четвъртокласнички раждат в Сливен

  • 4 628
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
За родилките от Сливен хич не се учудвам. Те се женят на 12, раждат тогава - нищо ново...

# 16
  • Мнения: 1 426
Въпросната родилка със сигурност е женена и детето е заченато по желание.
Чудя се обаче, къде блеят социалните и приро..., упс!, ромозащитниците, а не направят нещо, за да спрат тази порочна практика - деца да се продават като животни в 21 век?  newsm78

с сигурност не е сключвала брак в гражданското, защото така ще загуби социални придобивки за самотна майка, начина им на мислене и живот е такъв
Ама тия журналисти направо ще я разкъсат и Анна Цолова с измъчената физиономия все едно се отвращава от цялата история, то станалото станало, по-добре да се направи нещо за да може детето да се грижи за бебето, 'щот акъла и е още детски.

# 17
  • Мнения: 3 216
И мен не ми шокира репортажа. По-шокирана бях като лежах за задьржане вьв пловдивската Весела-там имаше една 18 годишна ромка,която чакаше бебе номер 4.  За тях това си е начин на живот. И защо всики симислят,че на Запад ги няма тия работи. Ами ония бесни сектанти в САЩ? Ами мароканците и ония от Аруба и кьде още бяха в Белгия и Холандия,да не мислите,че раждат по-кьсно. Или пьк турчетата из Германия и албанките в Италия. Раждат като невидели и те за социални помощи го правят.

# 18
  • Мнения: 54
А после репортажи за пребити или убити бебета. Някой да е чувал освен циганите друг да си пребива децата? Роят се като мухи м...му стара.Нищо чудно някой ден и президента да е ром Shocked, поради липса на българи..
Мда те станаха повече от нас

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Не са, защото може на пръв поглед раждаемостта да е по-висока, но не забравяйте, че и смъртността е по-висока.

# 20
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Какво точно бихте искала да се коментира(обръщам се към авторката) newsm78Какво очаквате да прочетете newsm78И какво смислено може да се каже newsm78

# 21
  • Мнения: 228
Това, което мен не толкова ме шокира, по скоро възмути, че майка й и свекърма й, които били на 33 години щели да й помагат, защото тя имала желание да отгледа детето си...
А наистина те раждането на деца са го превърнали в начин на живот и професия.. Те наистина от това се издържат и ако някой не дай си боже каже нещо в тази посока надават вой до небесата, че им се нарушават правата.... доста расистко изказване май се получи...
Но опредлено повечето от тях не заслужават да стават родители...

# 22
  • Мнения: 684
Какво точно бихте искала да се коментира(обръщам се към авторката) newsm78Какво очаквате да прочетете newsm78И какво смислено може да се каже newsm78
А ти какво точно казваш с поста си?  newsm78 Не намираш ли нищо смислено в изписаното до момента?   newsm78

# 23
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Какво точно бихте искала да се коментира(обръщам се към авторката) newsm78Какво очаквате да прочетете newsm78И какво смислено може да се каже newsm78
А ти какво точно казваш с поста си?  newsm78 Не намираш ли нищо смислено в изписаното до момента?   newsm78
Ами ... намерих нещата, които всички знаем TiredЗа "плоденето" на ромите", за социални грижи, за майката и свекървата ...
Не знам кое е толкова чудно, като тези неща съвсем не са единични случаи и явно при тях възрастта за раждане пада и това си е съвсем в реда на нещата....
Не разбирам, по каква причина е пусната темата?Нещо ново ли е казано в клипа?
Та затова попитах ... точно защото нищо ново не видях някой да е написал Tired

# 24
  • София
  • Мнения: 10 331
А после репортажи за пребити или убити бебета. Някой да е чувал освен циганите друг да си пребива децата?
О, имам чувството, че това вече е съвсем редовна практика...и за съжаление хич не е само в ромските среди. Майка ми живее в Нормандия, малко китно селце. Това лято в центъра на градчето бяха открити в мазе шест удушени бебенца. Голяма трагедия. Майката си ги раждала тайно, убивала си ги и си ги складирала. Дори се преместила и взела телцата. Новият й приятел ги открил един ден случайно и викнал полиция. Ужас! Нито е бедна, нито необразована. Луда! И никой не я е усетил шест пъти!
Та идеята ми е, че имам чувството, че всички навсякъде масово изперкват. Едни от мизерия, други от безпроблемие.

# 25
  • Мнения: 684
Не е задължително теми да се пускат само за нещо съвсем ново. То дето се вика - нищо ново под слънцето. По-скоро ако беше единичен случай, не бих го коментирала, а би било просто любопитно. Но уви, ражданията от незрели майки, непосилно голямо за родителите семейство, липса на каквото и да е семейно планиране, малтретиране на собствените деца  - не са изключение, а често срещан проблем в обсъжданото малцинство! И затова го коментираме.
Няма да открием топлата вода, но ни вълнува и си коментираме. Wink

# 26
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На мен ми е жал за такива деца- с безотговорни родители те нямат кой знае какъв избор.
Но докато има кой да плаща социални помощи и детски на безотговорни родители и не ги санкционира,когато гледат на децата си като стока за изкарване на пари така ще е.

Мен пък сега ме яде друг въпрос - майката на майката дали ще продължи да получава детски? В смисъл, че родилката е под 18 г. и нейните родители имат това право, но в случай, че тя вече е отделно семейство, със съпруг и дете, дали още се води непълнолетна?

Хм, хм, обърках се съвсем.

Не би трябвало. Нали искат бележка от у-ще, за да й дадат.

# 27
  • Мнения: 277
пуснах темата ,защото за мен е прекалено деца на тази възраст да раждат.
знаех за 15 годишните,но 12 е ....не знам какво да кажа просто.
имам 2 деца.ако смятам тенденцията за ранен полов живот,която е очевидна ,то след 7 години може да съм -баба. Shocked
/дъщеря ми е на 3.8 мес./
по мое време /аз съм на 33 г./ 15 годишна да започне полов живот беше ...рано ,но често срещано.
възрастовата граница явно пада.
ранен полов живот,ранни раждания ,недоносени бебета,неукрапнали физически и психически майки,това ли е бъдещето,или аз не съм разбрала newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
А после репортажи за пребити или убити бебета. Някой да е чувал освен циганите друг да си пребива децата? Роят се като мухи м...му стара.Нищо чудно някой ден и президента да е ром Shocked, поради липса на българи..

Изключително грозно и расистко изказване  Shocked Sick
Аз съм чувала за много 'българи', които си пребиват децата. А що се отнася до президента - естествено се надявам някой ден президент на БГ да бъде ром. Те също са граждани на Република България и имат равни права с теб - в случай, че не го знаеш.

Това, което мен ме притеснява е, че процентът на неграмотни българи /Което значи граждани на Република България и включва както ромите, така и всички останали етноси/ са неграмотни и че след 30-тина година според статистиката близо 25% няма да могат да пишат и четат. Това означава не само повече малолетни, раждащи деца, но и повече изказвания подобни на цитираното от мен, просто защото колкото по-необразован си, толкова по-нетолерантен си към различните от теб.

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
А понякога необразоваността може да се окаже хубаво нещо. Ако всички са образовани, конкуренцията ще е ужасна. А така ще бъде по-лесно за образованите.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт