Адаптираното мляко срещу майчината кърма

  • 5 836
  • 139
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 451
Мисля, че се прекалява с този драматизъм- "ох, добре, че кърмя" или обратното. Съвсем не смятам , че изкуствено хранените деца са ощетени (или че това им дава предимство), но всеки си има мнение.Въобще спорове на тази тема, е многократно доказоно във форума, са крайно безсмислени. Има достатъчно информация в интернет за кърмене и хранене с АМ, пък нека всеки си реши.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 099
Мисля, че се прекалява с този драматизъм- "ох, добре, че кърмя" или обратното. Съвсем не смятам , че изкуствено хранените деца са ощетени (или че това им дава предимство), но всеки си има мнение.Въобще спорове на тази тема, е многократно доказоно във форума, са крайно безсмислени. Има достатъчно информация в интернет за кърмене и хранене с АМ, пък нека всеки си реши.

Това тезата от последните постинги с други думи ли е? Ако е така - коментарите ти са леко ненужни и ме подтикват да ги анализирам, но няма, защото ще долетят метлите.

# 17
  • Мнения: 1 335
Няма спор, че кърмата е най-доброто за едно бебе, но в крайна сметка ако не можеш по някаква причина да кърмиш детето си и се налага да храниш с АМ, това не значи че детето е лошо хранено или че си лоша майка. Това не мисля че трябва да с фанатизира толкова. Можеш - кърмиш, ако не даваш АМ. Това е, важното е детето да е добре нахране и обичано. А колкото за боледуването... пак зависи. Не мисля, че щом детето е на АМ, значи непременно ще боледува много. А и това за антителата е докато кърмиш, не ти държи за години напред.

# 18
  • Мнения: 1 900
Мисля, че е абсолютно безмислена тази тема.  Rolling EyesНяма спор кое е по-добро. Naughty Друг е въпроса с възможностите и желанието.  Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 8 242
Айде пак есенциални въпроси  Mr. Green
А кое е по-добро - домати от градината или от консерва  Twisted Evil

# 20
  • София
  • Мнения: 15 222
 newsm66 Тук съм. 

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099

Бий ме - обичам те!  Mr. Green
Да не си си загубила ключът?  Mr. Green Или ще броиш кърмачките?  Mr. Green

Сетих се да споделя по темата, че съм кърмила, но пък яде готови пюрета! Те такова животно нема, нали? Да си пусна ли тема?  Thinking (но нека ехидна усмивчица не озарява лицата ви - готвя домашни заек и телешко, защото с такива меса ме снабдяват от село   Whistling )

# 22
  • София
  • Мнения: 15 222
Не съм го загубила. Но наивно смятам, че от тема като тази не е задължително да излиза скандал.  Rolling Eyes

Все пак, новодошлите във форума не могат да знаят, че в подобни теми обикновено става мазало, завършващо със заключване и триене.  Момичето пита-има право на отговор. Не мога по подразбиране да заключа темата й.

Но съм тук и ще следя развоя на събитията.  bowuu

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 09:02 от Vivi

# 23
  • София
  • Мнения: 3 099
Добре, да отговорим:

Кърмата е най-доброто, но и да не се случи кърменето - животът продължава, бебето оцелява, даже и расте, да радва майчино сърце!  Party

# 24
  • София
  • Мнения: 15 222
След това изказване смятам, че темата се изчерпа.
Може и да се замисля за ключ.  Grinning

# 25
  • Мнения: 39
Ами айде заключете я, че и без това вече достатъчно "псувни" изядох  Laughing, се тая, така или иначе ми стана ясно вече Simple Smile мерси на майчетата, които отговориха, малко се поуспокоих и ми изчезна вината, че нямам кърма, макар че това не зависеше кой знае колко от мен в случая   Confused

# 26
  • Мнения: 1 900
Ами айде заключете я, че и без това вече достатъчно "псувни" изядох, се тая,
Не разбирам тона ти,
 какво очакваше да ти кажем, че АМ е супер ли?

# 27
  • Мнения: 1 335

Не разбирам тона ти,
 какво очакваше да ти кажем, че АМ е супер ли?


Да адаптираното мляко е супер за майки които по една или друга причина не кърмят. Не са малко бебетата които едно време са отгледани с препечено брашно така АМ е N1!
Ама явно на всички много ви държат влага такива теми и се палите от нищо.

# 28
  • Мнения: 1 900
Не се паля, не отричам АМ, храня си детето с него.
Непонятен ми е тона на авторката която казва, че изяла достатъчно "псувно", за мен това е груб и неподходящ език за такъв форум, пък и по принцип. Peace
Не се опитвай да обясняваш, че видиш ли ми държало влага че не съм кърмила и заради това се заяждам и паля. Направила съм всичко което е зависило от мен, така че няма за какво да съжалям.
И все пак гледам трезво на нещата, никога не съм смятала, че въпроса кое е по-добро е уместен.
Хайде сега може и много бебета да са отгледане по един или друг начин в миналото, но едва ли те ще са ми критерий сега, нали все пак всички искаме да дадем най-доброто на децата си.
Несъмнено това е кърмата.
Както съм казала в първия си пост по тази тема, друг въпрос са възможностите и желанието.
Поздрави. Peace

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 13:51 от valeria.k

# 29
  • Мнения: 630
Важно е детето да е добре нахранено  Peace
Фанатизиране на тема кърма или АМ или постоянното им сравнение е безмислено...
Споделям това мнение. За изграждането на имунитет огромно значение има генетичната предупределеност и ако майката е болнава, ако ще и 10 години да кърми, детето пак  ще боледува и обратното, ако генетичният материал е добър и кърмене 2 месеца, пак ще създаде добър имунитет.

Общи условия

Активация на акаунт