такситата и кратките разстояния

  • 3 778
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 993
И на мен са ми отказвали на разстояние 3 лв. Интересно аз как да се прибера в 3 през нощта, навън снежна буря...Седмият ме качи.

# 16
  • Мнения: 2 401
Мразя таксита и таксиджии  Sick,  ползвам само в крайни случаи.  Когато спра обаче никога не съм питала може ли, не може ли, влизам, намествам се и казвам адреса.  Не са ме сваляли досега, нямам спомени обаче дали съм ползвала за много къси разстояния.
А, сега видях. че Ео са я връщали за 3 лв.  Ползвала съм за по 2 лв няколко пъти без мрънкане.

# 17
  • Мнения: 2 759
                   
...Просто още със спирането му казваш 4 лв. примерно...
                    И защо да го правим? Не казвам, че не го правя редовно, ама пък дай ми някакво адекватно обяснение на това.
Ами ако съм на зор, ако трябва за отрицателно време да се придвижа от точка А до точка Б, естествено е да направя компромис...
                   Да си поясня въпроса значи: искам да отида някъде - може да е близо, може да е далеч, просто някъде... Искам да отида с такси. Това е услуга, която ще си платя според съответния ценоразпис. Отсреща има стоянка за таксита. Защо трябва да прилъгвам с хитрост или пари някой от шофьорите да си свърши работата? Нали те точно затова са там - за да чакат клиенти като мен и да ги откарат до желаното от клиента място?

# 18
  • Мнения: 4 358
Прочетох ви от край до край. С повечето съм напълно съгласна. Доста често ми се налага да ползвам такси по простата причина че не шофирам сама.
Какво да ви кажа - редовно ми отказват да ме возят на къси разстояния, дори като се обадя на диспечър пак. Дори като се обадя предварително какъв е тоя моя късмет  ooooh!леле ако ви кажа какви ми се падат ще паднете.Няма добър ден, няма любезност нищо, в повечето случай бясна чялга, смрад на цигари, мръсни омазани коли - абе ужас ooooh!
Само за протокола да кажа - в Европа дори обикновените шофьори са с униформи и ти отварят вратата (Това в Германия де - къде се бутаме и ние тука на село още с цървулите). Усмивката и поздрава са служебно задължение (и така да е пак е по добре от намусен смърдящ неизяснен обект).

А за това как се осъзнава предлагането на услуги от людете предлагащи това в нашата мила родина - такова осъзнаване просто няма. Реакцията е  - тоя / тая кво иска сега таман отворих вестника ей ooooh!
А за маршрутните таксита какво да ви кажа - късметлийка съм аз щом и тях ползвам #Cussing out. Не стига че ме стоварват от точка А до точка Б като чувал с картофи ами онзи ден ми казват - абе аз няма да има от еди къде си щото има задръстване.Протестирах заедно с още една жена и знаете ли какво чух - Я млъквайте ма, стига сте кудкудякали, елате да карате вие #Crazy Sick
Просто нямам думи.

# 19
  • Мнения: 6 993

А, сега видях. че Ео са я връщали за 3 лв.  Ползвала съм за по 2 лв няколко пъти без мрънкане.
Ео и за 6 я връщат, щото е за Симеоново.
Питах го един, който едва се смили да ме качи защо отказват, като в задръстването Младост 4 - СИмеоново е 6 лв.
Той ми вика: - И после какво да правя в Симеоново...
Изводът е, че е важно на тях да им е удобно, не на клиента  Grinning

# 20
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
може да е евтино в сравнение с другите страни, но нямат право да отказват. просто ако ти искаш да си хванещ такси, значи наистина ти се налага. мразя да питам дали ще ме закарат еди къде си, сякаш трябва да се моля да ме закара. затова и избягвам да ползвам такси, освен мноого краен случай.
един път дори ме свалиха - беше много студено, аз бях с една пазарска чанта, няколко кг тежка и просто трябваше да се добера от плиска до слатина, около - 2лв излизаше. е, не - като влязох и казах за къде съм, направо ме изгледа и ми каза - не може! ей, много кофти ми стана...

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Супер нагло изказване!!!!

Според мен не е нагло, като се има предвид тарифите в Европа, нашите тук дори и след увеличението са прекалено ниски.


 Да, но обслужването в Европа е на ниво.Миналата седмица се возих при един смръдльо(без извинение), на който колата му вонеше на фасове и през целият път не спря да говори, държейки с една ръка GSM-а си.И на него да дам 4лв. начална тарифа-хайде стига Naughty

# 22
  • Мнения: 5 370
Мога романи да напиша за такситата, шофЕрите им и т.н. И за централите, и за диспечерките също.
По принцип на мене никога не ми отказват, щото оставям МИНИМУМ 8 лева, понякога до 11, ако има задръстване. Обаче аз обичам да ги гавря и често-често подхвърлям "Ехххх, как ни един шОфЕр досега не ми отказа този курс. Ама като кажа НДК - "При Кмета"- не ме щат."
И те мрънкат под нос, какво друго да направят. Знаят си идеално как стоят нещата.
В интерес на истината, кокато ползвам 9732121, в повечето случаи нямам никакви проблеми. Освен това те обслужват фирмата ни и , като цяло, се държат добре.

# 23
  • Мнения: 4 358

Изводът е, че е важно на тях да им е удобно, не на клиента  Grinning

Точно Peace ooooh!
И с маршрутките (извинявам се че леко в страни от темата) същата работа.Уж маршрутки, уж по утвърден от общината маршрут а от къде ще минем всяка сутрин и всяка вечер не се знае.
Особено сутрин - чакам аз като идиотка 20 минути премръзнала, идва най после една кола, питам защо няма ваши колеги толкова време, отговора беше нагло  - ооооооооооооо ама защо чакате тука по това време - задръстено е, колегите карат направо пред еди къде си............ ooooh! и ти си чакай ,бързай ако нямаш друга работа.
Ей пак се ядосах #Cussing out

# 24
  • Мнения: 1 291
Само с поръчка по телефона  Peace
От години ползвам само една компания, колите идват от 5 до 10 минути и в най-натовареното време, ползвала съм ги и за разстояние от 600 м (от нас до градината) - никакъв проблем. Пращат коли на какъвто и да е адрес, стига да не е на спирка или на място, неподходящо за спиране.
при мен е точно такъв случая, на ул.Гурко не спират да чакат защото им е неудобно,т.е. и по телефона не мога да си поръчам.

и това постоянно ровене за стотинки, все нямат да върнат и като че ли съм длъжна да им дам бакшиш, дори и да не съм доволна от обслужването

# 25
  • София
  • Мнения: 2 958
А слувало ли ви се е да се качите при таксиметров шофьор, който да не поиска бакшиш и дори да ви вземе по-малко от това, което е навъртял апарата. На мен да. При сметка 3,20лв ми взе 3лв и ми пожела приятен ден. Имаше стотинки за рестото от 4лв, но не пожела човека.
Случвало ми се е и в 7 сутринта в неделя да не искат да ме качат за 12км. Та всякакви случаи има.
И на същото това интервю таксиметровите не искаха първоначалната такса да е 4лв, а 2лв. Кейси, беше казала нещо от сорта, че в многомилионен Ню Йорк има 100 000 таксита, а в 2 000 000 София 10 000. В "белия" свят таксито е лукс и това е факт!

# 26
  • Мнения: 2 229
Досега не са ми отказвали, най-малко са ме карали за 2.20. newsm78
Имала съм интересни случки, най-мразя да ме заговарят.  Thinking
Една от най-смешните ми случки в такси беше, когато шофьорът ме помоли да му сменя сим-картата на телефона. Shocked Беше 2-3 през нощта, аз полу-заспала, той както си кара тръгва да ми говори някакви неща и да ми бута телефон в ръката. Shocked Е, докато зацепя какво иска тоя от мене... Joy Joy Бях толкова ошашавена, че му смених картата на човека. Confused

# 27
  • Мнения: X
Ееех, ако можеше 0.20лв./км, мерцедес S класа, и завършил Харвард шофьор....


Това пък изказване какво беше?  Shocked Тук говорим за елементарно отношение и култура, не е задължително да имаш 2 висши, за да си Човек. Ние сме клиенти и си плащаме за тази услуга, и бакшиш даже оставяме, независимо дали ни е возил 2 или 10 км.
Имала съм много случаи да ми отказват, при това грубо. Последния спомен, който имам е, на една стоянка за таксита имаше няколко, отидох при един, той отказа, и след това при следващ и тн.....и ме взе 5-тия който питах. Това само в България може да го има.  Stop
Но разбира се, има и много свестни шофьори, не слагам всички под един знаменател.

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 18:03 от Анонимен

# 28
  • Мнения: 6 993

Имала съм много случаи да ми отказват, при това грубо. Последния спомен, който имам е, на една стоянка за таксита имаше няколко, отидох при един, той отказа, и след това при следващ и тн.....и ме взе 5-тия който питах. Това само в България може да го има.  Stop
Но разбира се, има и много свестни и мили шофьори, не слагам всички под един знаменател.
Аз нали казах- седмият!!!
А по-любимо ми е - отказва ми първият, отивам при следващия и той ми отказва, отказва ми и третият. Аз тръгвам напред, за да ида до ругото място с таксита ( между другото влача торба с много покупки, аз само тогава се качвам на такси след работа).
Тоя първият ми подвиква :
-Е,айде, ела, бе момиченце, ще те закарам.
Ама така сякаш от него да мине! И кво момиченце съм му аз!

# 29
  • Мнения: 230
А лятото във Варна, като всички таксита са само за Златни? Стои и те гледа безпардонно. В него е хляба и ножа, демек!
Той, когато не е бил таксиметров шофьор все на 20-30 км разстояние е пътувал  с такси!

Не е на добро, когато само парите са водещи в "бизнеса". На първо място сме хора, нали? .. а после вече сме клиенти, таксиджии, лекари, продавачи и всякакви.. Ама, това в Бг няма да се проумее никога. Тръгнали сме по силно наклонена плоскост, набрали сме здраво скорост и не знам къде ще се сгромолясаме!

Общи условия

Активация на акаунт