Остава ли ни време за самите нас...?

  • 1 368
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 817
Аз също гледам душицата си сама,но гледам да да не се занемарявам като жена.Винаги съм обръсната,ходя на козметик(намирам кой да го гледа за час),гримирвам се(за 5мин работа),изправям си редовно косата и т.н и т.н.Правя го за да имам аз самочувствие.За мен също е и много важно съпругат ми да ме харесва и да поддържаме искрата Heart Eyes
Майченството е най -хубавото нещо което ми се е случвало,но аз също съм човек и жена и имам някой потребности и смятам и за напред да намирам време за себе си Party

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
М,дааа.... CrazyИма нещо такова.Откакто родих все излизам по маратонки,не се гримирам....Но от една седмица започнах моята ''ПЪЛНА ПРОМЯНА''.Тоест-тръгнах на фитнес newsm39(а никога не бях ходила,защото нямах нужда),боядисах се,почвам и гримче да мацвам,ей тъй за цвят,и без значение колко ми е мъчно за малкия когато съм в залата,ще го преглътна с усилия...Защото съм жена,която преди да роди.... coolcoolАбе бях друга-грижех се за себе си и външния ми вид винаги е бил много важен.Така че,давайте дами,нека не забравяме кои сме и какви сме били...Това,че сме раждали вече жени,не ни прави по-малко красиви и не е оправдание да си ходим със шкембетата и разпуснатите дрехи.Жената трябва да е винаги такава,каквато самата тя иска да е-привлекателна и секси.Или бъркам?Не вярвам някъде из форума да се намери дама,която да нехае за вида си...Или ако има такава,само мога да я съжалявам...Това е от мен.Вярвам,че много мами биха подкрепили тезата ми.Айде да видим!

# 17
  • Мнения: 1 477
И аз изпадам в такива настроения.Само по себе си майчинството е прекрасно нещо в живота на всяка жена.Наистина обаче понякога забравяме за себе си в старанието си винаги да сме перфектни домакини и майки.Старая се при всеки удобен момент да намирам време за себе си.Едно кафе с приятелка или малко разходка по магазините ми обръщат сивото ежедневие.
Не мисля че съм се занемарила откакто родих.Напротив-даже сега намирам повече време за разни процедурки.Докато малкия спи се гримирам и правя прическа.Може да сме майки...но преди всичко сме жени.

# 18
  • Мнения: 1 197
Да остава ми и то в изобилие,радвам се на много послушно бебе

# 19
  • Мнения: 2 478
Ами не ми остава много свободно време,но никога не се изоставям.Също гледам сама сина си,майка ми ми помага в неделя,но тогава полагам грижи за тати Heart EyesА относно външния вид-всяка себеуважаваща се жена,трябва да се старае максимално за добрата визия.Никога не излизам навън,ако не изглеждам добре.Косата,гримът и дрехите не пречат на майчинството.Напротив дават
самочувствие че жената е също толкова жена,дори и в майчинство.

# 20
  • Мнения: 5 940
Предполагам, че темата не е само за външния вид на майката, а това дали губи идентичност по време на майчинството. Лично за себе си мога да кажа, че сега откривам част от себе си, която не съм познавала, някак по-добра съм, по-нежна и по-прощаваща. Иначе, продължавам да се виждам със старите приятели, открих и нови.

# 21
  • Мнения: 9 814
Намерих своето "АЗ", когато се върнах на работа. Това, което работя изисква да съм винаги добре изглеждаща- прическа, маникюр, дрехи и т.н. Така че се наложи да се върна бързичко в добра психическа форма. Това е по-важно от това как изглеждаш.Не се отчайвай!  bouquet Peace

# 22
  • Мнения: 463
Винаги , когато има дечица личното време отива на по- заден план.
В началото е трудно да свикнеш, но впосле всичко се намества  и се адаптираш и време се намира, макар и по- малко от преди.

# 23
  • София
  • Мнения: 672
и аз съм в същото положение, при все че имам само едно дете на 3 месеца и мъж... Сдухвам се от това че помощ от никъде, а всички на мен разчитат - свеки си счупила ръката, звъни - можела ли да дойде да я гледам (много ясно че не може), майка ми - работи - няма как, готвене, чистене, хранене, работа (работя от къщи поне да се разсейвам) и накрая - едно голямо нищо. Никой не е длъжен да ми гледа детето, но вече почти 4 месеца седя сама по цял ден у дома, нямам време да се среша, изтрещяла и изкуфяла тотално - с мен не може да се говори на друга тема освен бебе... Не мога да излезна - студено е, а приятелките са ми на работа и могат да минат вечер (когато гости не приемаме, щото малкия будува и цялото внимание отива за него) и събота и неделя, когато обаче ни вместват между другото...

А сега свеки искала да ми дойде на гости за априлската ваканция с другия си внук - ама те май верно за много балама ме взеха  newsm78

Само искам да ми е живо и здраво детето, а другото се надявам да отимине... Успокоявам се с това, че имам едно малкко съкровище, което само мен признава за човек, само аз мога да успокоя като се сърди и на мен най-много се усмихва и ми гука. Ами не е малко!

Ей като ви се наоплаквах взе та ми стана по добре  Hug Простете за словоизлиянието- дано не съм ви отегчила   bouquet

# 24
  • Мнения: 2 131
На мен ми остава време на първо място, защото майка ми страшно много ми помага. Живее наблизо, работи на смени и идва всеки ден. За което страшно съм й благодарна. Преди беше по-лесно, но сега, когато Алекс вече ходи, се налага да съм постоянно покрай него, за да не направи някоя беля. Но успявам да излизам, дори да поработвам по малко. Гордея се с факта, че свалих натрупаните по време на бременността цели 28 кг. /тоест в момента се боря с последните 1-2 кг/. Но ако трябваше да стоя само у дома, особено в това време, и нямаше кой да ми помага....  Sick Sick Sick. Малко нескромно ще прозвучи, но даже наскоро ми казаха, че съм се разхубавила  Embarassed Embarassed Embarassed.
И, да, майчинството е прекрасно, наистина.  txtloves newsm76 Two Hearts На всяка от нас в един момент й писва, убедена съм. Но си заслужава страшно много.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 504
Време за глезотийки ми остава...Гледаме си се основно двечките, но като трябва да ходя на фризьор/извоювах си го след 3я месец/майка идва да я гледа/ , упражнения правя в къщи, имам врече да чета...е не излизам по заведения където преди съм ходила/и поняко си ми липсва/, на клуб и кръчми не съм ходила, а въобще за излизане след 20 часа немога и да си помисля...все още се кърмим....Пропуснах няколко концерта...ама някаси не съжалявам...отвреме на време ми става мъчно,/ама за кратко/ че не съм като преди, но пък си имам слънцице...и съм доволна, че съм си поживяла и покупонясвала. Сега напълно осъзнато си консумирам майчинството и попивам всяка една минутка с бебка.
По скоро това което  е написала
Предполагам, че темата не е само за външния вид на майката, а това дали губи идентичност по време на майчинството. Лично за себе си мога да кажа, че сега откривам част от себе си, която не съм познавала, някак по-добра съм, по-нежна и по-прощаваща. Иначе, продължавам да се виждам със старите приятели, открих и нови.

ме кара да се замисля, че нямам нищооо общо с това което бях преди- нафукана и надута женка. Не че не ми харесва  сегашния ми вариант, амааа много добра съм станала...та чак дори ме притеснява това:))

# 26
  • Мнения: 9 973
имаш нас Hug

# 27
  • Мнения: 884
Време за себе си намирам, но....когато съм в къщи и сама, открадвам си оттук-оттам 15 -20 мин , и правя нещо за душата или тялото. Но имам нужда от 1-2 часа седмично без бебка. Не ме разбирайте криво-обичам си я безкрайно, но искам от време на време да съм сама...кафе ли ще пия с приятелки, на фитнес ли , или просто ей-така по улицата ще ходя, но без да бутам количка, или без да ми "говори" бебефона.А и понякога ми става много съвестно, че и за големия син не ми остава време /тоъ обаче е много доволен от това положение Mr. Green/, а милото вече свикна да е на повикване-когато мога , и когато имам сила и желание.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Засега успявам да открадна малко време и за себе си и определено това ми действа много добре. Смятам и съвсем скоро да започна да спортувам, ако бебчо позволи  Laughing.

# 29
  • Мнения: 1 479
Сама по цял ден с 2-та,всички около нас  си ходят на работа и "оправяй се".Е, сега не ми остава време за себе си,но се надявам.

Общи условия

Активация на акаунт