Цъфнаха вече кокичета, при испанските момичета

  • 25 558
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
мимки не ти е нужен късмет а спокойствие
недейте така момичета, много сме раждалите тук и повечето сме много доволни
аз съм супер доволна от екипа и всичко, отидох в 3,30ч сутринта със спукани води обърнаха ми невероятно внимание, бяха много мили, събудиха веднага гинеколога и анестезиолога и в 7,30 малкия вече беше на бял свят, умирах от страх но лекарите бяха невероятни постоянно ми говориха, анестезиолога не се отдели от главата ми, беше си сложил ръката на челото ми и не спираше да ми говори и успокоява, притесни се страшно много когато ми се промениха данните на монитора (нали видях как се заклещи малкия и как не могат да го изкарат, та явно ми се участи пулса или не знам точно какво, разтича се веднага, нормализира нещата), после не искаха да ми показват малкия, че беше много студено и го сложиха веднага в кувиоз но гинеколога се скара и ми го показаха, после в следоперационна зала до мен постоянно седеше една сестра
мимки наистина не се притеснявай, хората все пак са лекари и знаят какво правят, аз си мисля че секциото е доста по безопасно и се избягват каквито и да е усложнения
вес мерси за сайтовете, умирам си да чета, последно време предпочитам на испански, но с тая работа която пиша почти не ми остава време да чета, а ка ми липсва само
 

# 271
  • Мнения: 1 248
Анетт, права си за лекарите-не трябва да ги слагаме всички под един знаменател! Peace

Mimky, аз мисля че съм писала и преди,за мъжа ми- лежа почти 2 месеца в две болници, и трябва да ти кажа че имаше невероятни лекари и сестри.Особенно от болницата в Албасете нямам забележка.  bouquet

Вес,ти си нашето Цру-за къде сме без теб?  bouquet
Laughing Така ми казваше в къщи и майка ми, защото без да искам, все намирах къде има скрити от нея пари  hahaha
Вес,ти си била голяма хулигaнка Mr. Green

# 272
  • Мнения: 3 098
Anett,спокойствието е нещо много важно,но и късмета на кого ще попаднеш_също.
Аз например бях много спокойна,в 9.00 4аса ми изтекоха водите,подготвих се,бях сама,само се обадих на мъжа ми да му кажа 4е на обед отивам в болницата,там да ме търси.Там още с приемането ми направиха ужасно кофти впе4атление.Няма да разказвам вси4ко,защото е адски болезнено.Не съм гъкнала,въпреки,4е болките бяха ужасни,не съм някаква истерясала лигла,просто отвреме на време ги информирах за състоянието си и то аз отивах при тях.Накрая изтърваха момента да ме оперират,въпреки,4е трябваше и оттам нататък по всякакъв на4ин се сдуха работата.Пак благодаря на Господ,4е се смениха,тъй като ако не беше станало ни мен,ни дете щеше да има.Аз дори обмислях варианта да сменям болницата,но пък за тази беше известно,4е е най_добрата и през главата ми минаха всякакви ужасии за другите какво пък ли ще са.Ми само мога да ажа,4е анестезиолога ги направи на бъз и коприва акушерките 4е до тоя момент той не е информиран за тази пациентка(т.е. аз),а коматроната,да е жива и здрава дето ме изражда така ги погна в момента в който ми късаха вените с един абокат за забавление,4е тия психопатки станаха по_4ерни в лицата и от нощта.
Тъй 4е на кой каквото му е писано няма да избяга.На мен така ми било писано,така станало.Може би трябва да имам само едно дете и затова се е слу4ило така.
Разбира се,4е не бива да се слагат вси4ки под един знаменател,не са еднакви,слава Богу!Оплакванията и смърт при раждания са много 4ести тук,в нашия комунидат,оби4айна практика е последните години 4ужденките родилки да си раждат в родината.За др.комунидати такива расистки и не4овешки истории не съм 4увала.

# 273
  • ES
  • Мнения: 2 172
http://www.youtube.com/watch?v=7sAVzw9Z4gY&feature=related
едно поздравче, много я харесвам тая песен на Алехандро Санз.

Това за спирането на кърмата Асто много хубаво си го казала, като влюбването е.Аз от кога не давам на Мите тета и като се стисна пак излиза мъничко, но не ме болят нито ми стават твърди гърдите. Усещат, че и аз не искам като че ли да спре.  Simple Smile

Мимки, мила, не мисли какво ти трябва - кусмет ли, да се обърне бебето, да ти се падне добър екип. Трябва само да си положително настроена и да се радваш като отиваш да раждаш, да се радваш от предстоящата първа среща с най-скъпото ти на света. Ще видиш, че болките и мъките бързо се забравяти ще ти се иска пак да станеш мама(е, не веднага де  Laughing) Повечето момичета, да не кажа 99 % са доволни от условията,при к оито са раждали тук. Най-често го чувам от жени, които са раждали и в БГ, които могат и да сравнят. Кураж, не се страхувай!  Peace

Марица,ти съвсем категорично ли се отказваш от второ?! Млада си още,моите годинки вървят и пак искам още едно, макар, че никак не ни е лесно само на една заплата. Не се отказвай,виж Ани колко е хубава, ще си имате още едно хубаво детенце.

Тонита, хубаво,че ти остава време за книги. Ти какво работеше?

Ей, тая Вивиян потъна, какво стана с нея, бременее ли. И Лъвли-тУ не се обажда. Ася и тя какво стана с нея с мъжа й, намери ли работа?

Днес докато чаках един колега съм застанала до административата на алмасена, тя приемаше стока и я разпределяше с още един. И аз сега се мъча да завържа разговор. И тя ме пита, ти от Дения ли си. Викам й - да. А ние, казва тя, (с тоз дето й помага) не. Аз съм от еди къде си, той е от еди къде си- съседни на Дения градчета. Ние, вика, сме емигранти и взеха да се смеят. Приех го като закачка. Но сега си мисля, дали това, че съм чужденка не е трън в очите на някои от колегите ми?! Май ще трябва да се доказвам двойно повече.То и много да се натискаш и изпъкваш пред тях и това не е добре. А? Вие как мислите? Или настроението им е предизборно, гледайки всички тези изявления на партийните лидери.

Хайде лека ви нощ!

П.П. Мимки, днес няколко пъти званях на този телефонза курса по испански и все ми даваше заето. Как беше сайта да видя от там не мога ли да се регистрирам.

Асто, колко големи са тези намаления, дай пример с някаква стока?

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 23:34 от gery_to

# 274
  • Мнения: 389
Цитат
Ей, тая Вивиян потъна, какво стана с нея, бременее ли. И Лъвли-тУ не се обажда. Ася и тя какво стана с нея с мъжа й, намери ли работа?

Geri, ми аз  Rolling Eyes, известно време не влизах във форумчето. Хубаво, че си се сетила за мен  Hug.
Бременея, работя и така  Mr. Green. Казах на фирмата и даже ми продължиха договора по тяхно настояване.  Аз пък от своя страна им казах ясно, че след раждането няма да се връщам ( няма да си оставя детето на 4 месеца ) и сега ми остават 2 месеца работа, и приключвам. Много добре стана  Peace.
Вече съм твърдо за нормално раждане, но с епидурал. Лошото е, че ако не започне раждането в работен ден и час, няма да има кой да ми я сложи  Crazy. Каквото ми е писано!

Мимки, стискам палци бебока да се обърне  Peace. Кога правят тази последна, решаваща ехография?

# 275
  • Мнения: 3 098
Добро утро сънливки. Party




Тази сутрин взеха кръв на дъщеря ми.Много съм доволна,вси4ко мина перфектно.Падна ни се тоя път добър екип.Една възрастна сестра й взе кръв,голяма майсторка е,аз я помня още бременна като бях.Дъщеря ми даже и не се разплака,толкова й е лека ръката. Grinning

Виви,работият график на медицинските лица е доста по_разли4ен от др.професии.За тях няма 8 4аса,празници,по4ивки.Не виждам какъв е проблема и в 03.00 по нощитите да ти сложат епидурал,след като има анестезиолог.
При мен той дойде в 05.30 сутринта,събота.

# 276
  • Мнения: 1 818
Добро утро,момичета...кафенцето от мен тази сутрин...откакто залях предната клавиатура,вече само желиано го правя ... hahaha



Гери,чудесна песничка...благодаря! Има нещо вярно,чевсички са в предизборно настроение...навсякъде само за това се говори...ами то и у дома само спорим ... гледахме в понеделник Рахой и Сапатеро и...изядихме няколко пакета пуканки.... hahaha

Намен тези дни ми се натрупа много работа...правих проекти за фирмен знакна една фирма...имахме и малко проблеми професионални....Та да ви кажа....вчера взех,че отидох и си направих косата на кичури,подстригах се...Малко ми помогна да излезя от дупката в която се намирах...

Анет,много приятен цвят е станала косата ти!
Вивиан,радвам се,че се появи! Hug
Силрай,Мими  Hug Hug ...имам само"Изумителният Морис и неговите образовани гризачи" на Тери Пратчет,но успях да се запаля по шантавото му чувство за хумор...Поръчала съм да ми пратят още негови книги...Ние у дома четем всякакво фентъзи...Луди сме по" Колелото на времето"на Джордан...обожаваме всичко произведенияна Дан Симънс и Зелазни...
Вес,чудесна информация са тези сайтове!Благодарности   bouquet

Прегръщам ви ,момичета...слънчев ден ви желая!

# 277
  • Мнения: 1 818
Марица,правили сме кафето по едно и също време ... Hug Браво на Ани...държала се е смело....наистина е много важно кой ще взема кръв на детенце...азкато знам при нас какви писъци бяха....

# 278
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368

хайде да ви почерпя днес ставаме на 5 месеца
лелеееееееее колко пораснахме
сега отиваме да ни бият ваксина и после ше разказвам
марица вивиян е права за епидурал има работно време, ако не е някакво усложнение или секцио, не е по всяко време
момичета недейте така само притеснявате мимки още повече, в едно секцио няма нищо лошо и да не забравяме че все пак няма да е в полеви условия а в болница, аз минах през това и съм много доволна и още сега искам второ, така че мимки кураж 

# 279
ха допбро утро
мерси за 2те кафета, ама сте пиина от на марица само, 4е габи твоито с много калории па аз уж диети 6а праа..... Laughing Laughing

марица мислиа 4е знам за какво говори вивиан. като биах в бенидорм пиехме кафе от време на време в едно бар4е и собствени4ката бе6е баиа бременна, и зехме да лафим, и тиа ни каза 4е в бенидорм до преди 6 месеца в болницата слагали епидурал само през седмицата, застото ел финде ниамало анестезиолози в родилното, и тиа ни каза 4е ве4е уж кубрело циалата седмица ама неина прима преди 8 месеца така родила една събота и ниамало кои да и иа сложи, та тази жена ни вика6е 4е тиа стиала да си ражда в 4асна за секи слу4аи. после го коментирах като биах там с анетт и тиа каза 4е не било виарно, или предполагам за неини познати са имали късмет, но се несто виарно сте има стото ако сиа и вивиан го казва.

гери ми намалениата са пи6ат до 70% и деиствително има ниакои с 70% но са наи нормалните, а хубавите стоки са тъи кат гледам около 30 40 50%, но е виарно. скоро има6е продажба на хавлии на антонио миро които знае6 4е сиака марка освен новата си темпорада има и неста дет са басикос, и винаги са еднакви, та за тиа хавлии миналата година за реиес маиками ни подари 2, и на мъжъми хххл миарка бе6е 164? моиата еле бе6е 122? та тази година състите със сигурност са с по 8 ? по скъпи не съм се заглеждала в корте инглес, а на распродажбата по интернет преди 1 месец биаха по 75? но има6е само до миарката еме и есе.

# 280
  • Мнения: 350
Здравейте момичета, днес се събудих с ужасно главоболие и понеже нищо не мога да пия изпих един чай сутринта рано след което ме унесе и отново заспах та до обяд и чак сега сядам на компа.
Анет отново ти благодаря за подкрепата и информацията която ми даваш за секциото.  HugНаистина си права че трябва повече спокойствие, защото усещам че и бебка се бунтува като на мен не ми е добре. Честити ви 5 месеца. Алекс да порасне голямо момче и много да те слуша. bouquet
gery_to благодаря ти също че ми даваш кураж. Страницата на курса по испански е www. hablame. tv.  Дано да можеш да се запишеш, а давам ти също и страницата на Българо- Испансия Център, която е http://www.centrohispanobulgaro.com/. Ако случайно не можеш да се регистрираш в сайта.
Vivian* последната ехография беше на 12 февруари, и тогава ми казаха че бебка е седалищно, а преди това никой нищо не ми казваше и да исках да попитам ме отрязваха на момента, абе гинеколожката ми е отваратителна с две думи, гледа като не си испанка да те претупа и това е. Дано твоята, не е като това чудовище на което попаднах. А иначе сега на 5 март имам сита за болницата, предполагам както каза Анет ще ми правят изследвания и тем подобни неща, като се върна ще разкажа повече. Леко бременеене!

# 281
  • Мнения: 409
Здравеите!Анет да ти е жив и здрав малкия и да папка много.Сега Мимки много гадно това сас твоята гинеколожка,но наистина има много индианки тук.И мен ме мислят някои пат за такава и много се дразня Close.Аз винаги бях при разли4ни на екографията и моя бе6е седали6но и се радвам за6тото си спетих много маки сас раждането.На мен ми казаха да отивам сутринта да раждам взеха ми крав и си направиха изследванията, и родих следобед.Вси4ко бе6е много валнува6то персонала млади и готини много се радваха на малкия Wink,бях обгарната с внимание.Престоя бе6е добре в болницата а и после ми се падна страхотна педиатарка.И аз като теб се притеснявах стра6но много последната ве4ер не сам спала от валнение,и ми бе6е ма4но 4е ве4е няма кои да ме поритва Wink изживеи последните мигове на бременоста спокоино.Доволна сам тук вапреки,4е се 4ака много.А в Бг гледат какво 6те бутне6 и никакво внимание вапреки,4е си пла6тах ле4ението на малкия.Оф да ставам днеска малкия го удари едно моми4е с  луката разтреперих се цялата ,но му няма ни6то.Станал е дивак и направо се побаркавам.Целувки   bouquet

# 282
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
ето ме и мен
бяхме на ваксина, моето момченце се държа много добре, не каза гък, горкото а си мислех че ше плаче, премериха ни и сме 8430 и 70см, оплаках се на педито че яде само по 120гр и отказва всичко различно от мляко, а той най спокойно ми заяви ми няма проблем той е едър и не му пречи, като не иска да яде да не яде  #Crazy, чак не можах да повярвам на ушите си, но както и да е, за млякото да не съм се притеснявала но че не искал пюрета и каши било притеснително и да съм настоявала, до 6мес трябвало да яде, тъй като сме на АМ а не на кърма
е то добре, но човечето отказва и това е, свива устни и ако му навра лъжицата в устата плюе всичко и започва да плаче и си търси млякото, опитах с каша, опитах с картофче , с ябълка, с круша, не и не
днес прояви някакъв слаб интерес към банана и пак ревна за млякото си
вече не знам какво да го правя, иначе баща му решил че не му е удобно да яде подпрян на възглавниците и вчера се върна със столче, как да му обясня че е малък още  ooooh!, мъже
асто оказа се че моите познати все са раждали в едно такова време когато анестезиолога е там
значи той винаги е там ако има някаква нужда от него, но не и за епидурал извън работно време, еми това наистина не мога да го разбера честно, то да не си избираме ние кога ще раждаме и дали ще имаме нужда от епидурал или не
аз като отидох в болницата и анестезиолога и гинеколога спяха, та ги събудиха, но не се отнесоха зле, напротив много бяха мили и внимателни

# 283
  • ES
  • Мнения: 2 172
Анет, не го слушай педиатъра. Води се по детето. До 6-ия месец да сте само на адапте е достатъчно, и без това сте над нормата. Ти обаче не се отказваш от банана. Вярно по-лесно се дава,мекичък е, ароматен. Но опитай със зеленчуково пюре - картоф, морков, оризова каша, да видим как ще ги приеме. Нали вече има интерес към храната.

# 284
  • Мнения: 789
Здравейте и от нас  bouquet!
Ние най-после започваме преместване в новата квартира.Малко по малко започваме от тази вечер,но ще гледаме да не се проточва дълго Wink.Наемът ни е 200Е - супер.Хазяинът е готин и разбран човек.Днес само го попитах има ли фурна или аз не съм видяла добре и той каза че щом трябва ще ни купи.Аз обичам да пека домашен хляб.

Mimky , дано не минават и следващите ти консултации така неприятно! Ама ти защо не си я скастрила тая - не си длъжна да и понасяш лошите настроения.

Тони , благодарско Peace Hug!Тая вечер ще разуча "акробата".

Gaby_s,караш ме да се облизвам всеки път,щом приложиш някоя вкусотия Grinning.Чудно ти е кафето  bouquet!А за Тери Пратчет - не само хуморът му,но и целият му чуден свят и герои ме впечатляват всеки път с всяка история.

АНЕТТ , Честити ви 5 месеца! Все така да ви радва малчо Алекс и за ви е здравичък и усмихнат!

Общи условия

Активация на акаунт