Въпрос за кръщаването...

  • 1 776
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 621
може  Simple Smile
единственото условие е кръстника да е кръстен.  Peace
Peace

# 31
  • Мнения: 1 197
За да се кръсти дете,трябва да има 40 дни-по-рано не може.Това е според каноните на православната църква.
Кръстника трябва да е само кръстен,но и не трябва да се жени/омъжва за кръщелника/след време/.Венчавка не се извършва между кръщелник и кръстник.
И аз така знам

# 32
  • Мнения: 8 247
Нашата кръстница е втора братовчедка на малкия, но пък имат голяма разлика. Интересното е, че никой не ни поиска кръщелните свидетелства за да види дали самите ние сме кръстени. Толкова време търсихме къде точно е забутано кръщелното на мъжа ми, а в крайна сметка нямаше никаква нужда от него.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 079
Може!
Весел празник!  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 6 011
Нашата кръстница е втора братовчедка на малкия, но пък имат голяма разлика. Интересното е, че никой не ни поиска кръщелните свидетелства за да види дали самите ние сме кръстени. Толкова време търсихме къде точно е забутано кръщелното на мъжа ми, а в крайна сметка нямаше никаква нужда от него.
Не е задължително майката и бащата да са кръстени. Трябва само кръстника да е кръстен. Peace

# 35
  • Мнения: 8 999
Може - ако тя самата е кръстена и ако нито ти, нито мъжът ти сте нейни кръстници.

# 36
  • Мнения: 8 999
Преди кръщенето на моят син една приятелка кръщава дъщеричката си и попа в църкавата, която бяха избрали категорично е заявил предварително, че майката не може да присъства. на ритуала


Аз присъствах на кръщенето на моите деца, всичките ми познати са присъствали на кръщенето на децата си - дори не бях чувала за такова нещо.
Но, ако имаше такова условие, когато кръщавахме децата, със сигурност щях да отменя кръщенето!

# 37
  • София
  • Мнения: 6 011
Преди кръщенето на моят син една приятелка кръщава дъщеричката си и попа в църкавата, която бяха избрали категорично е заявил предварително, че майката не може да присъства. на ритуала


Аз присъствах на кръщенето на моите деца, всичките ми познати са присъствали на кръщенето на децата си - дори не бях чувала за такова нещо.
Но, ако имаше такова условие, когато кръщавахме децата, със сигурност щях да отменя кръщенето!
Естествено!  Peace
И аз присъствах на кръщенето на моят син, но това с моята приятелка се случи буквално дни преди нашето кръщене и малко се бях стресирала по този повод.  Laughing
Иначе и аз не го бях чувала преди това. Те си реших проблема като смениха църквата, но попа от първата избрана от тях църква си остана непреклонен.

# 38
  • Мнения: 8 247
Ама те дори и кръщелното на кръстницата не поискаха да видят. Казахме само имената и това беше.

# 39
  • Мнения: 258
попа ни каза,че ще е най-добре да се кръсти до 6м.

и нас ни посъветва да не отлагаме много, каза "Колкото по-рано, толкова по-добре!

# 40
  • Мнения: 541
Явно всяка църква има свои изисквания.
Ние когато кръщавахме Симеон изрично в църквата беше посочено, че кръстника трябва да е пълнолетен.

# 41
  • Мнения: 363
може! моят кръстник е първият ми братовчед, а е бил на 7!

Общи условия

Активация на акаунт