Морално - етичен въпрос: как бихте постъпили вие?

  • 1 746
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 249
Направленията за деца са без ограничения за педитата, така че не виждам защо не ти е дала такова!

 Shocked

Наистина ли? Не знаех! Ако това е така, защо тогава се прави на ударена?

А относно доверието - имах й го до този момент. Но като ми каза, че нещо не е наред с изследванията, нямаше начин да спя спокойно 3 седмици, докато разбера какво се случва. Такъв човек съм по принцип, а за детето да не говорим.

# 16
  • Мнения: 641
Моята малка дъщеря имаша силна хрема от сряда вечерта.Цяла нощ не е спала от нея.Вчера звънях на личната ,която като е 2-ра смяна си изключва телефона. Грабнах детето и още преди обед отидох на УНГ.Платих си 20лв преглед и 8 лв секрет от носа .Като сложа и таксито в 2-те посоки.......Но по обед бях по-спокойна. Във вторник сме на консултация и ще й покажа резултатите.
Когато става въпрос за здравето на децата ми не ме интересува нито морала нито етиката. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 6 798
Малко ще оспамя темата на Ним, ама как 8лв секрет от носа? Shocked Ние вчера давахме в Цибалаб, на малкия секрет и ни взеха 32лв. ще излезе в понеделник.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Бих ги показала задължително,ако това ще е педиатъра на детето ми.Мисля си,че стойността на хемоглобина не е бил толкова нисък и затова е задържала изследването за по нататък(ама само предполагам).Не знам до колко се променя стойността му,в резултат на боледуването Thinking.Но щом и тя го е знаела,значи още една причина за отлагане на изследването.Но пък ако нямаш доверие в педиатъра,просто го смени.Така по-рядко ще се налага да търсиш странични и платени прегледи/изследвания.Не виждам нищо лошо в това да изследваш Симона отново.Никой не ощетяваш....тя просто здравната ни система не е читава нито за лекарите,нито за пациентите Crossing Arms

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Малко ще оспамя темата на Ним, ама как 8лв секрет от носа? Shocked Ние вчера давахме в Цибалаб, на малкия секрет и ни взеха 32лв. ще излезе в понеделник.
Клеми,не знам какво ще изследват(само микробиологично или и нещо друго),но ми се струва много.В нашата лаборатория е около 5 или 7 лв(от както съм в майчинство съм позабравила цените) носния секрет.

# 20
  • Мнения: 641
Малко ще оспамя темата на Ним, ама как 8лв секрет от носа? Shocked Ние вчера давахме в Цибалаб, на малкия секрет и ни взеха 32лв. ще излезе в понеделник.
Ами секрета е за някакви "коки" май стрептококи,но не съм сигурна.А пък аз съм от В.Търново.Може да има разлика от София newsm78

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Малко ще оспамя темата на Ним, ама как 8лв секрет от носа? Shocked Ние вчера давахме в Цибалаб, на малкия секрет и ни взеха 32лв. ще излезе в понеделник.
Ами секрета е за някакви "коки" май стрептококи,но не съм сигурна.А пък аз съм от В.Търново.Може да има разлика от София newsm78
Не виждам причина....всички лаборатории работим с еднакви(почти) консумативи,а и повечето фирми са в София,дори транспорта е по-евтин.Е има някои тестове,които стуват повечко,но пак ми се струва много.Аз преди 5-6 години се бях изумила от цената на гърлен секрет в една лаборатория в София.Беше 20 лв,а при нас-3лв. Shocked.Гледах,какво работят-нищо по-различно.Не знам какво да кажа.

# 22
  • Мнения: 7 474
Ще кажа на педиатъра. Не виждам защо да бода детето трети път.

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Аз също съм чувала, че направленията за деца са неограничен брой.
Досега сме прави няколко консултации с други лекари и винаги съм съобщвала резултатите на педиатърката. Малко конфузна ситуация се получава, но не искам да рискувам ако тя назначи едно лечение, а мнението на друг лекар е различно.
При вашата ситуация Симона все пак е ОК и ако решиш може просто да си премълчиш за изследванията, а ако тя си спомни изобщо и ти предложи направление, то да й кажеш, че си била притеснена и си ги направила, когато се е налагало. Дано така поне малко й светне, че е сгрешила.

# 24
  • Мнения: 537
Бих й казала, че съм пуснала изследвания. Притеснила съм се и съм решила да я заведа, то и без това моята ме знае, че съм стресната.  Rolling Eyes Пък и все пак става въпрос за детето ми. Добре, че Симонка е здравичка  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 729
Ще занеса изследванията на педито .

# 26
  • Мнения: 8 999
Ами личната лекарка, като лекар е преценила, че стойностите от изследването не са били чак толкова притеснителни /поне това все могат да отчитат, нищо, че по принцип са некадърни/, отчела е също и момента, в който е направено изследването. Затова е решила, че няма нужда от спешност, а само от една контрола, която да е по-отдалечена във времето, за да даде по-действителни резултати.
Кажи й, че си направила сама изследванията, но съм почти сигурна, че лекарката ви ще настоява за още едни, след като е минало достатъчно време от първите - нея я интересуват резултатите след определен период от време /тези изследвания, които ти си направила, се явяват междинни и нямат почти никакво значение, така че напразно си водила детето и си си дала парите/.

# 27
  • Мнения: 630
Първо по принцип нямат право да ти отказват направление за бебе! Те не са в същата квота като направленията за възрастните. Провери този аспект. Второ, аз също бих ги платила веднага изследванията. В тази връзка ми се вижда малко безсмислено след месец да се прави контролно изследване. То за 1 месец 100 неща могат да се променят.

# 28
  • София
  • Мнения: 39 765
Ще дам изследванията на педиатъра. Мисля, baibibi е права.
Аз също съм водила Дияна на частен преглед, независимо, че съм имала талон и че прегледа е щял да бъде еди кога си. Правя го за собствено успокоение. Педиатърката после само ми казва "чудесно, успокоила си се". Това, че водя детето си на частни прегледи не значи, че нейната педиатърка не ми дава талони.

# 29
  • Мнения: 152
Малко ще оспамя темата на Ним, ама как 8лв секрет от носа? Shocked Ние вчера давахме в Цибалаб, на малкия секрет и ни взеха 32лв. ще излезе в понеделник.

 #Crazy Колкооо???????? Тия не са наред!  MoneyАз работя в микробиологична лаборатория и мога да твърдя,че съм наясно с цените из града,а не вярвам да има чак толкова голяма разлика! #Crazy максимум 8 лв за секрет и още толкова за антибиограма! Тия трябва да ги линчуват!  Twisted Evil
 

Общи условия

Активация на акаунт