Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза! - II ЧАСТ

  • 30 920
  • 529
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 335
... По пътя на логиката най-динамични по отношение на еволюцията са най-сложно устроените организми.

Но по пътя на еволюцията най-сложно устроените организми са произлезли от едноклетъчни.

Как?
Как е станало това, ако самите едноклетъчни нямат нужда са се променят в продължение на милиони години в една и съща среда, но нямат нужда да правят това и в непрекъснато променяща се среда (в която живеят и самите многоклетъчни, предполагаемо произлезли от едноклетъчни).
Това ми е непонятно, тъй като няма данни, че от момента на появата на сложните организми до днешния момент тези, сложните, са оставали без компанията и на едноклетъчните такива.

Защо не са се променили тогава и те - еднакви условия, еднакви нужди...?


# 466
  • Мнения: 335
Всъщност ти знаеш моя отговор - видовото многообразие според мен е резултат на генно инженерство на някой, когото много хора наричат Бог.
Или на друг "инженер" с определени възможности за това, който е инженерствал след този Бог.

Очевидно е вече, че съществуването на който и да е органичен вид (животински или растителен) е кодирано с програми, писани на един и същи език.
За мен истинският въпрос си остава - по целесъобразност, за удоволствие или непреднамерено ("по случайност") е станало това.
И какво по-нататък.


ПП Вярно е, че има и една друга хипотеза - напълно еволюционна, която ми звучи съвсем достоверно, но да не връщам темата пак към първата й част.

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 15:13 от Холограма

# 467
  • Мнения: 11 329
Холограма, по целесъобразност. Търсят се най-подходящите видове, готови да понесат високи енергии от съвсем различен клас.

# 468
  • Мнения: 135
Холограма, по целесъобразност. Търсят се най-подходящите видове, готови да понесат високи енергии от съвсем различен клас.

селективно генетично/духовно стимулиране

# 469
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Откритите на дъното едноклетъчни са прокариоти- вид (доколкото разбрах), който се е запазил само при тези условия.

Всъщност ти знаеш моя отговор - видовото многообразие според мен е резултат на генно инженерство на някой, когото много хора наричат Бог.
Или на друг "инженер" с определени възможности за това, който е инженерствал след този Бог.
Аз мисля, че нито една хипотеза не изключва категорично останалите (просто една има превес над другите).

За мен истинският въпрос си остава - по целесъобразност, за удоволствие или непреднамерено ("по случайност") е станало това.
Предствавяш ли си ако знаехме това колко отговори щяхме да имаме?
Толкова съвършенно сме създадени (като функционалност в средата, която обитаваме) и все пак сме с толкова ограничени възприятия...

# 470
  • Мнения: 335
... Толкова съвършено сме създадени (като функционалност в средата, която обитаваме) и все пак сме с толкова ограничени възприятия...

Като базов модел - преди още да са му сложили екстрите. Или като орязан супер-класа модел?  Laughing

# 471
  • Мнения: 11 329
... Толкова съвършено сме създадени (като функционалност в средата, която обитаваме) и все пак сме с толкова ограничени възприятия...

Като базов модел - преди още да са му сложили екстрите. Или като орязан супер-класа модел?  Laughing

Базов модел. Екстрите са в процес на разработка и биват подменяни през няколко поколения. Някои му викат мутация, други еволюция. Въпрос на гледна точка Mr. Green

# 472
  • Мнения: 135

Базов модел. Екстрите са в процес на разработка и биват подменяни през няколко поколения. Някои му викат мутация, други еволюция. Въпрос на гледна точка Mr. Green

и освен това зависи и от собствените усилия - примерно постенето само с вода може да спомогне за просветляване на ума (поне 24 часа без храна), докато преяждането със свинско и бира наобратно може да действа затруднително на мисловния процес Simple Smile

# 473
  • Мнения: 836
...и освен това зависи и от собствените усилия - примерно постенето само с вода може да спомогне за просветляване на ума (поне 24 часа без храна), докато преяждането със свинско и бира наобратно може да действа затруднително на мисловния процес Simple Smile
Да бе, питай ме какъв мисловен процес ще протече, ако съм гладна.
Гладуването може да спомогне за духовно извисяване, душевно такова  Laughing, за прочистване на организма от токсини, но не и да подобри мисловния процес.
Дийп, вманиачил си се с тези методики.

# 474
  • Мнения: 135
да подобри мисловния процес.


става и за духовно пречистване и за мисленето (пречистване на умственото тяло)  Praynig

# 475
  • Мнения: 836
Все по-трудно ми е да те разбирам  Thinking
Умствено тяло...

# 476
  • Мнения: 135
Все по-трудно ми е да те разбирам  Thinking
Умствено тяло...

да де, освен физическо тяло човек има и други тела, както и освен физическия свят има и други светове, които за сега повечето хора не ги виждат (все още).
това че има други тела съответстващи на другите светове предполага и потенциалната възможност... да се оперира в тях - в умствения - примерно долавяне на мисли на други хора... и не само  Party ап. Павел е писал май за трето небе, значи са поне три, има повече от 3 "небеса"

не само мозъка участва в мисленето.

# 477
  • Мнения: 4 392
Много пишете..Не мога да ви изчета.

РЕНИ, чудех се, дали въобще е изследвана тази връзка: изчезване на езеро- земетресение. Все пак имаше материали, че и на други места се е случвало. За Чили си спомням..
Освен това, защо да не е свързано с появяването на езеро на друго място?  Аз си го представям така: Имаме разместване на тектонични плочи и след като някъде се появява напрежение, налягане, нагнетяване, на друго място би трябвало да има противоположното явление: охлабване, освобождаване на пространство. Просто не мисля, че има нещо случайно.
Друг вариант: Езерата да са изкуствено създадени, макар, че имам спомен, че май ставаше дума за естествени водни басейни. Но знам ли ги китайците. newsm78 Все пак те имат проблем с високата раждаемост, не ние. Crazy

Още нещо: от време на време се появяват съобщения за хора, претендиращи, че могат да прогнозират земетресенията. Дали пък умишлено не се дава гласност на това? Имаше и такава информация за земетресението в Китай, че хора са били предупредени. Всичко е от линковете, които дадох преди това.


Дийп, продължавай! Канех се да зачекна и тази тема. Laughing

# 478
  • Мнения: 836
Все по-трудно ми е да те разбирам  Thinking
Умствено тяло...

да де, освен физическо тяло човек има и други тела, както и освен физическия свят има и други светове, които за сега повечето хора не ги виждат (все още).
това че има други тела съответстващи на другите светове предполага и потенциалната възможност... да се оперира в тях - в умствения - примерно долавяне на мисли на други хора... и не само  Party ап. Павел е писал май за трето небе, значи са поне три, има повече от 3 "небеса"

не само мозъка участва в мисленето.
Ама, чакай сега. Искаш да кажеш, че присъстваме с различни тела, в различни светове ли?  Crazy
Дийп, не ме плаши, бе човеко.

Амарена,   Hug

# 479
  • Мнения: 4 392
Силви, сега аз се уплаших. Ти сериозно ли си мислиш, че свършваме в гроба?

Общи условия

Активация на акаунт