За Египет-най-важни неща,които да не забравям и съвети.

  • 129 447
  • 620
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 734
Ние също ще ходим началото на месец май. И един леко тъп въпрос - кога вали дъжд в Египет? Замислих се какъв тип връхни дрехи да си взимаме... newsm78
 

# 61
  • Мнения: 11 747
Ние също ще ходим началото на месец май. И един леко тъп въпрос - кога вали дъжд в Египет? Замислих се какъв тип връхни дрехи да си взимаме... newsm78
 
мисля, че 2-3 пъти годишно, но не всяка година

# 62
  • Мнения: 734
Ние също ще ходим началото на месец май. И един леко тъп въпрос - кога вали дъжд в Египет? Замислих се какъв тип връхни дрехи да си взимаме... newsm78
 
мисля, че 2-3 пъти годишно, но не всяка година

Много благодаря за информацията!   bouquet 
Значи да оставя дъждобрана и чадъра вкъщи, а?  Joy
 Peace

# 63
  • Мнения: 1
Моля,моля  възнамеряваме да  пътуваме 05.04.2008 Кайро- Хургада
Дай те  съвет за  добър  хотел.Зная ,че  с повече звезди  е   по- добре.Искаме да разгледаме  Кайро, Луксор, джип сафари и с яхта до кораловите рифтове.

# 64
  • Мнения: 2 978
Половинката се върна преди дни от Кайро.
Това беше детската му мечта. Каза, че повече няма да стъпи там. Ужасно е разочарован.
Били са в хотел Шератон- http://www.friendlyplanet.com/hotels/images/SherationCairoHotel-exterior.jpg

В стаите не е имало тоалетна хартия, а във ваните е имало косми. Sick

Ходили са по разни заведения, пълна мизерия било.
Само в някакъв МОЛ, който е на 8ет. било много хубаво и чистичко.

Ето тук, може да видите...накарах го да снима всичко, защото мислех и аз да отида с него по- натам..!
Сега ако ще се ходи, ще е по- надолу от Кайро. Rolling Eyes

http://www.foto.bg/showgallery.php/cat/4802


# 65
  • Мнения: 11 747
хе-хе, чакай по-надолу от Кайро да е по-чисто и модерно... Mr. Green  По- европейски вид има само малко по-нагоре - Александрия, другаде - не!
Това е Африка, не го забравяйте.

# 66
  • Мнения: 2 978
хе-хе, чакай по-надолу от Кайро да е по-чисто и модерно... Mr. Green  По- европейски вид има само малко по-нагоре - Александрия, другаде - не!
Това е Африка, не го забравяйте.

Така ли...?
Пфу.... ooooh!
Еми... щом казваш Александрия, тя ще да е..Благодаря  bouquet

# 67
  • Мнения: 8 969
ИРА,  писах ти  на лични, но не съм сигурна дали си получила съобщенито ми.
Ние вече резервирахме.

Избрахте ли нещо?

# 68
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте, ние с моя съпруг сме от 15.Март в Хургада - Primalife Makadi Bay.Дано всичко е точно, че нещо се притеснявам.Иначе тук научих разни полезни неща, благодаря на Old spot

# 69
  • Мнения: 1 655
Аз чакам отговор от няколко агенции кой хотел най много ще ми препоръчат, който да е подходящ да деца да е с анимация и в близост до хотела да има корали.
За сега и аз съм се спряла на този хотел.
Дайте идея в кои сайтове да проверя за отзиви. Гледах в няколко руски сайта, отзитите за хубави. В TripAdvistor  го няма.
Ще очаквам отзивите на ofi с нетърпение като се върне.
Аз разбира се до тогава вече ще съм направила резервация.

# 70
# 71
  • Мнения: 3 094
хе-хе, чакай по-надолу от Кайро да е по-чисто и модерно... Mr. Green  По- европейски вид има само малко по-нагоре - Александрия, другаде - не!
Това е Африка, не го забравяйте.

Така ли...?
Пфу.... ooooh!
Еми... щом казваш Александрия, тя ще да е..Благодаря  bouquet

Чарът на Египет не е в модерното и европейското. Естествено, че има модерни, чисти и уредени места. Който иска да посети Египет е заради безценните историческите богатства (които нямат нищо ощо с тези в Рим, Гърция или Мала Азия), заради красотата на фауната в Червено море , заради тайнството на пустинята, заради оня ритъм и светоусещате на живот, които ги няма в Европа. Чар има и в пазарлъка, и в типичната кухня, и в разговорите с местните хора, в това да посетиш Православна египетска църква (те се наричат православни християни, нищо че са монофизити според нас).  Peace

# 72
  • Мнения: 11 747
Bastet, на мене ми е ясно, но на Вини съпругът и, виждаш не му е харесало... Просто давам напътствия.

# 73
  • Мнения: 3 094
Bastet, на мене ми е ясно, но на Вини съпругът и, виждаш не му е харесало... Просто давам напътствия.

Нямам предвид теб Simple Smile, ...просто една подсказка към всеки потенциален посетител на Египет - да знае защо отива в Египет, а и защо няма смисъл да ходи там - според приоритетите на всеки и интересите му за да няма излъгани очаквания...инак за мен Египет е прекрасен и на есен ще отида пак. Сега просто имам други приоритети , не че няма изгодни оферти.

# 74
  • София
  • Мнения: 160
Здравейте, не мога да се стърпя да не дам и аз няколко съвета  Laughing /работя в туристическия сектор и съм ходила няколко пъти в Египет:миналата година и тази-м.февруари/, обиколила съм всичко възможно за обикаляне: от Александрия до Абу Симбел, била съм и на круиз по Нил, затова си позволявам съвети.
Според мен най-важно за пътуващите е :
1. Да си изяснят коя от 5-те програми желаят.
Ако искате да видите много от забележителностите се запишете за круиз по Нил /тя е най-скъпата, но най-добра според мен/
Ако искате да се насладите на красотата на рифовете на Червено море запишете се за почивка в Шарм ел шейх /там е най-хубаво/.
2. Да разберат коя е посрещащата египетска фирма /за мен най-добрата е Афари/
3. Да поискат точната програма на цялото пътуване /имам предвид точна като часове/ - в програмите често има ранни ставания /понякога в 3 сутринта/
4. По отношение на хотелите - да поискат да видят карта на курорта и къде е хотела. Категоризацията на хотели няма нищо общо с европейските и затова не се ориентирайте по звездите /има хубави и лоши хотели 4*/. Проверете отзивите в нета за хотела който сте избрали /всичко се променя всяка година-т.е. миналата може да има лоши отзиви, но тази да се е променила ситуацията/. Големите и скъпи комплекси често сменят менажираща ги верига.
5. Разберете какви допълнителни екскурзии се предлагат и срещу какви суми /например Абу Симбел или Долината на мъртвите царе/.
6. Носете повече дребни купюри  - долари по 1 или си купете от България египетски паунди. Там обменяйте само в банка.
7. При пристигането вземете телефона на египетския водач и си го запишете /в случай, че се загубите да можете да се обадите/.
8. Вземете си лекарства които използувате обикновено при настинка или запек /на мен ми голям този проблем  Embarassed/ или нещо друго.
9. Ако ще ходите на почивка в Хургада или Шарма си носете шнорхел, плавници и очила /подобна екстра за ползване там се плаща 5 долара, а водолазен екип - около 120 долара/. Купете си оттук и фотоапарат за подводни снимки - най евтините са за еднократна употреба. 
10. Ако ползвате дигитален фотоапарат си вземете оттук повече консумативи - батерии или допълнителна памет - там са скъпи и некачествени.
11. Куфара с който ще пътувате трябва да е удобен и да предвидите място в него за евентуалните покупки на сувенири. /Знам, че звучи идиотски ама първия път се прибрах с почти насипен багаж и 7-8 найлонови плика  Embarassed/
12. Удобни обувки за онези които ще обикалят повече.
13. Слънчеви очила и шапка са почти задължителни. И нещо за овлажняване на кожата - там много се изсушава.
14. Проверете прогнозата за времето максимално непосредствено преди заминаването.
15. Предвидете малка чантичка за ръчен багаж с която ще обикаляте там и си вземете кафе /поне нес в малки пликчета/ - кафето им е арабско /като турското/а еспресо се предлага на много малко места.
16. Запознайте се с повече подробности за местата където отивате /не разчитайте да разберете всичко от водача-обикновено е на руски или английски/.
17. Ако ще обикаляте повече вземете си малка надуваема възглавничка - удобна за спане в автобус /за ранни ставания и преходи през пустинята/.
18. Ако сте с деца вземете им повечко мин.вода, защото местната минерална не е хубава и може да не им харесва. Не пийте там от чешмите.
19. Ако ползвате Мтел се възползвайте от услугата Мтел Травелер за роуминг - иначе това е скъпа дестинация за разговори.
20. И последно за пътуването : на нашето летище при заминаване можете да си купите изгодно цигари и алкохол от фришопа, защото летите извън ЕС и цените са по-евтини /например аз си купувам Давидоф Магнум, който го няма никъде тук/. Питайте продавачките за промоции.
Дано да съм била полезна... На лични бих могла да дам и още инфо - хотели и др. /гледала съм почти всички хотели, предлагани от БГ туроператорите/. Съвет:не спестявайте пари от хотела, за да не бъдете разочаровани.
От мен - весело пребиваване в Египет  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт