ДЕКЕМВРИЙСКИ скиор(к)и и мънички актьор(к)и

  • 22 280
  • 284
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 166
Здрасти!
И аз да пожелая на Минимо този път да си намерят дом, а не просто квартира! Ние /да чукна на дърво/ случихме от първия път - вече втора година, всичко в нея си е по наш вкус, никой за нищо не ни се меси, нито пък ни прави порблеми, кварталът си е супер /нали си е нашият - винаги съм си харесвала квартала/, ползваме си маза /единствено гаражът си е на Гошо/ - и всичко това само на 10-то число ти напомня, че не е твое. Wink Пожелавам и на вашето семейство такова нещо! Hug
Снимките са много мили, тези бебоци много бързо растат по чуждите къщи - за пореден път се убеждавам. Включително и моето расте по-бързо, когато не е около мен. Mr. Green В началото на Февруари се разложихме една компания на Боженци, за 4 дни. Като се върнах си гледах детето все едно съм я оставила преди 4 години - толкова пораснала ми се стори. Grinning
Дилка днес беше с доста по-добра картина в гърнето. Снощи направи абсолютно същата сценка от онази вечер, но сутринта нещата изглеждаха съвършено различно - малко мътни, но без други елементи. Понасилвам я да пишка по-често, както и да пие повече течности. Може и това да е помогнало. Все пак до утре ще сме си в напрежение. Най- ме притеснява да нямаме чужди посетители, инфекцията се лекува. Confused

# 61
  • у дома
  • Мнения: 708
Асе, върна ли се от операта вече? Чудех се дали има смисъл и аз да изпискам със заявка за билети   Mr. Green  newsm78

Люси, правилно си се ориентирала за течностите, билката е Мечо грозде, но трябва доста време докато подейства  Peace Очаквай утре да има бактерия някаква в урината, но не се стряскай.  Антибиотици има хубави, само после известно време трябва да я наблюдаш, трудно минават гадините в урината - Диля има ли  Т? Хубаво е да поискаш направление да и направят ехография на бъбреци, да се види дали има възпаление и там!
Не знам в такива случаи дали антибиотичната пудра (Топоцин май беше) не би помогнала, поне докато чакате резултата  newsm78

Нелка, Янче ще ти обясни за баховите есенции Wink Аз си поръчах целия комплект концентрати онлайн от тук http://veridia.hit.bg , използвам от 40 до 60 градусов алкохол, не коняк, ами водка, по съвет на honey13 . Използва се минерална или изворна вода, на 30 мл шишенце се капват по 20ина капки алкохол + 2 капки от есенцията и това е.
Чам нямаше чисти шишенца като бях при нея миналата седмица. Пък и за една бахова ябълка ми е съвестно да я тормозя  Mr. Green

# 62
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Айде стига вече болести. Cry
Люска и вие ли? Хубаво чеи даваш повече течности, има един натурален сок от ароня, дето много помага за такива неща, а и Вики много го харесва. Стискам ви палци да нямате и вие гадинки. Аз я мажех Виктория с някакъв антибиотичен крем, за да не я боли като пишка, помагаше много ама не се сещам за името. newsm78
fastuche заинтересува ме и мен с тези есенции. Гледам че и в Благоевград има телефон, ще взема да звънна след малко. Ама що не обясните и на нас малко по подробно.
Шоши и аз се размечтах за такава почивка, много приятно местенце. Laughing
Нели не знам вече по колко пъти на ден ви гледаме снимките и клипчетата с Виктория. Laughing
Сестрами и подари едно бебе с ваничка, което се къпе и веднага се кръсти Ясен. Joy От вашите снимки вече се нави да има братче, а не сестриче. Laughing

# 63
  • у дома
  • Мнения: 708
Marci,  я дай малко подробности за Аронията, за пръв път чувам за нея, че помагала за пикочни инфекции. Сети се плийз и за антибиотичния крем.  Praynig  Praynig

за цветотерапията на д-р Бах, с есенции от цветя може да потърсиш да почетеш из нета - търси на цветолечение или бахова терапия (по д-р Бах). Тя е по-лека от хомеопатично лечение и с нея може да се самолекуваш, не можеш да си навредиш, не е капризна и се комбинира добре с всякакъв тип лечение. Не съм още много навътре в нещата, но се пообразовам като ми остане временце.

# 64
  • Мнения: 166
Брех, чудесни сте! Благодаря пак.
Марцинко, този плод дори не сме го чували по нашите ширини Mr. Green, ще потърся въпреки това - все някъде трябва да го предлагат. Thinking
Фъстъчка, нямаме Т, непрекъснато я следя. Това ми действа успокояващо, че може би не е сериозно. Е, не забравям и термина "вътрешна температура", но все се надявам да се разминем леко. Не мога да разбера със сигурност дали я боли в момента на пишкането. Държи да я мажа после, но тя си изгражда някакви си ритуали и известно време държи на тях просто така, защото са й харесали. Та не мога да преценя чувства ли действително болка или не. Застоява се по-малко от обикновеното на гърнето, но все пак не става като ужилена, както си го представям аз боленето в тази област. newsm78 Или просто ми е силно болкоустойчиво детето. Mr. Green В събота ме цапардоса с главата си в челюстта. Като резултат - ревяща майка /баси, ухапах се отвътре, зъбите ми се натъртиха, имах отток и синина от външната страна, под устните/, а лапето даже на знае за какво става въпрос. Crazy Laughing

# 65
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Момичета здравейте, ние бяхме с Теди малко в болница. В петък дигна висока температура, и почна повръщане и разтройство. В понеделник в 5 сутринта ни приеха в Инфекциозна болница. Преляха и 2 банки по 50 мл. разтвор и пи доста от рехидратиращата им течност. Днес сутринта ни изписаха по моя молба.  Много е отслабнала и няма сили да ходи.

# 66
  • на езерото
  • Мнения: 263
   Здравейте девойки Heart Eyes
 Снимки те Ви са фантастични Heart Eyes, големи сладури са тези пораснали мъничета Heart Eyes
 Люси, дано Ви открият какво е и да се излекувате Praynig, ако имате албумин в урината, гони докторката да Ви направи кръвни изследвания , в който се изследват креатенина и уреята,така ще проверите бъбречетата как са.Те са много коварни и разни инфекции много ги скапват, едно профилактични изследване ако не друго ще ти даде успокоението че там всичко е наред.
 Фастъчке, голяма работа си ти Peace ще и вземеш клиентелата на Чумерлето след време Hug
  Деска, много лошо това с Габи Praynig, пожелавам Ви бързичко да се оправите.
 Минимо, успех с новата квартира, разказа ти се играте бе жена ooooh!, аз се присъединявам към пожеланията на Люси, нека в новата квартира се почуствате като във ваш дом Heart Eyes
 И ние сме болни (то кога ли не сме били), не можем да се отървем от порочното 2:1, тоест две седмици училище една болни Sad
 Янче не се коси за Мая, при вас поне таткото с артистичен талант , а ми при нас от двама химици сигурно певица ще излезе Laughing, по същият начин и нас много ни мързи, цветовете чат пат, френският никак, в училище ужас с тестовете, само ни дай да пеем и това е... ooooh!

# 67
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Лошото не е с Габи, а с Теди. Габи /да чукна на дърво/ е добре. Ходи с желание на градина, ходи на уроци по модерен балет.

# 68
  • София
  • Мнения: 938
Да ви кажа за тия коки съм в голяма чуденка. За сега мненията са 2 към 1 - двама за антибиотик, третия - категорично против. Тия коки си живеели нормално в човек, по време на срив на имунната система (като вируса, който изкара Ванеса) се развихряли, като се подсилела имунната, пак се кротвали. И нямало никакъв смисъл да я лекувам с антибиотици, тъй като при следващо разболяване/пробив в имунната система, щели пак да се размножат...и така, в омагьосан кръг. Направо се чудя какво да правя. Мамка му... newsm78

Деси, какво й е на Теди? Някое вирусче ли ви тръшна? Дано бързо да се оправи детето. Щом е отслабнала, защо не й вземеш от тия течни храни Педишуър? Те са специално обогатени и калорични с цел възстановяване след боледуване?

Люси, хич не чакай, ами си я заведи Дилката на ехограф да й видят бъбреците. Може да е възпалила бъбречно легенче, може да има рефлукс (т.е. да връща), всичко може да е. Докато излязат резултатите, нищо не ти пречи да я погледнат, а не да стрелят на сляпо.

Асе, нали не си ме пропуснала за билети за всички възможни балети за събота и неделя?????

# 69
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Трябва поне още няколко дни да е на диетичното мляко и кърма и после ще се захранваме около седмица

# 70
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
fastuche успях да го изровя кремчето- BANEOCIN се казва.
А аронята ми я препоръча една докторка, после и една форумска мама с детенце с бъбречни проблеми.Аронята е плод подобен на касиса или червената боровинка, полезен е при бактериални заболявания.Също така за за профилактика на хипертония, атеросклероза, капиляротоксикоза, бъбречни възпаления и др. Има я в повечето хранителни магазини, особено по големите. Продава се и в картонени кутии от по 1л. и в стъклени шишенца.
Деси оздравявайте по бързичко и вие. Добре е че сте си вече в къщи. Laughing

# 71
  • у дома
  • Мнения: 708
Марци, записвам си кремчето, балгодаря!!!   bouquet   bouquet   bouquet Люси, пробвай го още довечера ако искаш!


Деси, що за чудо е пипнала Теди посред зима - прилича ми на летен ентеровирус. Милата душица, ако е грип - много тежко го е изкарала.  ooooh! Бързо оздравяване   Hug Чамурлийска не може ли да се включи и при вас с някоя подсилващо-възстановяваща терапия за Теди като на Дара?  newsm78 А диетичното мляко яде ли го?

Миленка, ще ти направя бахова ябълка май-май, да се успокоиш, че поне не си оставила детето да се само-оправя без лекарства Mr. Green  Аз точно поради долуизброените причини избягвам антибиотиците, ако не е много напечено - педката ми е казвала, ако дадем антибиотик - той причинява срив в имунната система и после много бързо пак пипваш вирусче някое, което влече нови инфекции и става като омагьосан кръг от които не може да се излезе. И след всеки антибиотик детето се разболява все по-бързо и по-лесно  Sad 

Нелка, ти как си се навила да не се стряскаш и да не обръщаш внимание при всяко кихане, кашляне, сополче на Дара? Ей така и аз искам да не се притеснявам. Решила съм че тревожността на майката много пречи на правилната реакция и разболява детето още повече. Дай малко указания за психотренинг по въпроса Mr. Green   

П.С. Срещнах Асето, още не беше ходила до операта.. казах й да провери тук преди да тръгне  Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 938
арония се казва плодът. Продава се в магазините като сок. Ето как изглежда

Има вкус на касис, по-плътен е като концентрация, на практика е черна боровинка. Не знам дали вирее при нас, защото на кутиите, които съм купувала, пишеше, че е концентрат от плод от Южна Америка. Между другото, в сокчетата на Хип от червени плодове има арония.
От нашите билки съм чувала за мечото грозде, че помага.
Аз препоръчвам промивки (киснене в леген) със смрадлика - със сигурност няма да навреди и в повечето случаи помага.
Фъстъче, мерси за готовността да ми отровиш детенцето,  Mr. Green  Wink, но за сега се въздържам. Не мога да си лекувам детето с неща, на които аз самата не вярвам. Това ми е проблемът. Мисля да пробвам хомеопатията първо върху себе си, преди да реша...

Янче, ти поне си имаш алиби за Мая - на баща си прилича, артистична е. А аз зловещият мързел на Ванеса на какво да го припиша се чудя? Само вечер като трябва да си ляга изведнъж става особено ученолюбива. Явно е разбрала, че за баща й е важно да я научи на немски и като стане време за лягане, се почва едно тръшкане - искала немски "бух" да чете  Laughing, думички да учи, въобще - драма. Излиза, че детето умира да се научи, а аз, злодейката, възпрепяствам процеса. Обаче баща й като отвися до 11 часа с разни "катцета" и "ендета", набързо прозря стратегията и сега най-официално й отказва.  Mr. Green

# 73
  • на езерото
  • Мнения: 263
  Деси, извини ме за грешката Embarassed  bouquet, разбрах че е Теди но по инерция съм написала Габи EmbarassedПожелавам Ви бързо възстановяване Praynig

# 74
  • Мнения: 166
Аз вече си лепвам едно дежурно: "Благодаря" отпред, не като подпис, а като над-пис. Но наистина - отново големи благодарности за изключително ценните съвети!  bouquet Записах си и кремчето, че и плода си записах /кой да помни толкоз Crazy/. За изследванията, определено ще ги "предложа" на личната, ако тя не вдене - има друга. Mr. Green В смисъл, да обясня, щото не е точно майтап. При по-тежки ситуации ползвам шефката на детско, която е страхотен педиатър, а и Диляна изпитва нескрити симпатии към нея. Само че не практикува със Здравна каса. Така или иначе смятам да я притесня преди да предприема противодействията на личната. Само до изследванията от вчера не знам как да се добера - тя лично ги взе от лабораторията. Може да ги открадна... Twisted Evil
Десинка, звучи ужасно, милите! Пожелавам бързо възстановяване на мъничката Теди и по-малко грижи от този род за вас. Много ти се насъбира и на тебе! Cry Hug
Пинче, все забравям да ти кажа две работи, като първото ужасно ми тежи на съвестта вече два месеца. Пропуснах специално на твоето декемврийче да честитя РД и да ти кажа честно, не ми излиза от главата, ама пуста старост..... ooooh! Зло да я забрави, както се казва. Heart Eyes Ох, олекна ми! Второто нещо са снимките, които беше сложила по едно време. Наистина си много, много симпатична и сладка, да не те чувам повече със самоиронични изказвания, моля! Hug

Общи условия

Активация на акаунт