Запитване към мамите със секцио

  • 1 263
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 207
Много си натоварила операцията с тия тежки работи!Лекарите препоръчват да не се вдига нищо тежко освен бебето първите 6мес! Консултирай се с лекар!

# 16
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Родих секцио,веднага се раздвижих,не съм имала болки,почнах да си връша всичко сама,даже и тежко съм вдигала+лицеви опори и никакъв проблем,до момента в който не се разболях и не се залежах 10 дни.След това верно вдигнах веднъж една много тежка кофа и оттогава има някакъв дискомфорт в областа на операцията,не мога да определя точно какво е,малко ме наболява също даже днеска се бях засилила на лекар да ходя,но днеска ми беше добре досега обаче Confused трябва ли много да се притеснявам,случвало ли е е и на някой друг? Естествено в понеделник вече отивам на лекар....
По - добре не си давайте толкова много зор.Секциото си е сериозна коремна операция и организма има нужда от възстановителен период, минимум 6 месеца.Задължително отидете на лекар, дори и да не Ви боли, за да може лекарят веднага да се погрижи, ако евентуално има някакъв проблем.
Успех  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 416
Да, случвало ми се е. Избягвай да вдигаш тежки неща. Аз първия месец вдигах само детето, за другото мъжът ми помагаше. Но след това, когато излизахме на разходка два пъти се опитах да вдигна количката и на два пъти секциото ми прокървя.
е,как така ти е прокървило,какво се прави в тия случаи? болеше ли те много?
знам,че прекалено бързо взех да се натоварвам,но се чувствах много добре,а и наистина нямаше кой да ми помага поне първите 2 месеца Outta Joint

# 18
  • Мнения: 95
И аз така вдигах кофите с гореща вода за къпане на бебето, и все ме наболяваше операцията. Болката ту се появява, ту изчезва. Тъпа е , не остра, но си боли. Особено по-силно, когато бебето скача върху корема ми и се разхожда там. По принцип е добре да се пазиш, все пак това си е операция. Но аз мисля, че не е опасно. Изисква се по-продължително време за възстановяване. При мен даже все още е удебелено около шевовете и ми казаха, че още дълго време ще е така.

# 19
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
благодаря ви за отговорите Hug,интересното е,че това усещане не е постоянно,на моменти ме наболява,после пък няма нищо Rolling Eyes
Мен 2 месеца след операцията ми се наложи да вдгам тежко, след което полу6их цепване на шева
на външния шев ли #Crazyи как се оправи?
Да на външният шев беше....но аз по принцип трудно се възстанових след раждането....дори не ми махнаха конците (бяха от разлагащите се) за да не ми се  отвори раната....Близо 10 дена бях с дренаж,защото непретанно секретираше....обяснявах си го с голямото физическо натоварване, защото още в болницата бях непрестанно на крак и лежене ми се събираше едва около 5-6 часа на ден....имах огромен оток от горната страна на шева....а може просто да не съм била зашита кадърно....
А цепванията бяха няколко и малки колкото малка главичка на топлийка...естествено след отнесен скандал отстрана на мъжа ми....оставих всичката домакинска работа и една седмица лежах и се занимавах само с бебо....правех компреси от тетра,почиствах пак със спирт,пръсках Бивацин (антибиотика,който се използва за пъпчетата на бебоците),после мазах с някаква паста....и отмина..но друг път не бих си правила експерименти...тогава разбрах колко сериозна е операцията...

# 20
  • Мнения: 3 416
мама_на_фъстъче щом се е цепнал външния шев,значи и вътрешния е бил така,само с мазане ли се оправи?

# 21
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами да ти кажа....само това направих....нямах възможност да отида на лекар,защото бяха новогодишни празници, а след това съпругът ми замина за 6м в командировка и бях сама с бебо.След това обаче изрично отидох на гинеколог да ми видят шева,защото се притеснявах да няма сраствания....лекаря ме гледа с колпоскоп...и всичко беше наред  Praynig.
Дано наистина няма проблем, че искам поне още 1 детенце.  Blush

# 22
  • Мнения: 1 215
Аз да се включа по темата:
Имам две деца и двете ги раждах със секцио, и не съм имала никакви проблеми със шевовете досега. Първият път не съм вдигала много тежко, но сега определено ми се налага. Имам предвид, че сега вдигам количката защото живеем на третия етаж без асансьор и сега, за разлика от предния път, ако искам да изляза няма кой да ми я носи. Хем съм със прясна операция, определено нямам проблем. Даже си мисля, в края на другия месец да отида да карам ски. Laughing

# 23
  • Мнения: 2 068
И аз направих същата глупост  3-я месец  ooooh!
после ме болеше и то доста време  Confused

Общи условия

Активация на акаунт