Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза! - II ЧАСТ

  • 30 912
  • 529
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 836
...
Е, аз за дух щях нещо да теоретизирам.
Ти за Волята говориш...   
Да де, дух, притежаващ воля.

...
А бе, все пак, в една посока сме тласнати, май...
Така е, според нулите и единиците  Laughing



Предаването на информация ~изисква материален носител и енергия, но тя не е нито вещество, нито енергия. "

...материален носител може и `е ~мисълта... 

След като е физически (и биохимичен) процес, при всички случаи има материален носител Simple Smile


...
Айнщайн: Фактите в науката обаче накланят везните по-скоро към това да не казваме сбогом на причинността и предопределеността.
...
Айнщайн: Аз вярвам, че каквото и да правим или за каквото и да живеем, всичко си има своята причинност, но така или иначе ни е трудно да видим тази причинност.
Това ми допадна. Simple Smile

Последна редакция: нд, 01 юни 2008, 19:58 от Силви_

# 511
  • Мнения: 836
Обичате ли бухтички, с дупка в средата?   Smile
Асоциации?

Ето една по научному:

"Вселената е с форма на поничка"
"Франк Щайнър и колегите му от университета в Улм предлагат нова форма на Вселената - поничка с дупка в средата (или пръстен), съобщи сп. "Нейчър". Тази форма предполага, че Вселената е крайна и сравнително малка.
Германските астрономи изчисляват и размера й - с диаметър от около 56 милиарда светлинни години..."


http://science.actualno.com/news_164066.html

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 23:09 от Силви_

# 512
  • Мнения: 335
Силви, няма да го отварям изобщо това, защото още заглавието ми подсказва, че е една суперстара дописка.

Публикуват я две поредни години през 10-ина месеца.

И двата пъти все ме дразнеше заглавието.
Каква поничка с дупка?! Ясно е, че е буквален превод от англ., щото такива понички а ла МакДоналдс (или друг някакъв Доналд) хич не са понички по нашенски.
Аз лично не си падам по тях (особено след смешката с "Хайдушкия" или някакъв подобен там  сандвич на МакДоналдс или на друг някакъв Доналд)...

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 00:11 от Холограма

# 513
  • Linz
  • Мнения: 11 619
56 милиарда светлинни години?... Че тя не е много голяма! Mr. Green
А някаква хипотеза какво има накрая на Вселената? Свършват ли пространството, времето? newsm78

# 514
  • Мнения: 822
56 милиарда светлинни години?... Че тя не е много голяма! Mr. Green
А някаква хипотеза какво има накрая на Вселената? Свършват ли пространството, времето? newsm78

Да, това е много интересен въпрос! Има ли такива хипотези?

# 515
  • Мнения: 836
56 милиарда светлинни години?... Че тя не е много голяма! Mr. Green
А някаква хипотеза какво има накрая на Вселената? Свършват ли пространството, времето? newsm78
Какво са някакви 56 милиарда св.г.?  Laughing

Една приятно написана статийка, свързана с твоите въпроси:
http://anuan.is-bg.com/the_fabric_of_the_cosmos.htm

И още нещо...:
http://spaceguide.hit.bg/Nachalo.htm
http://spaceguide.hit.bg/Razvitie.htm


Благодаря, че споделихте асоциациите!
И аз обичам бухтички Simple Smile

# 516
  • Мнения: 135


Благодаря, че споделихте асоциациите!
И аз обичам бухтички Simple Smile



мисля че проблема (психологически) за крайната вселена може да е в обучеността към тримерно съчествуване, но Вселената не е само физически свят...

# 517
  • Мнения: 836


Благодаря, че споделихте асоциациите!
И аз обичам бухтички Simple Smile



мисля че проблема (психологически) за крайната вселена може да е в обучеността към тримерно съчествуване, но Вселената не е само физически свят...

Всички сме с психологичен (психичен) проблем?  Joy

Съгласна съм с твърдението ти за Вселената.

# 518
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Една приятно написана статийка, свързана с твоите въпроси:
http://anuan.is-bg.com/the_fabric_of_the_cosmos.htm
Прочетох я и подозирам, че е много интересна... Следващите две са на по-достъпен език.

# 519
  • Мнения: 656
Според "Мъже в черно" вселената представлява топче за игра на някакви същества със странен изглед. Доближава се до формата на бухтичка. Пак според този филм истинските новини могат да се открият само в жълтата преса. Тази теза трябва да се изследва по-задълбочено, само дето мен вероятно са ме светнали с онези святкащи машинки, дето те караш да забравяш.  Mr. Green

Искам и аз ванилов сладолед с къпинов сироп. И бухтички.

# 520
  • Мнения: 11 328
Вселената няма вид достоен да бъде определен, чрез нашите възприятия. Поне до този извод съм стигнала след всичките си видения до момента.
И ще ви замоля да спрете с тез бухтички и сладоледи, все пак има бременни тук Wink

# 521
  • Мнения: 335
...За миг помислих, че съм в Готварския. Joy

Има ли нещо за бухтички там?!
И аз влизах поне два-три пъти в този форум - да търся палачинки как се бъркат.

Но то пък с палачинките едни асоциации...
  food002


ПП По темата съм! Имаше такава хипотеза за плоската Вселена.
А емотикончето ми напомня и хипотезата за обръщането на полюсите на Земята (2012 г.)

# 522
  • Мнения: 704
"Когато дегустираме не трябва да има никакъв друг вкус, защото тогава няма да можем да усетим чистия вкус на това, което искаме да опитаме.

Ние живеем точно по начина, по който се храним (или обратното).

И в живота ни се получава така ~ не можем да достигнем до простия вкус на нещата, най-вече, защото не сме се научили да се потапяме изцяло в мига, да живеем с мига; и за да можем да проникнем до дъното ни е необходим покой на ума.
Максималната сензитивност ще ни отведе до пределите на крайното, а отвъд тях е това, което зовем БЕЗКРАЙНО."
Борислав Русанов

# 523
  • Мнения: 4 392
...За миг помислих, че съм в Готварския. Joy
Има ли нещо за бухтички там?!
И аз влизах поне два-три пъти в този форум - да търся палачинки как се бъркат.
Но то пък с палачинките едни асоциации...
  food002
ПП По темата съм! Имаше такава хипотеза за плоската Вселена.
А емотикончето ми напомня и хипотезата за обръщането на полюсите на Земята (2012 г.)

Там рядко влизам. В "Галерия "Торти" не влизайте, за да не се удавите в слюнки! Mr. Green

За 2012 стягате ли се? Laughing

И аз съм вече по темата: По въпроса за плоската Вселена ми е интересно, кой ли обръща палачинката? Пак по темата ви "дължа" и едно мое любимо стихотворение.
Имайте търпение! Grinning

# 524
  • Мнения: 335
На мен ли ми се струва или тук доскоро наистина имаше снимка на лед?

Защо никой не продума за леда в ръката-манипулатор  Laughing на "Феникс", докато е бърникал  по Марс?

"Феникс" откри лед на Марс /02.06.2008
http://www.dnes.bg/article.php?id=52314



ПП Не разбрах Манипулатор прозвището на ръката на "Феникс" ли е?
 винаги тужур, никога жаме   Laughing

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 19:52 от Холограма

Общи условия

Активация на акаунт