За Египет-най-важни неща,които да не забравям и съвети.

  • 129 327
  • 620
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 094
Old Sport, благодаря ти пак! Това със стъпалата е безумна лудост Shocked #Crazy.........спомням си Марк Твен беше подиграл своите сънародници, които ходели в Париж и си къртели парченца камък от Нотр Дам за спомен...Защо нарушават пропорциите на съвършеното - нали има теории, че пирамидата носи херметично знание , което ще се разкрие на хората , когато станат готови, или че има необикновени възможности , отвъд познатите физически закони........безобразни сме хората!

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 11:38 от Bastet

# 151
  • Мнения: 1 655
Old Spot, добре дошла на родна земя!
Всяка информация която споделяш с нас е много полезна. Аз с интерес чета всеки изписан ред. Очаквам и всички които са в момента там или им предстои пътуване щом се върнат и те да разказват. До моето тръгване има доста време и колкото повече инфо толкова по добре.
Евро или долари е по добре да се носят в Египет.

# 152
  • Мнения: 3 215
Бастет,така е за съжаление .... Аз още не мога да повярвам и не разбирам зашо е трябвало да го правят като спокойно могат да сковат една дървена платформа като при другите пирамиди,в които се влиза ...Абе срамота!

Долорес,ние така и не стигнахме до Макади Бей,но доколкото видях по-нагоре, отзивите за вашия хотел са добри и се надявам,че ще ви хареса.Ще разгледам и аз немските и английските коментари.Като цяло в Макади хотелите са хубави,а за морето не се съмнявам,че ви хареса.
За парите - доларът се обезценява все повече,така че според мен е по-добре да носите евро.Докато бяхме там курсът се покачи с 0,2 лири (за еврото говоря) и затова мисля,че ще ви е по-изгодно да носите евро.Виж все пак в каква валута ще плащаш за допълнителните екскурзии и ако са в долари,вземи за тях долари.Освен това за бакшиши може да си вземеш малко еднодоларови банкноти и да оставяш от тях на момчетата,които чистят стаята.Много ще ви уважават  Mr. Green и ще ви правят разни фигурки от кърпите...

# 153
  • Мнения: 1 073
Супер, разказваш Олд Спорт! Чета и следя темата Peace

# 154
  • Мнения: 3 215
А,мерси,мерси...помага ми по-лесно да се адаптирам към снежните реалности тук.Добре,че има малко слънце днес  ooooh!
Питайте каквото се сетите,а и аз като се присетя нещо,пиша. newsm78

# 155
  • Мнения: 1 073
Ами, аз имам едно въпросче ..понеже си била мн. пъти, искам да чуя твоето лично мнение - Кой курорт е най-добър според теб? Ако човек реши да отиде само на по4ивка с дребните newsm78

# 156
  • Мнения: 3 215
Мдаа,добър въпрос.Аз лично съм малко пристрастна към Шарм ел Шейх.Като курорт може би е най-доброто,което имат там.Но през последните години туристическата им индустрия  се развива с бясна скорост (изобщо не може да се сравнява с нашата),така че за щастие вече има много добри места за почивка.Във всеку курорт ще намериш десетки хотели,ориентирани към семействата с деца,предлагащи голямо разнообразие от забавления.
Така,че в крайна сметка нещата се свеждат до това колко далеч искаш да пътуваш и най-вече колко пари да изхарчиш.
Ако ти се пътува по-дълго - Шарм ел Шейх.Но там като цяло е и по-скъпо.
Ако не - Ел Гуна,например.На 20 минути от Хургада е,новичко,собсвеност е на едно семейство (целия курорт!) и са много амбицирани да догонят Шарм.Спокойно е,има различни забавления,за по-страхливите е идеално,защото достъпът на хора е силно контролиран.Само дето през по-хладния период на годината е твърде ветровито (поне за мен).

Разбира се,и в Хургада вече има огромен избор.Изумена съм колко много се разрастна курортът от 2000г. досега.

За по-спокойна почивка ( и по-евтина) препоръчвам Сафага.На 40 минути на юг от Хургада.Няма кой знае какви забавления,но пък спокойствието е неоценимо.Особено ако си с по-малки деца - играят си на плажа,ти се препичаш под палмите ....идеално.
Май не дадох еднозначен отговор на въпроса ....

Според мен,когато си деца е добре да си на база all inclusive - да ядат и пият на воля.Защото напитките в хотелите като цяло са скъпички,а там (особено през лятото) трябва да се приемат течности непрекъснато.
Много зависи и колко големи са децата и какво обичат да правят.Когато са по-малки е хубаво да има детски клуб и детска анимация,която да ги занимава с игри и да ги пази едновременно.По-големите деца обикновено искат да са по-самостоятелни.За тях басейни с пързалки и прочие атракции са по-интересни,затова и такъв хотел следва да се търси.

Долорес, може и да бъркам,но ми струва,че някой по-горе беше казал,че Le Meridien и Prima Life Мakadi са един и същ хотел,но не е така.И по-добре,защото в Меридиън през февруари е имало някакви строителни дейности,които едва ли са съвсем завършили,а отзивите за Прима Лайф,които прочетох са добри.Казват,че е изцяло семейно ориентиран,така че 10-годишният ти спътник ще е доволен,а покрай него и ти.Имало басейни с пързалки и анимация.Коментарите бяха на английски туристи,а те малко критикари падат,така че щом им е харесало,знички всичко е ок.Много са доволни от коралите на брега,а това е,което и вие искахте.Затова смятам,че няма да се разочаровате.

# 157
  • Мнения: 1 073
Първо да благодаря за отговора, ще го имам предвид, защото децата много искат да отидат там и най - вероятно живот и здраве ще ги заведа другата пролетна ваканция.
Второ, дали може линк с този хотел Прима Лайф да го разгледам  Peace
  bouquet

# 158
  • Мнения: 3 215
http://www.primalife-egypt.com/
Това е официалният сайт,но в момента се подготвя.


Ето снимки от хотела и коралите:
http://www.youtube.com/watch?v=PgrWtJHHQ7I
http://www.youtube.com/watch?v=9B-Ibf4TYSM&feature=related

Да добавя само по горния въпрос - много често хотелите сами по себе си малки курорти с всичко,необходимо за няколкоседмична почивка, и тогава няма значение в кой курорт точно си щом хотелът е добър.



# 159
  • Мнения: 1 655
Първо да благодаря за отговора, ще го имам предвид, защото децата много искат да отидат там и най - вероятно живот и здраве ще ги заведа другата пролетна ваканция.
Второ, дали може линк с този хотел Прима Лайф да го разгледам  Peace
  bouquet
http://www.auratour.net/index.php?option=com_mtree&task=view … p;Itemid=99999999
http://www.posoka.com/nastanjavane/hid_9723.phtml
просто избрах тези фирми където има повече снимки, не правя реклама на никой.
Чакам с нетърпение да се върне   ofi, тя  в момента е там.

# 160
  • Мнения: 1 655
Благодаря за сайта, Пина ми го прати миналата седмица и ги гледах и вече съм сигурна, че е това което търся. Вече поръчах и цифров апарат за подводни снимки и чакам да пристигне. В Тайланд изщраках 4 от тези еднократните и не бяха много добри снимките. С този който поръчах очаквам да станат страхотни и живот и здраве ще показвам като се върнем. Само в описанието на хотела пише, че дайвинг центъра работи от октомври, това означава ли, че няма да мога да се запиша на дайвинг.

# 161
  • Мнения: 1 073
Леле, какви красоти....

# 162
  • Мнения: 1 655
Леле, какви красоти....
А ако искате да видите още по вече ето тук от Тайланд и тук от стр. 24 до стр.30
След като видите снимките ще разбрете  основно защо отивам в Египет. Peace
Искам това което видях в Тайланд да види и синчето ми.

# 163
  • Мнения: 1 073
Леле, какви красоти....
А ако искате да видите още по вече ето тук от Тайланд и тук от стр. 24 до стр.30
След като видите снимките ще разбрете  основно защо отивам в Египет. Peace
Искам това което видях в Тайланд да види и синчето ми.
Tрябва ли да ис много добур плувец, за да се запишеш на дайвинг?

# 164
  • Мнения: 3 215
Ами не знам какво имат предвид с това от октомври,но със сигурност ще има възможност да отидеш на дайвинг с друг център.Само трябва да попиташ в друг хотел или на рецепцията на твоя и те ще те упътят.

Ето малко инфо за дайвинг центрове в Макади:
http://www.dive-centers.net/dive_centers-makadi_bay-157-dive_centers-egypt-1.html
http://www.aquariusredsea.com/DivingCenters/DstCnts.aspx?Dst=9

Общи условия

Активация на акаунт