Работещи бременни мами, писва ли ви!

  • 2 195
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 262
аз ходих на работа до последно, дадох си само една седмица почивка преди раждането  Crazy и се чувствах перфектно, във форма, полезна и т.н. абе супер Peace
нооо, натрупаната умора си каза думата, когато бебчо се роди - просто не издържах на умората и грижите  Confused за следваща бременност, дай боже, ще изляза поне 3 седмици преди термина, за да си почина и да се наспя  bowuu

# 16
  • Мнения: 1 197
Когато бях бременна от 5-тия месец бях болницен и не ходиех на работа,вярвай ми след 2-3 седмици ще ти се иска.Радвай се,че можеш и ходи докато можеш на работа,така няма да се изолираш от хората и да се депресираш.А и мъжа ти трябва да поеме част от  домакинската работа предвит положението ти.

# 17
  • Мнения: 1 347
Взимай си болничен и си почивай сега, че после... #CrazyОсвен това не е необходимо да се натоварваш с отрицателни емоции в този важен момент.
Peace

Аз като бременна изобщо не съм работила и трябва да си призная, че работата никак не ми е липсвала  Mr. Green (или поне "ходенето на работа"). Напротив, добре си починах. Откак съм родила, работя като смахната, но вече вкъщи и нещо, което ми доставя безкрайно удоволствие. Хората са различни, и не мисля, че някой трябва да се чувства виновен за  това, че не иска да  ходи на работа, щом има възможност за избор!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 271
С първата бременност ходех и в 9 месец на работа.
С втората се осъзнах и си взех отпуска, после болничния преди раждане - хич не ми и липсва Crossing Arms

# 19
  • София
  • Мнения: 262
Аз от края на месеца излизам в 45-те дни и вече нямам търпение. Не ми е тежка работата, напротив, обичам си я, обаче това висене пред компютъра вече ми тежи, а и по цял ден нямам никаква работа: колегите ми не мидават нищо да свърша - само си седя и се въртя. Ходя питам разпитвам някой има ли нужда от помощ, а те ми се хилят и ми викат "я си почивай бе крайцер"  Close. Та затова,

# 20
  • Мнения: 872
Работих до 45 дни преди раждането и се чувствах супер. Прибирах се пеш от работа - около 5-6 км на ден и благодарение на това наддадох само 9 кг за цялата бременност.

# 21
  • Мнения: 7
Аз съм в болничен от днес. Много исках да поработя до края на месеца, но за късмет се разболях преди няколко дни и няма как Sad  Sad
Съпругът ми го даваше болногледач, та сега аз съм му....болногледач. Вече не мисля за роботата, а дали всичко с момченцето ни е наред. Затова мисля, че е по-добре да излезеш в болничен и да си стоиш на топличко - бебчо е най-важен!!!

# 22
  • Мнения: 4 668
Имало е моменти в които ми се е искало да се скрия под бюрото , за да спя  Simple Smile , както и моменти в които сега се чудя как съм издържала . Имах тежка бременност - почти до края повръщах и ми се виеше свят ... може би трябваше повече да си почивам .
Спрях работа две седмици преди да се роди малкият .

# 23
  • Мнения: 514
Аз работих до 6 месец после започнах да си взимам болнични имах около30 дни отпуска и тогава си я взех ама да Ви кажа че хич не ми се връща на работа толкова си ми е добре в къщи с малката и съпруга !!!!!!!!Жалко че няма как да стане това Все пак не сме милионери!!!!!!!!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 24
Ето чета вашите отговори,събота е,пак съм на работа и се чувствам добре,нищо не ми тежи, не ме боли, пък все ме тегли у дома, към леглото и семейството,но не ми се спира работа, защото някак се чувствам неспособна да зарежа колегите си,все пак не съм болна,много е откачено..... TiredТака ще е , късмет на всички ви и много слънчеви дни... Grinning

# 25
  • Мнения: 99
А на мен пък почва сериозно да ми писва!!! Чувствам си се съвсем пълноценна и без да работя, само да имаше пари отнякъде...!  Laughing
А и покрай заместничката ми за периода на майчинството станаха едни цигании, от това ми писва още повече.
Много ми се излиза по майчинство вече, но ще трябва да почакам до май. Иначе околните ме подкукуросват да си взема болничен, защото какво пък, но някак си не ми се струва почтено... Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 4 546
ходих на работа докато изляза в 45 дневен болничен, но само две седмици след това родих. накрая ми беше много тредно. ходих сутрин пеша и се чувствах добре, но към обяд вече не се чувствах много добре, а след работа се прибирах супер изморена. сега като си правя ретроспекция - бих излязла в болничен много по-рано. лекарят ми казваше, че трябва да лежа, ама аз въобще не се сетих, че трябва да не ходя на работа, ами реших, че трябва да лежа след като се прибера от работа. много глупаво от моя страна.  Close тиквен медал така и не ми дадоха  Wink ако бях почивала повече в последните месеци можеше и да не родя толкова рано.  Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз усетих, че започва да ми тежи, когато бях в 6-7 месец и си пуснах всички възможни отпуски, понеже бях студент имах и такава отпуска. Стигнаха ми точно до датата на 45 дневния болничен и така реално спрях да работя 6-7 месец. Разбира се движението не си ограничих, но когато се натоварваш по желание е приятно!  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 672
Работех до последния момент - родих в понеделник - в неделя бях да си свърша това онова. работя сама, така че просто нямаше начин, а и едно е вярно: след една седмица у дома, ще искаш пак на работа да ходиш Simple Smile Я си пусни една отпуска Wink

# 29
  • Мнения: 3 069
А пък моята бременност беше само на легло и предпочитах хиляди пъти да съм на работа.
Ако си уморена вземи си болничен.Важното е да се чувстваш добре!

Общи условия

Активация на акаунт