Великобритания - тема 14-та, пролетна

  • 27 353
  • 286
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 948
Никакво земетресение не сме усетили; смятайте как спим като пънчета като ни падне Crazy

Macoball, аз ще ходя до консулството съвсем скоро, за пасаван за Антон, ще питам по твоя въпрос

Мери, да оздравява момчето, не е хубаво болест след ваканция...

Пумпалка, честито за квартирата

Значи, гледах в една друга тема, хора летят от БГ до Лондон за 150 лева - защо аз като тръгна да купувам билети, по-евтино от 200 евро на човек не намирам! Едно, че няма полет до Пловдив...Хем сега летим по средата на седмицата  Thinking

# 91
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Ааа заметресение....аз усетих нещо снощи докато кърмех (пак) и даже събудих мъжа ми, но той нищо неусетил и обвини виното ми преди лягане било виновно, некачествено Wink.

Мишолинка спите значи, а момчето непапка ли нощем? Close. За полетите до бг по 70 паунди ако по-навреме се купят, но ние си летим до София, не до провинцията  Wink (това е майтап да не ми скочите сега). Трябва да си подновим срещите, че аз закъсах тук с баба ми (на гости за 3 седмици) от почти две седмици е в болницата. На оправяне е, но беше много зле; така че сега тичам и по нея и по юнаците  Crazy Shocked

Мацобол снимки, разкази тук-а чакаме Hug

Мери добре дошла обратно скиорке Heart Eyes. Да се оправя бързо юнака.

# 92
  • Мнения: 191
Ох като чуя за земетресение и изпадам в луда паника Shocked, изпитвам огромен страх да ви кажа. Но нищо не съм усетила, кога е било?
GI, съжалявам за баба ти, представям си как се чувстваш. Желая ти скоро да забравите за случая Hug.
Когато се роди моята дъщеря, патувахме до БГ с пасаван, много бързо ни го издадоха от посолството. После в БГ и извадихме вече паспорт. Като се прибрахме тук и направихме англииски паспорт. Но и до сега си патува с българския.

# 93
  • Мнения: 884
Честит Рожден Ден на Ивана! Весел празник на цялото семейство!



Мислех чак на лято като си ходя да го сменя ,че изтича септември.Но се оказа ,че не мога да пътувам никъде с виза,изисква се 6мес. минимум преди изтичането,а имах едно хайманене наум за май. Какви са тези 5 годишни международни паспорти ? Един разумен довод за това не виждам!  #Cussing out
И аз не съм усетила никакво земетресение.Заспах дълбоко още в 9.
GI,снимките не са свалени още,а за разказване...нищо интересно.Скучни екскурзии,лоши гидове,които дъвчат едно и също,тълпи от  евтини туристи,мръсотия,чичковци с 12 годишни момиченца ,хванати за ръце.Най-яркият ми спомен ще остане как почина от удавяне един китаец ,защото на плажът(с чадъри и шезлонги под наем) нямаше ни спасител ,ни доктор . Имаше поне 500 души и и никой не знаеше  какво да прави.Местните въобще   не дойдоха да видят какво става и само вдигаха рамене с пълна незаинтересованост.. Двойката с която бяхме се опита да направи изкуствено дишане,но бяхме пристигнали твърде късно.Отиде си момчето,а беше под 30год. ,,Циганска,, държава си е от където и да я погледнеш .Комерсиализирани ,,туземци,,,които преди 20 години може и да са били любезни и гостоприемни,но вече ги мързи  да дишат ,ако няма финансова облага от това. Ще ме извинявате ,ако обидя някой ,но много ми заприлича на България.Не съжалявам ,че отидохме,но не мога да разбера всички ,които се възхищават от прелестите на Тайланд. Аз такива не видях.

# 94
  • Мнения: 677
Мишолина, вие да не сте платили къщата с кеш, че така дълбоко спите Simple Smile

Децата не го усетиха, но мъж ми се събуди, та докато чакаме да чуем каква степен е било, си припомняхме "7.9 по скалата на Рихтер" (да видим кой друг го е гледал този филм едно време).

Както си пишех и като забуча страшно, след това усетих люлеенето и буквално като си погледнах в краката "видях" как пода се люлее, къщата се клатушка, чинии и чаши се чуват ... толкова много неща осетих и чух, все едно траеше поне 3 минути.

Разказвам на децата сутринта, а сина като се изцепи "ех да беше било вулкан"! Идеше ми да го удуша, честно Twisted Evil

---------

Да си довърша честитката, която земетресението прекъсна Simple Smile
Честито на всички, на които има за какво да се честити, на останалите, скоро и на тях да честитим Simple Smile
-----------

macoball, като те четях се чудех, коя ли е тази държава, която толкова прилича на родната ни.
Гнусно ми стана само като чета за децата с чичковци, а си представям какво ти е било на теб да го гледаш това ....

# 95
  • Мнения: 142
Здравейте мами,
И аз да се запиша в темата по време на рекламите на Отчаяни съпруги по Е4.  Simple Smile и новините по Скай (тези от Джърси направо много ме уплашиха  Close).
Честити бебоци и къщи!!!!!  bouquet
Мишолина, аз извадих пълномощтно на съпруга ми при местен нотариус и му сложих апостил. Съпругът ми ще ходи на 5 в Лондон до посолството за паспорта на Сашко (биометричните данни все още не са въведени, така че не мисля, че ще има проблем да отиде само той).
А, земетресение тук не сме усетили Mr. Green
Поздрави от мен

# 96
  • Мнения: 28
здравейте,
 извинявам се че така нахълтвам в темата ви но скоро ми престои пътуване с дъщеря ми и имам няколко въпроса -пробвах с търсачката но не открих нищо
искам да ви попитам какво от първа необходимост да си взема от лекарствата и малката пие един сироп-витамини казва се sanostol дали го има в uk
акта и за раждане преведен и легализиран
ние имеме всички ваксини необходимо ли е да и превеждам здравният картон или да правя имунизационен пак преведен
до колкото разбрах количката не минава към другият багаж или зависи с коя компания пътуваме
за това се сещам в момента
много ще съм ви благодарна ако ми отговорите   bouquet
p.s ако искате пишете на лични

# 97
  • Мнения: 1 363
Аз бях забравила за "реалният ми сън за земетресение), но мъжа ми като каза, че имало такова (чул по новините) и моментално си го припомних. Точно по това време, явно ме е събудило, защото в някакво полу- сънно състояние си спомням как си мислех, че земетресение в Англия е почти невъзможно да се случи, мисли за спасяване минаваха главата ми и как се тресеше леглото. Жалко, че не бях в пълно будно състояние. Много ги обичам безопасните земетресения - чувство за приключение и покачване на адренелин. Laughing Страхотни спомени от моето детство.

Да тия карти за безплатни и заместват старите Е11, които вече са невалидни.

# 98
  • Мнения: 823
Мишолина, купих за моя приятелка билет за към 90 Евро. Тя ще идва края на май, билета взех края на януари. Тогава гледах и цените за април, че мислех да си ходя, но се отказах, че няма да е достатъчно топло.  Лятото ще си ходя. Та имаше билети за по към 50 паунда на човек. Такива цени предлагаха wizzair и easyjet. Чак не ми се вярваше. А полетите до П-в са мисля само до края на февруари. Да носиш поздрави от мен на Пловдив  Heart Eyes

macoball, очаквах да се прибереш с красиви разкази, а то... Думи нямам  Confused

# 99
  • Мнения: 2 032
Макобал, жалко че не ти е харесало. Преди много години съм била там, с раничка на гърба.
(Хм, и аз бях в ситуация, къде можех да се удавя (на Ко Самуи), спасител нямаше, ама затова едни тъпи немци ме снимаха с камера, не осъзнавайки изглежда, че аз не си се мятам като една весела русалка насам- натам, а вълната, дето ме помете, всъщност ме подмята и забива и дърпа и хвърля.  Confused)

# 100
Здравейте момичета!
Бих искала да Ви попитам, каква е валидността на международен паспорт издаден на дете, което е на 11 месеца, т.е. бебе? Един познат, който работи в полицията ми каза, че валидността на абсолютно всички международни паспорти е 5 години, но според мен това е един дълъг период от време, през който едно дете на 11-12 месечна възраст ще претърпи големи видоизменения. 

Предварително Ви благодаря  bouquet!

# 101


Да тия карти за безплатни и заместват старите Е11, които вече са невалидни.



Мiravmbd, защо казваш, че европейските здравни карти Е11, които се издават и в България са СТАРИ? Съпругът ми разполага с един такъв образец, на който също пише Е11 и тя все още е валидно - не е използвал и дано не му се наложи да се възползва от нея, но на нея пише, че е валидна да 29.10.2008 година newsm12.

Вече знае ли човек Angry

# 102
  • Мнения: 948
Валидността на паспорта е колкото пише отпред. За деца е препоръчително да се сменят по-често, защото теоретично може да се заяде някой по границите, че не си прилича на снимката. Мариана все още пътува със снимка, на която е на 2 седмици  Simple Smile, но пък гледат визите (където има по-нова).

Да кажа по паспортните въпроси по-горе:
- пасаван се вади за 5 дни; струва 4 лири (за дете), трябва една попълнена бланка, акт за раждане и една снимка. Важи 30 дни (броени от деня, в който го получите от консулството)
- международен паспорт НЕ може да се удължи по пощата (от тук). Може да се извади чисто нов паспорт по консулски път, което отнема между 4 и 6 месеца

Мариела, за колко време ще пътувате? Не знам за сиропа; имунизационен картон за кратко пътуване не е необходим, мисля. За лекарствата: ти си знаеш какво ползваш, вземи си ги, вместо да се чудиш кое как се казва и от къде се купува.

# 103
  • Мнения: 1 363


Да тия карти за безплатни и заместват старите Е111, които вече са невалидни.



Мiravmbd, защо казваш, че европейските здравни карти Е11, които се издават и в България са СТАРИ? Съпругът ми разполага с един такъв образец, на който също пише Е11 и тя все още е валидно - не е използвал и дано не му се наложи да се възползва от нея, но на нея пише, че е валидна да 29.10.2008 година newsm12.

Вече знае ли човек Angry

Oditor,(градски Wink,) погледни да видиш дали пише Е111, аз да се поправя, че бях написала Е11.
Информацията ми е от ТУК, където пише, че гореспоменатите са вече невалидни Confused

Има ли български сайт, в който да погледнем, да видим и да сверим?

Макобол, неприятно пътуване, но пък поне си видяла с очите си, а не си чула от приказки като мен. Всяко едно преживяване ни обогатява. Погледни от позитивната страна на преживяването.
Къде би искала да отидеш на следващата екскурзия?

# 104
  • Мнения: 1 959
Да ви кажа за Българските здравни карти майка си извади нейната преди 1-2 седмици.Значи подава се попълнено заявлението/може и написано на ръка,но лично/отнема около 20 дни до 1 месец за издаване на самата карта и валидноста и е за 1-на година.Поема само Спешна медицинска помощ и затова е най-добре да се пита каква точно медицинска помощ включва. Peace

Общи условия

Активация на акаунт