за белега от БЦЖ

  • 1 280
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 122
Благодаря за отговорите.
А Манту-то къде се прави?Пак ли педиатърката го прави или си ходи някъде специално?

ние ето тук го правихме
http://www.dispanser-bb.com/kontakti.htm

ТУБ диспансета....

# 16
  • Мнения: 258
при нас нямаше белег, направиха ни Манту и след това и ре-ваксинация  Peace

# 17
  • Мнения: 382
Оле, Birdie много ме наплаши.  Sad И ние нямаме белег от БЦЖ, аз даже мислех че не са правили. Може ли да се откаже повторно БЦЖ?
Би ли споделила какво точно е казал Бърди,че и ние сме на вашия хал. Hug

# 18
  • Мнения: 1 900
Въобще не съм поглеждала имаме ли белег или не Embarassed Mr. Green, кога го гледат?

# 19
  • Мнения: 382
Въобще не съм поглеждала имаме ли белег или не Embarassed Mr. Green, кога го гледат?
От седми до десети месец ако не се лъжа Wink

# 20
  • Мнения: 1 900
Значи няма проблем за сега. Peace  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 44 122
прочетете лбинковете в началото на темата...

Оле, Birdie много ме наплаши.  Sad И ние нямаме белег от БЦЖ, аз даже мислех че не са правили. Може ли да се откаже повторно БЦЖ?
Би ли споделила какво точно е казал Бърди,че и ние сме на вашия хал. Hug

# 22
  • Мнения: 3 634
Не правете на децата си повече от една доза БЦЖ!
Не правете на децата си Манту с оглед да "разберете" дали БЦЖ е било "успешно". Нищо в този аспект от Манту няма да разберете! Най-много да Ви "набедят" детето за болно, и да си отворите "Кутията на Пандора"!

Има още тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222349.0

# 23
# 24
  • Мнения: 537
Вики и сега няма белег, направиха й манту и се оказа, че си има имунитет. Така че, направи манту, може и да не се наложи. Peace

И при нас беше така.  Peace

# 25
Ние нямаме белег от БЦЖ, но аз отказах мантута и други боцкания. Щом има ваксина има имунитет и точка. Не могат да ме накарат на сила. И ваксините им са скапани.

# 26
  • София
  • Мнения: 718
Вики и сега няма белег, направиха й манту и се оказа, че си има имунитет. Така че, направи манту, може и да не се наложи. Peace

И при нас беше така.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 734
А липсата на белег и манту ще пречи ли на записването на градина и т.н.?Ние също нямаме белег,но след малко информиране оттук не съм убедена,че трябва да се прави манту,щом по цял свят не правят...Още повече пък повторна ваксинация!

# 28
  • София
  • Мнения: 44 122
не знам, питай педиатъра ви...това е част от имунизационния календар...може пък и да правят проблем ако го няма знае ли човек....

Общи условия

Активация на акаунт