Домакиня ли е жена,която не може да готви?

  • 14 001
  • 306
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 309
Домакиня,която не готви е същото като курва,която не прави свирки!Еднакво е...

# 61
  • София
  • Мнения: 3 099
Нито съм, нито искам да бъда домакиня в смисълът на чисти/готви/глади! Имам жена за готвене и чистене. Без да обобщавам, за мен това е излишен разход на енергия, време и усилия. Ще спра тук, за да не обидя някой без да искам.

# 62
  • Мнения: 5 940
Готвенето не се учи, или го можеш, или не. Гледане от книги и следене на грамаж и пропорции не помагат. Обичам да готвя, но не всеки ден. Скучно ми е да го правя по задължение. Освен това съпругът ми е прекрасен готвач и се редуваме. Често хапваме и готова храна. Въобще не измервам женската си същност с гладене, чистене и готвене. Правя го, но това не е повод да се гордея, други неща ме правят значима за семейството ми.

# 63
  • Мнения: 4 965
В очакване съм на следващите теми със заглавия: "Домакиня ли е жена, която не си мие чиниите на ръка?" или "Домакиня ли е жена, която не пере гащите и чорапите на мъжа си".
 Whistling

# 64
  • Мнения: 2 161
А домакиня ли е жената,която готви,обаче ястията й са нищо особено?Често дори не са вкусни.Много жени готвят,но как готвят...

# 65
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Господ, казват бил събирач.
И по тоз повод, винаги събира хора, които са лика-прилика. Познавам не една и две такива двойки... Перфекционистите, са събрани с такива, а мърлячита - с мърлячи. Да не си задирят излишно. А другите да се допълват.
Какво толкоз я нищите темата.
И по-нагоре казах - да си домакиня е много комплексно... не просто да переш или да гладиш.

Нашите майки, в по-голяма си част не са имали дом. помощнички. А у вас било ли е мръсно и неуютно? Било ли е непрано и негладено? Мивката преливала ли е?

Да домакинството в годините се изменя, така е. Създават се и се ползват редица удобства. Но най-важната е стопанката (така да го наречем, че домакинята ви обижда) на една къща. Тя носи заряда.

xenia (ако не се бъркам) бе показвала веднъж, на каква маса се хранят. Като е подредена по конец, тя домакиня ли е? Ако пък дом. помощничка я е подредила, хenia, домакиня ли е?
Абе не е толкоз простовато...

# 66
  • София
  • Мнения: 18 679
Лично аз под определението "домакиня" си представям 40-годишна кака с ролки на главата и маска на лицето, която гледа поредната сапунка и балансира между поредната манджа /със запръжка/ и няколко коша за пране, докато децата са на училище и мъжът на работа.  Crazy
Ммм, аз пък не Rolling Eyes Ако влагах това като смисъл на думата, вероятно и аз щях да се обидя Mr. Green
Шанел, да, домакиня е. Всяка жена, която си гледа къщата, без значение как и с чужда помощ ли, е домакиня, по моему. Няма как да имаш дом, мъж и 2-3 деца и да избягаш от домакинстването. Ако ще и 5 помощници да имаш, самия подбор и надзор върху тях, пак си е домакинстване.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 268
За мен е непростимо жена (която не може да си позволи лукса да има помощен персонал) да не може да направи една супичка или някоя проста манджа. Особенно ако има деца! Peace Иска се малко желание, малко усет и малко труд. И аз съм била мамино детенце до 18-та си годишнина. Нито съм готвила, нито съм мила чинии, нито съм прала пък било то и чорапите си. Обаче в един момент нещата се променят. Аз нямам финансова възможност да плащам на жена да помага в домакинството и ако искам децата ми да се хранят здравословно трябва да мога да готвя!
А дали е домакиня жената, която не го прави... Хм, това определение го раздавате като някоя титла. Няма значение дали е домакиня или не, важното е семейството да се чувства добре в дома си.

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 10:53 от Северина

# 68
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
От няколко дни я подминавам тази тема, че заглавието ми боде очите просто, но днес не се сдържах и я отворих и прочетох леко по диагонал. Имам дежа вю ли, що ли? "Майки ли са жените, които не кърмят? Тези, родили със секцио, може ли да се каже, че изобщо са раждали?" Що за екзистенциални въпроси ви занимават, бе, хора? Какво значение има коя може и коя не да готви? Това си е проблем на техните семейства.
Тъй като аз нито мога да готвя, нито искам да съм домакиня, не разбирам тази дилема на авторката, още повече, че тя можела да готви. Ми чудесно, браво! Аз пък не - и все пак се чувствам добре така, децата и мъжа - също.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 099
Тъй като аз нито мога да готвя, нито искам да съм домакиня, не разбирам тази дилема на авторката, още повече, че тя можела да готви. Ми чудесно, браво! Аз пък не - и все пак се чувствам добре така, децата и мъжа - също.

Защо не разбираш дилемата - авторката иска да чуе мощното "Анатема" към всички не-Домакини, та да е сигурна, че не се е "минала", бидейки самата тя изрядна Домакиня!

# 70
  • Мнения: 616
Тъй като аз нито мога да готвя, нито искам да съм домакиня, не разбирам тази дилема на авторката, още повече, че тя можела да готви. Ми чудесно, браво! Аз пък не - и все пак се чувствам добре така, децата и мъжа - също.

Защо не разбираш дилемата - авторката иска да чуе мощното "Анатема" към всички не-Домакини, та да е сигурна, че не се е "минала", бидейки самата тя изрядна Домакиня!

Пу! Тъкмо се чудех как да го формулирам това! Взе ми думите от устата!  Crazy

# 71
  • Мнения: 2 407
Готвенето не се учи, или го можеш, или не. Гледане от книги и следене на грамаж и пропорции не помагат. Обичам да готвя, но не всеки ден. Скучно ми е да го правя по задължение. Освен това съпругът ми е прекрасен готвач и се редуваме. Често хапваме и готова храна. Въобще не измервам женската си същност с гладене, чистене и готвене. Правя го, но това не е повод да се гордея, други неща ме правят значима за семейството ми.
Не съм съгласна ,аз готвя повече по рецепти,не си пълня главата да ги помня.като питам някоя позната за рецепта,все ми казват ,че готвят на око, но аз си знам да си го прочета.

# 72
  • Мнения: 4 965
За мен е непростимо жена (която не може да си позволи лукса да има помощен персонал) да не може да направи една супичка или някоя проста манджа. Особенно ако има деца! Peace ...

Е, да, ама между моженето и реализирането има разлика. Аз, всъщност, мога да готвя и го правя доста добре, ама не виждам смисъл да хабя време, което бих могла да дам на децата и на мъжа си. Много ми е хубаво друг да ми сготви същите вкусни и полезни манджички, а аз само да подредя и украся масата.  Peace
А хем аз не съм мамино детенце - по простата причина, че дълги периоди от живота ми родителите ми са живяли в чужбина, а аз сама в БГ и нямаше кой да ме обгрижва. Затова и сега не ми се занимава с такива неща. Mr. Green

... Имам дежа вю ли, що ли? "Майки ли са жените, които не кърмят? Тези, родили със секцио, може ли да се каже, че изобщо са раждали?" Що за екзистенциални въпроси ви занимават, бе, хора? Какво значение има коя може и коя не да готви? ....

 Cry
Отивам да се срамувам в някой ъгъл - нито съм кърмила, нито съм "родила", нито готвя, нито чистя...
Но с кеф работя, гледам футбол и пия бира...
Хммм, може би /въпреки вторичните полови белези/ съм мъж  newsm78...

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 268
azaf и аз не виждам смисъл да хабя енергия да готвя, но след като няма кой друг да го направи го правя. Налага ми се, няма не искам, няма недей! Mr. Green Така ще е до деня, в който финансите ми пораснат до там, че да ме лишат от това "удоволствие". Не вярвам да има жена, която върши цялата домакинска работа сама и да е щастлива от това!

# 74
  • Варна
  • Мнения: 25 277
Мдам, като се замислих - мразя да готвя, правя го по задължение. Не готвя зле, смятам, но пък ядем на мушама, защото не ми се занимава след всяко ядене да вдигам и пера покривки. А мушамата просто я забърсвам и толкова. Не мисля, че е грозна, аз си я харесвам за ежедневно ползване. Мия чинии също по задължение, нямаме миялна. Мразя и да чистя и подреждам, но и това правя, понеже няма кой друг. Лелеееееее, много лоша домакиня съм май newsm78 Ужас Outta Joint

Общи условия

Активация на акаунт