До мамите с две де4ица

  • 2 678
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Поради липса на място четиримата спим в една стая. Докато малката стана на  1 г. и 5 м. двете спяха в кошари, след което направихме легло на два етажа. Не сме имали проблеми с буденето на каката. Разликата им е 3 години и половина.

# 31
  • Мнения: 8 999
Моите са породени. От новородени спят отделно от мен и татко си. Събрахме ги в една стая, когато бебето /синът ми/ спря да се буди за ядене през нощта /около 3-ти - 4ти месец/, но понеже са момче и момиче и всеки си има определен кръг интереси, които почти не съвпадат с този на другото дете, от около година са в две отделни стаи.

# 32
  • Мнения: 2 577
Разликата между моите деца е почти 10г.
Баткото по принцип много искаше братче или сестриче, години мрънкаше за това.
Когато наближи времето се тръшна, че кошарата трябва да е в неговата стая. Опитах се да го убедя, че по-добре да го вземем бебето в спалнята, а като поотрасне ще го преместим при него. Да ама... той настояваше, дали от огромно желание дали от нещо друго....
Така и направихме, като си мислих от една страна, че още ако не на 3 ден, то на втората седмица ще му мине мерака и ще му писне и ще се съгласи да я вземем при нас, поне да не го буди. Той обаче така си свикна - спи дълбоко, за вече почти година и половина се пробуждал два-три пъти най много
...а аз с бебефона...неудобството беше за мен - посред нощите по тъмното от едната стая в другата...
Но не съжалявам - свикнаха си от първия ден заедно двамата  Peace а малката вече почти не се събужда вечер.

# 33
  • Мнения: 468
Разликата при моите деца е 4г и 1 месец.Аз спя с малката в спалнята , а баткото спи с баща си в хола.Смятам след време спалнята да стане детска стая и двамата да спят там , а ние в хола.Апартамента ни е малък и нямам отделно спалня и детска.Е пък може след години да имаме по - голям апартамент и всеки да си има стая. Grinning

# 34
  • Мнения: 187
Разликата при моите деца е 4г и 1 месец.Аз спя с малката в спалнята , а баткото спи с баща си в хола.Смятам след време спалнята да стане детска стая и двамата да спят там , а ние в хола.Апартамента ни е малък и нямам отделно спалня и детска.Е пък може след години да имаме по - голям апартамент и всеки да си има стая. Grinning

Ха-ха  този слу4ай май много ще си прили4а с нашия,и аз съм си го мислила този вариант.Още от самото на4ало ли го измислихте така или в последствие?

# 35
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Разликата между децата ми е 2години и половина.От самото начало си спят сами в детската.Нямаме проблеми,никой на никого не пречи.

# 36
  • Мнения: 1 479
Разликата при нас е 1год. и 8мес. и си спим 4-та в голяма стая,ние с таткото на нашето си легло,децата на техните си креватчета.Когато малкият бе бебе на таткото много пьти му е идвало да се премести в хола,но не го направи.Родителите ми са в детската стая и не мога да ги изгоня.Е за в бьдеще ще се отделим.

# 37
  • Мнения: 532
Много зависи от по-голямото дете.Моите деца спят като пънчета и не си пречат.Само когато беше много малко бебето след обяд ги слагах разделени , защото то спеше много малко , а кака ни спи доста.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 5 562
2г и 8м е разликата между моите. В началото и аз се притеснявах от същото и оставихме голямата да спи в другата стая. Тя обяче беше много нещастна сама там и я взехме и нея при нас. Така че сега спим четиримата в една стая. Дъщерята спи тежко и не се събуждаше като плачеше малкия в началото.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 558
Моите са с разлика от 3,5 години. С малката спим в една стая, а каката спи с баща си. Не исках да им смущаваме съня, но се оказа, че малката си спи спокойно. Обаче очаквам включване от зъбите  Rolling Eyes. Евентуално другата зима ще ги сложим в една стая.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 048
Разликата между баткото и малката е 4г. и 1 седмица. Баткото го преместихме в неговата стая няколко месеца преди да се роди малката/и досега вечер му е трудно да заспива сам  и предпочита някой да поостане при него поне докато заспи/, а малката я преместихме  в нейната стая като стана на 7-8месеца и нямаше никакъв проблем. Сега всеки от тях си има стая и не пречи на другия, кой кога става, ляга и т.н. Това е най-добрият вариант за нас.

# 41
  • Мнения: 468
marian1   измислихме го докато бях бременна с дребната.Просто нямаше друг вариант при условие , че баткото го беше страх да спи сам.Сега обясняваме , че вече е голям и трябва да спи сам в хола.А тати при мама в спалнята.А след време спалнята на детска и децата там сами.Какво да се прави  - малко жилище.

# 42
  • Мнения: 232
Заедно сме в една стая.Каката е чуствителна,в началото ревнуваше,затова не исках да я отделя.Първите седмици всичко беше ОК, заспиваха по едно и също време.Но почнаха колики всяка вечер точно в девет.Купихме шезлонг и вечер се местехме в хола, а таткото  приспиваше каката в спалнята.Беше труден период, а коликите продължиха три месеца и половина.Но всичко отминава, а ти се въоръжи с търпение.

# 43
  • Мнения: 3 886
и аз се притеснявах мислех че баткото ще буди малката но се оказа че  тя като беше бебе 40 дни от 7 вечер до 12 не мъкваше .Милото нищо не казваше и си заспиваше .познаваше кога реве за мама и ме викаше.Той спи на 2 рия етаж отдолу понякога аз иначе бебка в бебешко креватче по натам ще спи отгоре а баткото долу Hug

# 44
  • Монтана
  • Мнения: 220
Ние спим сега през зимата всички в една стая,като дойде топлото време баткото спи отделно,той има много здрав сън и малката не му пречи като се събуди,пожелавам и твоите деца да имат здрав сън и да се разбират.

Общи условия

Активация на акаунт