подпомагате ли някак естественото отбиване?

  • 2 544
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 242
Малежна благодаря за темата!
Точно обмислях да пускам подобна, само че с питанка има ли изобщо отбити по естествен начин големи тандемчета?
Ива се е ограничила (с моя помощ, разсейвам и отлагам) до 1-2 кърмения, но много ме боли, хапе ужасно, оставя ми дълбоки белези от зъбите си, дърпа силно, ще ме глътне цялата, никак не е приятно да я кърмя вече, забрави да суче ли какво стана не знам. newsm78 Татко и пък не дава да я отбивам, нали си му е глезаната, драго му било да я гледа как суче, носталгия по бебешките и времена го тресе  Grinning
Че Ка, а на теб защо не ти е приятно?

# 16
  • Мнения: 5 401
Айде и аз в кюпа! Много ми се иска вече малкия змей да се самоотбие, ама надежда никаква! Дори имам чувството, че подсъзнателно Каби усеща моята липса на интерес към кърменията ни и още повече иска да виси на тити-те.  Rolling Eyes Не ме хапе, много е нежен, гушка ме докато суче, но мисленето ми се е насочило към леко егоистична посока заради неговата настойчивост да ме "употребява" когато си поиска (това с лека закачка) и най-вече през нощта, рано сутрин и следобяд когато се прибирам от работа.

Сега го уча, че тити са само за домашно ползване, но без особен успех..

Тази седмица ще пътуваме без него (за първи път се разделяме откакто е роден) за 3 дена и ми се ще като се върна да гушна едно порастнало момче, но едва ли ще ми се случи.. Вероятността да предпиема крути мерки по отбиване е фифти:фифти.  Thinking

... Татко и пък не дава да я отбивам, нали си му е глезаната, драго му било да я гледа как суче...

Тюх, пък наш татьо точно обратното, постоянно ми вряка "айде, стига вече"...  Confused

# 17
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Ти си го описала, Мери. При нас е същото, макара положението да се е подобрило в сравнение с преди 3 месеца откогато е тази тема, основно защото вече не иска толкова често, макар че все още има едни натрупвания на няколко кърмения рано сутрин и следобед, та ми се случва в рамките на 2-3 часа да го кърмя по 3-4-5 пъти.
Хапането, което не е точно хапане, а притискане с челюст, от там и следите от зъби, си е явно просто начин на сукане, защото той не може да разбере какво нередно прави, въпреки обясненията ми. Това едно на ръка.  Понякога обаче суче по-дълго, отпуска се и започва едно просмукване, което усещам чак в петите си. Ето това ми е най-неприятното. Хубавото е, че сега се съгласява да прекъснем кърменето, защото преди не скланяше на уговорки...

# 18
  • Мнения: 4 242
Да и Ива спира когато вече много ме заболи, ама и тя е по голяма. Работата е там че още като засуче знае че ще ми причини болка и ме гледа в очите, чака реакция, но не се отказва да си търси Rolling Eyes
А болката до петите е съвсем точно описание. Какво се случи, губи способност да суче ли? Хапке, Бу, някой дето е бил с голямо кърмаче, имали ли сте такива проблеми или периоди? Чудя се как да и обясня какво да прави и какво да не прави, като и кажа "Иве хапеш ме, боли", тя ме пита "къде да си оставя зъбите?" Това се случи още като ми намаля кърмата, хайде тогава го отдавах на стремежа и да си "изкара" повече млекце, обаче и като родих не спря да дърпа силно, едва смогва да преглъща, и да забива зъби.

# 19
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Определено не сучат като бебета. Разликата е огромна просто. Особено ако кърмиш и малко бебче, знаеш за какво точно става дума. Имаше една тема скоро за захапванията и следите от зъби при големите кърмачета, ще я изнамеря...


Намерих я:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280692.msg7043837#msg7043837

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 13:15 от Че Ка

# 20
  • Мнения: 4 242
Благодаря Че Ка!
Забелязах че проблема там е за по малките кърмачета. Аз с хапането свързано със зъбоникнене се справях бързо, а и то е съвсем различно, впрочем няма какво да ти обяснявам, знаеш за какво говоря, на един хал сме с теб в момента явно.
Не мисля че Ива ще се научи да суче различно, така ще е до края явно. Въпросът е кога ще дойде края?  Thinking И дали ще е от самосебе си или трябва да "помогна". Винаги съм мислила че ще я дочакам търпеливо да се отбие сама, но не съм подозирала че така приятното кърмене ще стане болезнено и дразнещо.  Не ми е съвестно като я ограничавам през деня а и тя не се сърди, теб не те мисля с тази бройка дето я посочваш ooooh! Аз изтърпявам най много 2-3 кърмения в денонощието.

# 21
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
И аз бях неприятно изненадана от физическия дискомфорт и болката, които почна да ми причинява кърменето на големия ми син. За бременността знаех, че е нормално, заради чувствителните зърна, но никъде не съм срещала нещо за след това. Бях подготвена, че тандемското кърмене няма да е много лесно, но от гледна точка на това, че изисква повече отдаденост, организация и т.н., знаех, че големите кърмачета не сучат баш като бебета, и все пак... точно така не си ги представях нещата. И аз се чудя дали това се дължи на възрастта или пък на това, че точно по време на бременността моят син също сучеще много настървено и продължително, опитвайке се да си изцеди някоя капка мляко,  което по едно време вече никакво го нямаше,  та вероятно това също е оказало влияние...

# 22
  • Мнения: 97
Червена Кралице, прочетох нещо за предприети действия за отучване от нощни сукания.Ще можеш ли да споделиш какво влиза в тях и какъв е ефекта?Аз не съм от кърмещите в тандем(да не си помисли някой  Wink), обаче напоследък ми идват много тези нощни събуждания по безброй пъти и смукане с часове.Общо взето съм желана денонощно, но пък ако ме няма  или сме навън няма да се сети за млякото, а и може да заспива без мен.С него ли съм - няма такива филми.Суче повече от малко бебе, точно както са описвали някои вече.А, аз си мисля и на ясла да го пробвам... Thinking
Дали не правя сметката без кръчмаря?Хубаво ще е да съм наясно.Ако някой друг има опит в премахването на нощните кърмения или тези на заспиване, може също да сподели. Hug
Да уточня: Вода от бебешко шише не пие и залъгалка също не смуче.

# 23
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Отучвали сме го 2 пъти. Веднъж  на 1 г. и 7 мес. и после на 2 г. и 5 мес.

Първия път.  Беше започнал да суче много често, а аз имах чувството, че се буди от всяко мое помръдване - спеше до мен, а аз бременна и неспяща спокойно -  та решихме да действаме радикално и да се махнем от стаята. Оставихме го в спалнята, за да е в същата позната обстановка, а ние се изнесохме. Първо аз, след 2 дни - баща му. Идеята беше съпругът ми да го упокоява ако се събуди - с гушкане и разказване на приказки, той и без това така го приспиваше вечер. До това обаче въобще не се стигна. В момента, в който аз се махнах от стаята, синът ми от раз започна да спи по 11 непробудни часа на нощ. И така докато не се роди брат му и не се преместихме в нов апартамент, че и на детска градина тръгна - определено му дойде малко в повече.

Втория път. Аз ходех през нощта  в неговата стая да го кърмя (спането всички заедно в една стая, което също пробвахме не се получи) с идеята, че може би сам ще спре да се буди, но след няколко месеца взе вече да ми тежи, пък и бебокът започна да се пробужда като ставам, та решихме да пробваме пак баща му да го успокоява.  Първата нощ го чух как заплака  и съответно ми се скъса сърцето, но спря след няколко минути. Баща му също не издържал на плача му и вместо да упорства да успокои полусънения ни ридаещ син, решил да светне лампата, за да се събуди напълно. Точно тогава спрял да плаче. Играли си около 1 час, след това се гушнали и баща му го е приспал с приказка както го приспива всяка вечер. Пил и вода. Втората вечер пак си играели известно време. Третата въобще не се е стигнало до игри, успял да го приспи веднага. А след още 1-2 дни спря да се буди през нощта. Сега се буди от време навреме, когато е настинал или със запушен нос - баща му ходи и го приспива. Аз го кърмя сутринта, което понякога е към 5,30 , понякога към 7.

# 24
  • Мнения: 97
Благодаря много за бързия и подробен отговор, Че Ка!  bouquet
Моето дребното е на същата възраст, като  сина ти, когато сте го отказали за първи път.Като заспи вечер го слагам в другата стая на леглото му, но при първото изплакване(най-често около 1-2ч) го вземам при нас с татко му.Хем за да не се разхождам насам-натам, хем за да не будим батко му.Така можех да спя по-добре, но от няколко месеца или като ме засмуче стои залепен по час и повече, или се събужда и мрънка многократно.Започна да ми става уморително.Дори когато дремя, като не ме пуска с часове, не се чувствам отпочинала и ми е кофти все в една поза да лежа.
Гледам го, че вади три кучешки едновременно, а предните два месеца три кътника пораснаха, ама има и друго.Забелязвам напоследък, че ако не ме напипа, като се върти, си се унася пак.Ако ме усети обаче, си чака сукането или направо търси цица.Нещо подобно на вашето будене е явно.
Чудя се да чакам ли изникването на тия зъби или да го пробвам да спи в леглото си, а аз да ставам да го кърмя, като се разсъни повече. Thinking Може би така ще намали буденията.При нас варианта с тати е неприложим, понеже той работи на смени.На баба му не смея да го оставя, защото хем без мен, хем на друго място.Кой знае колко ще вземе да реве.За нея пък няма място у нас, че сме в двустаен.
Много сложно стана.Освен да изчакам още малко и да пробвам през лятото, като замине големия на село. newsm78
Благодаря ти отново!Все пак, може би ще вземем нещо от този опит.

# 25
  • София
  • Мнения: 604
от месец кърмя само при много спешни случаи, мога да кажа че 90% сме се отбили Whistling
взеха да давам кисело мляко с вода в шивето и така...та доста подпомогнах естественото отбиване. Иначе можеше да кърмя и до 5 години Stop

# 26
  • Мнения: 7 418

взеха да давам кисело мляко с вода в шивето и така..
  Моя син не приема никакви "заместители" на кърма. Confused

# 27
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
от месец кърмя само при много спешни случаи, мога да кажа че 90% сме се отбили Whistling
взеха да давам кисело мляко с вода в шивето и така...та доста подпомогнах естественото отбиване. Иначе можеше да кърмя и до 5 години Stop
а колко са спешните случаи и не ти ли спира кърмата?

# 28
  • София
  • Мнения: 604
спешните случаи са били около 10, а кърмата не ми свършва.Значително е намаляла, но определено има още-незнам колко точно-някакви капчици. По-скоро му давам да посуче за да се успокои, едва ли се нахранва детето от количеството кърма-просто ме ползва за биберон.Точно това исках да избегна и да го отуча и лека полека се получава Flutter

# 29
  • София
  • Мнения: 604
Цитат
Моя син не приема никакви "заместители" на кърма. 
 
Всеки си решава сам за своето дете как да подходи в този случай. Когато синът ми се събуди нощем и започне да реве се принуждавам да му дам нещо да пие, и понеже вече искам да прекратя с кърменето-давам мляко или чай. Не виждам нищо лошо и чудно, все някога се стига и то тук.

Общи условия

Активация на акаунт