Как да заместим нощното хранене без шише ?!

  • 1 293
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Може да се буди от зъбки бебо и за това да е неспокоен,а не че е гладен.Според мен не бързай да заместиш кърмата вечер с каша.Пробвай с чашка с мек накрайник,може да пие от нея Peace

# 16
  • Мнения: 17
Благодаря на всички за съветите.Под форма на игра сме пробвали с шишето, но цоква по веднъж и другото си го излива или по главата или по дрехите:))).Явно ще си я караме така известно време. Пробвах два дни след вечерното хранене да давам каша, но маника си се буди на точния час. Може би както казвате всички не е гладен толкова, колкото просто иска внимание.
Имам въпросче към hedra :къде има инфо дали местните пюрета могат да се смесват с кърма. Честно казано няма кой друг да попитам и информация за кърменето съм черпила единствено от форума, а последно не разбрах добре ли е или не да се смесва всичко с кърма. По принцип така го бях замислила тъй като ме няма през деня, вместо дохранване да му смесват храната с кърма.
hedra 10x предварително.

# 17
  • Мнения: 9 973
ние пък в момента отказваме всичко,което не е биберон-нито пюрета,каши.......... Sad

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Просто спри да кърмиш. Много е възможно да не е толкова гладен, просто да иска забавление... А ако продължава да огладнява през нощта на над 6 месечна възраст, значи кърмата вече не е достатъчно калорична за него. Детето ти вече не е новородено - почни да гледаш на него като на човек, хайде, като на човече, не като на новородено бебе, което трябва да се прави разни неща. Време му е той да ги прави нещата. Включително и отказването от нощното хранене. Но понеже все още е малък да отвори хладилника и да си вземе каквото му е нужно, трябва все пак и мъничко да му помогнеш...


Не е добра идея да смесваш месното пюре с каквото и да било мляко - краве или човешко. Смесването на месни и млечни продукти е натоварващо и за възрастни, няма никаква причина да го правиш с детето.

# 19
  • Мнения: 1 049
Това може и да важи, ако бебето се храни с АМ, но за кърмаче не е така - в кърмата има ензим, лактоферин, който помага да се свърже и усвоява желязото от храните.

ОК за кьрмата нямам информация дали е така. Ние сме били винаги на АМ и много лекари са ме предупреждавали да не смесвам млякото с месото, че трябва да минат поне 4-5 часа. Иначе как е при кьрменето hedra ще каже.  Wink

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма причина да не можеш да смесваш храните с кърма - реално в коремчето на бебето всичко се смесва на едно място Laughing Ако ти си беше вкъщи, щеше да предлагаш храните и след това да си досуква - съвсем същото може да се прави и ако липсваш от къщи. Може да не е много практично да се смесва пюрето с кърма, с оглед на това да не става прекалено течно - но няма никакъв проблем и да ги смесиш.
В случая предполагам, че се има предвид присъствието на калций в млякото, заради което да са намалява абсорбцията на желязото - по принцип желязото в кравето мляко (респективно и в АМ) е трудно усвоимо за организма на бебето и трябва да се вземат предвид всички фактори, които могат да повлияят на абсорбцията му.
Но както казах, лактоферинът от кърмата се свързва с желязото от храната и го прави по-лесно усвоимо за организма на детето (заради този лактоферин желязото от кърмата се усвоява в много по-голяма степен, отколкото желязото от другите храни). Отделно другите ензими в кърмата подпомагат разграждането и усвояването на останалите компоненти, така че няма логика в несмесването конкретно на кърма и други храни, включително месо.
А принципите за несмесване на мляко и месо, които са типични за разни диетични режими (напр. разделното хранене) не се отнасят за бебетата - тяхното хранене и нужди са много различни от тези на възрастните, което често се забравя и пренебрегва.

# 21
  • Мнения: 1 049
А правилното сьотношение между белтьчините и вьглехидратите при храненето на детето? При непрекьснато прибавяне на кьрма кьм всяко ядене едва ли може да се осигури.  Thinking Според официалните препорьки при нас трябва сьвсем сьзнателно да се дават и едно-две безмлечни яденета през втората половина на пьрвата годинка, така като нуждите на детето от белтьчини и вьглехидрати вече го изискват (когато има заместени храненета, а не при дохранване с кьрма след пюрето).  baby_neutral

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 11:08 от Ciao_bella

Общи условия

Активация на акаунт