До мамите,които искат второ дете...

  • 6 099
  • 181
  •   1
Отговори
# 135
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Сина ми и бебчо ще имат разлика 4 години и половина. Планувахме със съпруга ми такъв период защото решихме, че на всяко от децата в първите години следва да се обърне дължимото внимание! Съпруга ми и брат му имат разлика една година и три месеца, ха познай дали той като по-голям не е бил лееееко пренебрегван за сметка на по-малкия си брат?! Няма да допусна подобно нещо при децата ми, като дете бях самичка, впоследствие се сдобих с доведена сестра с две години по-малка от мен и природен брат, с когото имаме разлика близо 18 години - с брат ми общуваме, но не мога да кажа, че сме близки!Сама ще определиш разликата - когато си готова за второ дете, тогава! Peace

# 136
  • Мнения: 1 171
Гласувах с 5 години разлика. Преди да родя дъщеря си, исках на бързо да родя две деца и да забравя за раждане. Обаче се оказа никак не лесно да гледаш дете, та изведнъж отидох на другата крайност  - второто да се роди, когато първото вече е голямо!

 PeaceАбсолютно съм съгласна. На 5г. дъщеря ми ще е по-голяма и ще ми помага и ще разбира като и се обясни. Разбира се,че ще има недостатъци породени от различните интереси на възрастите, но мисля, че ще е по-лесно така. newsm78

# 137
  • Мнения: 3 317
последна опция  Peace

# 138
  • Мнения: 251
 За нашето семейство - 1, максимум 2  години.  Simple Smile
 Много се радвам, че се получи. Сега лятото чакаме второто бебе и сина ни ще бъде на 1 год. и четири месеца.
 След като родих веднага бяхме готови за второто. Просто винаги така сме си представяли нашето семейство. А сега ако се окаже, че и второто е момче, може и за трето да се навием.   Mr. Green Да има разнообразие, но тогава вече не знам каква разлика искаме.  newsm78

# 139
  • Мнения: 537
Мисля, че между 3 и 4 години е идеалната разлика за нас, и аз не бих могла да се справя с 2 малки деца. Все пак искам голямата да разбира, че ще има бебе, като й обеснявам какво мо же да прави с бебето и какво не може да разбира  Mr. Green То за нас още не е сигурно, че финансово не сме вързали, но се надявам до 3-4 години татито да се навие, искам малката да си има братче или сестриче.  Mr. Green
Иначе гласувах 4 години.  Peace

# 140
  • Мнения: 910
Исках разликата между децата ми да е 2-3 години,така и стана.Разликата между двете ми дъщери е 2 години и 10 месеца.

# 141
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз никога не бях мислила колко години разлика е добре да имат децата ми. Просто се случи сега и мисля, че момента е подходящ за мен. Гласувах 7 години.

# 142
  • Мнения: 2 100
Мисля, че около 4 години е добра разлика. Ако е по малко няма какво да бяснявам, а ако е по голяма по трудно свиква с мисълта за друго дете, което да обичат мама и тати. Но всичко си е до детето  Peace

# 143
  • Мнения: 268
2 години Peace (иначе губиш тренинг Laughing)

# 144
  • Мнения: 789
Гласувах за 4 години разлика.Мислим догодина да плануваме момиченцето Laughing,пък каквото се получи.Но в никакъв случай няма да е самичък Иви.Като единствено дете на родителите си ,предимства не виждам в това да си едничко на мама и тати - само недостатъци.

# 145
  • Мнения: 2 825
Между първото и второто искам 2-3 години разлика, третото да е малко по-късно - може би 6-7 години след второто.

# 146
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 577
2 години Peace (иначе губиш тренинг Laughing)

По тази причина основно исках двете ми деца да са с такава разлика  Crazy Не се получи  Tired
Другата разумна за мен разлика е 5 години, така гласувах.

# 147
  • Мнения: 2 090
Преди да се роди Александър исках децата ми да са с 2-3 години разлика,обаче сега не се чувствам готова за второ дете Rolling Eyes.Гласувах 4 години,защото хем искам да не е много голяма разликата м/у децата,хем и аз преди да навърша 30.Бях пуснала подобна тема в друг форум,и за себе си стигнах до този извод,че 4 години са си добре.Догодина почваме с опитите,живот и здраве,пък ще видим дали ще я уцелим(разликата де).Божа работа Hug

# 148
  • Мнения: 307
И нашата разлика е 3 годинки,малката вече е на 3 седмици,а баткото преди 2 дни стана на 3 годинки.Разликата трябваше да е точно 3 годинки,но бебка избърза малко Simple Smile

# 149
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Гласувах с две години. Зависи и на колко години е майката, аз след месец ставам на 32, така че................за тренинга също съм съгласна Wink.

Общи условия

Активация на акаунт