Да отгледаш маргаритка или да накълцаш чудовище с резачка

  • 4 320
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
...
Ако аз не си науча децата къде са границите на сравнително безопасното поведение, не виждам кой ще го направи вместо мен.

 newsm10

Същото важи и за чуждите деца. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Може би се преувеличава вредата от игрите.
 Аз съм от поколението, което още в осми клас започна да има часове по военно обучение и ни учеха как да сглобяваме и разглобяваме автомат Калашников, а в десети клас ни пратиха на военизиран лагер с всички атрибути от казармата, включително и носенето на оръжие, хвърляне на учебна граната и накрая имахме съвсем реални стрелби по мишена. Обяснявали са ни и за ядрената бомба, и за пораженията при ядрена война и т.н.
Като гледам, не сме станали убийци, а сме държали истинско оръжие в ръцете си. Да не мислите, че това е много по-безопасно от компютърните игри?

# 17
  • Мнения: 494
 RadostinaHZ, има резон в написаното от теб, но и времената, по принцип, бяха други. Имам предвид, че сега...как да се изразя..."наслагването" на насилие у децата, осъзнато и неосъзнато, е много повече и ги "облъчва'' отвсякъде.
 Едно е да те учат да държиш Калашников с цел самоотбрана (нали тогава все ни плашеха с един лош Запад и една Америка, която, едва ли не, е готова всеки момент да нападне милата ни РОдина) и съвсем друго е да кълцаш глави, да стреляш по полицаи, да размазваш с ''колата си" по улиците възрастна жена с дете в ръката, което ТИ ДАВА ТОЧКИ(все сюжети от игри са това).
  Аз, лично (това конкретно по темата) преглеждам и знам съдържанието на всичко, до което има достъп детето ми на нашия компютър. Надявам се да успея да му налея повече мозък в главата, докато дойде момента да не мога да контролирам абсолютно всичко.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Че то и в компютърните игри винаги има история, в която накрая смисълът е да се отбранява доброто от злото. Разликата е в това доколко е приказният елемент и действителността. Диабло да не би да е пълна само с ангелчета? Има си всичко вътре - и скелети, и зомбита и т.н.

Много ми е странно, как пък като става въпрос за игри, всички се хващат за най-кървавите и се оказва, че всички компютърни игри, в които има битки, подтикват децата към агресия. Все се оказва, че родителите нямат никаква власт и никакъв авторитет пред децата си и все ТV-то, интернет и всичко е по-силно от родителя. Сякаш родителите са деца.

Миналата седмица имаше пресконференция на едни хора, които правеха кампания за образоване на родителите и децата за опасностите в интернет и как да работят в мрежата. По-добре да научим себе си и децата си да контролират собственото си поведение и да ги научим на техника на безопасност във виртуалния свят, отколокото да очакваме, че изведнъж всички медии и производители ще ги усари съвестта в челото и ще спрат да произвеждат и разпространяват продукти с насилие.

# 19
  • Мнения: 8 999
Според мен взаимовръзката агресивни игри - агресивно поведение е с обратен знак. Не компютърните игри инспирират агресията у децата/хората, а по-скоро тяхната поява задоволява някаква потребност, която се е зародила по-рано. Т.е. - първо идва агресията, а после се появяват и компютърни игри/филми/книги, които задоволяват в някаква степен нуждата от изява на агресията. И, в този смисъл, по-добре е да играят игри, в които съсичат чудовища, отколкото да се групират в банди и да си режат ушите.

# 20
  • Мнения: 200
Много против съм тези игри, не са ми любими. Първият път когато играх на компютърна игра беше на едно изложение в тогавашния Младежки дом. Редихме се 2 часа на опашка, за 15 мин. игра на тетрис...простотия. После от любопитство съм опитвала но никога не успях да се ''зарибя''. Мисля че е до дете и до възраст в която се откриват въпросните игри. Детето ми е още малко но дойде ли време ще положа максимум усилия да обясня и покажа че реалният живот е този който има стойност и смисъл. НО бих го оставила и да поиграе ако има афинитет да натрупа опит за собствена сметка. Дано не стане после така че да си мисля че възпитавам цветя а те порасли бодили...

# 21
  • Мнения: 25 633
А за сапунките нещо да кажете?  Mr. Green
Огледайте се наоколо, особено покрай вчерашния празник и кажете - колко жертви на кървави екшъни или компютърни игри видяхте и колко попарени надежди, формирани от розовите бози по ТВ видяхте? За разбитите сърца и двойки да не говорим...  Whistling
Направо се чудя откъде е черпило човечеството агресията си, преди изобретяването на компютъра?  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
От сексуалния нагон и ограничеността на ресурсите.
А сапунките направо ме отвращават. Превърнали са се в някаква вариация на "филми за възрастни". То не бяха горещи сцени, то не бяха прелюбодайства и кръвосмешения, всеки ражда от когото му падне... Това е по-развращаващо за децата от компютърните игри.

# 23
  • Мнения: 14 654
Направо се чудя откъде е черпило човечеството агресията си, преди изобретяването на компютъра?  newsm78

Направо се чудя защо реши, че свързвам появата на компютъра с проява на насилие. Много любопитно ми е как възприемате точно такъв вид компютърни игри като част от ежефневието на децата, не само вашите. Доколкото виждам, децата на всички, отговорили в темата играят стратегически игри и обличат барбита  Mr. Green
Например твоят син, Сийке, какви игри предпочита и приемаш ли за напълно нормално да играе кънтър страйк по 3 часа всеки ден, стига да не гледа сапунки и да не рисува валентинки?

# 24
  • Мнения: 1 479
Голямото ми дете играе на игрички от сайта дечица,и на 2 игри за ралита сьс сьстезателни коли.Имаме и инсталирана най-новата за 2007-а игра,но там играе само таткото.Не позволявам на детето да гледа как се убива противника и хвьрчи крьв по екрана!

# 25
  • Мнения: 25 633
Направо се чудя защо реши, че свързвам появата на компютъра с проява на насилие.
...

Например твоят син, Сийке, какви игри предпочита и приемаш ли за напълно нормално да играе кънтър страйк по 3 часа всеки ден, стига да не гледа сапунки и да не рисува валентинки?


Думите ми не бяха насочени лично към теб.  Peace Това за вредата на компютърните игри се носи в медийното пространство повече от 10 години, откакто персоналните компютри станаха достъпни за обикновените хора.
Да, наистина синът ми играеше главно стратегии, може би, защото и баща му това играе. CS има качен вкъщи отскоро, откакто имаме по-мощен компютър - старият беше слаб и паметта му не стигаше, за да обслужи разностранните интереси на трима ни.  Wink
И сега обаче играе рядко, главно заради приятелите си в мрежата. Играе и някакви други игри, повече общува по скайп и форуми. Не се притеснявам от игрите му, вече е голям и прави разлика между виртуално и реално. Лично аз по-скоро се притеснявам от контактите му в мрежата, но това е въпрос на друга тема.

# 26
  • Мнения: 1 479
Направо се чудя защо реши, че свързвам появата на компютъра с проява на насилие.
...

Например твоят син, Сийке, какви игри предпочита и приемаш ли за напълно нормално да играе кънтър страйк по 3 часа всеки ден, стига да не гледа сапунки и да не рисува валентинки?


Думите ми не бяха насочени лично към теб.  Peace Това за вредата на компютърните игри се носи в медийното пространство повече от 10 години, откакто персоналните компютри станаха достъпни за обикновените хора.
Да, наистина синът ми играеше главно стратегии, може би, защото и баща му това играе. CS има качен вкъщи отскоро, откакто имаме по-мощен компютър - старият беше слаб и паметта му не стигаше, за да обслужи разностранните интереси на трима ни.  Wink
И сега обаче играе рядко, главно заради приятелите си в мрежата. Играе и някакви други игри, повече общува по скайп и форуми. Не се притеснявам от игрите му, вече е голям и прави разлика между виртуално и реално. Лично аз по-скоро се притеснявам от контактите му в мрежата, но това е въпрос на друга тема.
PeaceА това CS за Crysis ли става дума?

# 27
  • Мнения: 25 633
PeaceА това CS за Crysis ли става дума?

CS - counter-strike

# 28
  • Мнения: 1 479
Мерси,обьрках се от моята игра,че така си я пишем ськратено.

# 29
  • Мнения: 14 654
Лично аз по-скоро се притеснявам от контактите му в мрежата, но това е въпрос на друга тема.
На друга, но тя е свързана с тази. Колкото и добре да си се погрижил за възпитанието и благоприятната среда на собствените отрочета, остава една малка вероятност да се подведат по разни съмнителни общества, особено във виртуалното пространство. Зълвичката ми, която е тийнейджър, по едно време се беше зарибила по някакви магии, разни вампирски истории и библии, но за късмет нищо сериозно не се оказа, само краткотраен интерес.
Всъщност децата, които бяха запитани за предпочитаните от тях игри бяха по-малки, някъде около 10-годишни, но до едно споменаха CS. А на тях със сигурност им влияе един час, прекаран в такава игра. Не само, че не изразходват отрицателната си енергия, но и я умножават и се нахъсват. Казвам го, защото преди време мой познат работеше в компютърен клуб и децата, които играеха известно време в мрежата, после излизат навън и се пребиват помежду си. Както и в междучасията се опитват да си прилагат задушаващо тръшване, видяно от кеча в късните часове. Затова и ме е грижа с какво се занимават другите деца, какво играят и какво гледат по тв.

Общи условия

Активация на акаунт