормално.

Ако не държиш да е българка, сравнително лесно ще си намериш такава гледачка; цената излиза около 700-800 лири на месец в Лондон. Не знам дали като са българки взимат по-евтино, за да гледат повече деца...

По-горе бях пуснала една брошурка, която сравнява всички алтернативи за гледане на деца; разгледай, много добре е описано.
За детегледачки, детски градини, държавни и частни:
http://www.surestart.gov.uk/aboutsurestart/parents/lookingforchildcare/

# 233
  • Мнения: 948
Писали сме едновременно  Sunglasses

В брошурата, страница 12-13: въпроси да зададеш на гледачката (застраховки, регистрации, и т.н.)

# 234
  • UK
  • Мнения: 1 334
Аниджи, честито   bouquet

# 235
  • Мнения: 2 032
А, маймунка се появи. Кога ще се връщаш, бре моме?

# 236
  • Мнения: 884
Честито на цялото семейство,Аниджи !!!Да са ти здрави и спокойни бебчета!
Чакаме снимки на мъничетата!

# 237
  • UK
  • Мнения: 1 334
на 19 май  Grinning
без деца  Mr. Green

# 238
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Анджи!!! Честито!!! Да са ви живи и здрави!!! Въпреки лудницата, предполагам мама и тати са много щастливи!   bouquet

oditor, то не останало време! Дано всичко да се подреди при вас, както сте го планирали и живот и здраве, септември да можете да вземете дечицата при вас!
За детската градина, идеята е хубава, да е в българска среда и да има готвено за обяд. НО, както са написали Алиса и Мишолина, ако наистина не са официално регистрирани,  мен би ме притеснявало  Rolling Eyes Не знам каква ще е разликата в цената, ако е регистрирано или нерегистрирано, трябва да провериш, но се съмнявам, че ще правят кой знае какви отстъпки, та и от финансова гледна точка няма да е изгодно. Иначе моята ходи на градина, където са деца над 2 години. Там не само ги гледат да са нахранени, подсушени и да имат играчки, но ги обучават и по специална програма, спусната от общината. Редовно имат гости, полицаи, пожарникари, мед. сестри. Нали разбираш, в нерегистрирано заведение трудно се организират подобни образователни занятия  Crossing Arms А след 3 години, ползвам и отстъпка в цената, която се покрива от държавата  Peace

# 239
  • Мнения: 191
АНИДЖИ, 4ЕСТИТА ВИ РАДОСТ! Да са живи и здрави малките бебчета и много да ви радват  bouquet. А какви хубави имена сте им избралииии, браво. По-натам 6те те чакам да разкажеш как се справяш сама с бебенцата, помага ли ти някои, трудно ли ти е и т.н. Желая ти успех Peace.
 Иначе ние сме добре, само дето малката нещо се разкисна тези дни и е с ужасна хрема ooooh!. Утре трябваше да сме на ваксина, обаче я отложих. Все още опознаваме новия квартал, но определено съм много щастлива че сме тук Hug.
Желая ви прятен ден.

Общи условия

Активация на акаунт