Работещи бременни мами, писва ли ви!

  • 2 201
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 672
Ако си уморена вземи си болничен.Важното е да се чувстваш добре!

 Peace Само имай в предвид, че вземеш ли си болничен ще ти падне базата за майчинството и ще взимаш по-малко пари после  Hug

# 31
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Писва ми, но за много кратко!
По принцип предпочитам да работя - хем ми минава по-бързо времето, хем и се разтоварвам с хората около мен, независимо че работата ми е напрегната и отговорна! Дори малко съжалявам, че ще работя само още 2 седмици.......  Confused

# 32
  • Мнения: 101
Здравейте и от една нова мама във форума Simple Smile

На мен ми тежи само ставането сутрин....за сега.... и може би болките в кръста, но тях ще ги има дори и да си седя вкъщи Simple Smile

# 33
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Здравейте и от една нова мама във форума Simple Smile

На мен ми тежи само ставането сутрин....за сега.... и може би болките в кръста, но тях ще ги има дори и да си седя вкъщи Simple Smile
Добре дошла!  Hug
А в кой месец си?

# 34
  • Мнения: 101
Здравейте и от една нова мама във форума Simple Smile

На мен ми тежи само ставането сутрин....за сега.... и може би болките в кръста, но тях ще ги има дори и да си седя вкъщи Simple Smile
Добре дошла!  Hug
А в кой месец си?


Добре заварила Simple Smile
След 1 седмица влизам в петия месец

# 35
  • Мнения: 1 217
Работата изобщо не ми тежеше.
Работех с удоволствие до излизането за 45 дена.
Тези 45 дена ги проспах.Спях по 24 часа,корема ми беше огромен и ми беше добре в къщи.
А в работата всичките ми колежки са баби и много ми се радваха и не ми даваха да работя.
Та ходех на работа май само да хапвам и почивам.

# 36
  • Мнения: 961
Много си харесвам и обичам работата, всеки ден е интересен, различен, единствен. Но и много натоварен, напрегнат и отговорен. Нямам щастието, като някои мами, да работя в среда, в която колегите ми да вършат част от моите задължения или да ме щадят, защото съм бременна. И като си помислих, че цял живот ме чака работа и само работа, а миговете да се нарадвам на бременността могат да са единствените в живота ми, реших да си взема отпуска и болничен. Не съжалявам нито ден за решението си. Най-накрая ми остана време да се наспя, да се поглезя и да правя неща, които обичам. А бях стигнала до състояние, в което мислех само за работа и как да си почина след това.

Така че - да, на мен ми писна и си отдадох заслужена почивка. След раждането със сигурност няма да е така.  Party

# 37
  • Мнения: 93
И аз работех много, напрежението беше голямо, а и имаше дълги командировки. Спрях работа малко преди 45те дни. Бързо ми писна да си стоя вкъщи Липсва ми много онова ежедневие, но като се върна на работа всичко ще е много по различно, отговорностите ще са нарастнали. Нещата не стават по лесни, напротив  Wink
И при мен така,  с тази разлика, че работих до последно.
а отговорностите наистина стават по-големи.  Трудно ми е  да си представя като се върна на работа как ще успявам да се съсредоточа в работата и да не мисля за бебчето/защото най-много още 3 месеца ще бъда в майчинство/.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 00:20 от sofiq_

# 38
  • Мнения: 922
И на мен понякога ми писва. Харесвам работата си, но отношенията между колегите са направо ужасни.  #2gunfire
През януари ми се наложи да полежа за задържане. Когато се върнах на работа едната колежка я беше яд мен. Била съм си починала добре  Twisted Evil
Единствено това ми пречи и ме дразни. Иначе работата ме зарежда

# 39
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Бях в болничен принудително заради проблеми - и първата бременност така се случи, сега имах подобна ситуация, но малко по-различен проблем. Един месец полудях вкъщи, защото основно трябваше да лежа. Сега ходя на работа, но определено работоспособността ми е намалена, уморявам се лесно, това седене пред монитора на компа не е най-удачния начин за прекарване на дните на бременна жена, ама така ще е и като добавя психическото напрежение....никак не е приятно на моменти, но ще стискам зъби и ще се мъча да издържа до излизането в полагаемия болничен.

# 40
  • Мнения: 363
и при мене е същото

# 41
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Писна ми и още как  Crazy! Много ми идваха нервите, които хабях и хич не си струваше да го правя! От вчера съм в болничен, а съм само 25 г.с. все още. Обаче така реших и така направих! А и много ми отичаха краката цял ден като седя пред компа и висят. А и много кг. качих от 12 часа работа и никакво движение  Embarassed! Оказа се, че и майчинството ми няма да се промени ако изляза в болнични, защото принципа на смятане е такъв, че все ще ми вземат брутната заплата и така стимулите ми съвсем намаляха  Blush!

# 42
  • Мнения: 4 335
А ко работата те натварва,било то физи4ески или психи4ески излез в болни4ни.Не си струва да се нервираш излишно в този хубав момент от живота си.Недей да гледаш кой до кога е работил,всеки е разли4ен,а и зависи от работата.Успех в решението ти  bouquet

# 43
  • Мнения: 1 195
Когато бях бременна от 5-тия месец бях болницен и не ходиех на работа,вярвай ми след 2-3 седмици ще ти се иска.Радвай се,че можеш и ходи докато можеш на работа,така няма да се изолираш от хората и да се депресираш.
100% поддържам мнението ти  Peace
В средата на 5 месец почнах да излизам в болнични т.к. вдигах високо кръвно и се наложи да орекъсна работа т.к. натоварването не ми беше по силите. На втората седмица вече ревях когато милото тръгваше на работа а аз си оставах в къщи. Но писле се запознах с момичетата от отчетната тема за октомврийчетата почнахме да ходим пио курсове за бременни - на сп. "9  месеца" почнахме да излизаме след това и ми стана приятно. После пък започнаха покупките за бебо - още по-приятно и накрая се появи и ток Simple Smile Сега хич не мога да си помисля как ще го оставя и ще ходя на работа  Sickабсурд Simple Smile
Така че ако ти е писнало ми излизаи в болничен и недей да натоварваш излишно теб и бебето си Simple Smile Все пак то е най важно, а цял живот след това ще работиш Simple SmileСега се наслади на момента че после бремеността липсва Simple Smile Или поне на мен Simple Smile
Пожелавам ти лека бременност и здраво бебче   bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 553
Първият път си взех всички възможни натрупани  отпуски и болнични и доста си стоях вкъщи, а и в началото трябваше повече да лежа, но нямам много спомен точно от този период. Сега вече не ми се ходи на работа и то главно за да прекарвам повече време с дъщеричката си.

Общи условия

Активация на акаунт