Веселите МАРТЕНИЧКИ духат 4ри свещички

  • 26 407
  • 273
  •   1
Отговори
# 255
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Мммм, в тая тема ми мирише на бебе.  Grinning Калииии, къде си?
Джони, следващия път като идваш в Патиланци да водиш и Алекс.  Heart Eyes
Зузи, доста средства ще ти трябват като за начало за клуб. По едно време с една приятелка се бяхме навили да правим такъв. Изискванията, които трябва да покрие са повечко. Не си ги спомням всички, но: архитект трябва да изработи нов план на помещението, който да отговаря на изискванията за детски клуб (задължително е да има такъв план, дори и помещението да е било предвидено за детски клуб); трябва да се вземе сертификат и разрешително за продажба на напитки и храни от ХЕИ; отделно от ХЕИ трябва да има разрешително за клуба; ако е до 10 деца трябва да има една тоалетна, ако е за повече от 10, тоалетните трябва да са 2; помещението за родители трябва да е отделено от това за деца и в същото време да има поглед над детското - тоест с монитори; настилката трябва да отговаря на противопожарните изисквания, съоръженията за игра - също. В общи линии май това бяха, но сигурно изпускам някое. Общо-взето в началото си е сериозна инвестиция, но възвръщаемост може да има в рамките дори само на една година. Особено при условие - както е при вас, че няма друг такъв клуб. Когато няма рождени дни предполагам знаеш, че повечето клубове се издържат с почасово гледане на деца. Цените за такова гледане в София варират - от 3 лв на час до 6-7 лв. Зависи от клуба. Например този в Скай сити до нас работи само така - не прави рождени дни, но там има страшно много хора всеки ден и те си избиват парите по този начин. Отделно, че и цените им са доста високи. Кварталните, които залагат на рождени дни са с по-умерени цени за почасово гледане. Обикновено има и отстъпки - тоест ако оставиш детето не за един, а за два часа, цената вече не е 2 пъти по 3 лв, а направо 5 лева, тоест с 1 лв по-малко. Има отстъпки за родители, които оставят две деца и т.н. Що се отнася до рождените дни, нашият тази година излезе 300 лева. Като не сме се уливали. По принцип цените са между 200 и 350 лв, в зависимост от консумацията. Таксата за деца обичайно е по 5 лева на дете, което не включва нищо, тоест един вид наем за клуба. Отделно детското меню се движи между 2,50 -5,50 на дете. Отделно торта, която е добре клубът да достави. Отделно кетъринг за възрастните, който също доставя клуба. Всъщност в самия клуб се продават само напитките и сухите храни: бисквитки, соленки, сладки, бонбони. Абе доста пара отива за един рожден ден. Трябва добре да премислиш дали има достатъчно семейства, които са способни да отделят толкова пари, макар и веднъж годишно. Другият вариант е да започнеш с по-ниски цени, за да спечелиш клиенти. Но така ще си избиваш вложените средства може би около 2 години. Дано съм ти била полезна.

# 256
  • Мнения: 301
lulumba  HugМного ти благодаря.Всичко ще се премисли ,ще проверя цени на разрешителни на обурудване  и после ще видим. newsm78 newsm78 newsm78

# 257
  • Мнения: 2 910
Зузи и в нашият град е същото положение, като при вас. Миналата година и аз се бях замислила над този въпрос, но инвестицията си е направо огромна и засега се отказах, а и немисля, че специално при нас са много хората, които биха си оставили детето за почасово гледане. Повечето разчитат на роднини, но пък може и да греша. Със сигурност това е нещото, което липсва във Видин.
Зузи, това е неприятният момент на нормалното раждане и аз затова много се страхувам. Пожелавам на снаха ти бързо да се възстанови и да забрави за този момент  bouquet
Аз си позволох да надникна в темата на Априлки с надежда да прочета някаква информация за Кали. До днес на обяд все още не е родила, милата преносва 2 дни, а как бързаше миналият месец бебето да излезне. Продължаваме да стискаме палци Hug

# 258
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Рени, и Сашко бързаше да излиза, но после така кротна, че преносих точно с 2 дни. Подозирам, че нещо такова става и с Кали. Дано всичко мине наред.  Praynig

# 259
  • Мнения: 2 751
Днес ми се случиха такива неща, че нямам думи просто.
Копирам поста си от Отчетни:


Здравейте!
Не можете да си представите какво ми се случи   Shocked

Днес трябваше да постъпя за секцио. Като отидох вчера в б-цата да ми оформят документите, всички бяха изключително мили и любезни. Обаче вчера едновременно с това се разболях ужасно. Аз никога не боледувам, а сега състоянието ми много се влоши-жестока хрема, гърло, уши и кашлица.  ConfusedКазаха ми, че няма страшно, да пия разни работи и днес в 7:30 да отида в болницата. Трябваше да съм трета по ред за секцио.
Отидох-без да съм яла и пила, снощи болестта стана още по-зле и ми беше много лошо. Чаках до 10:30, когато вече ми беше станало доста зле и се надявах вече да ме вземат. Дойде моят д-р по едно време, влезе и каза: "операцията ти се отлага  Shocked     В болницата са спрели водата"     #Crazy #Crazy #Crazy
Аз стоях и си мислех, че нещо ме бъзика, но не   Rolling Eyes
Искаха да ме оставят до утре, но д-рът ме спаси, говори с Мазнейкова и ми казаха да си ходя и да дойда утре в 6.
После дойде една жена и ми връчи някакъв фиш, да съм си платила таксата ОЩЕ ДНЕС, като таксата във фиша вместо 1600 беше 2200 лв   Shocked    Аз останах като попарена и първо й казах, че няма да си плащам предварително и то при условие, че утре ще ми е операцията и излязох да питам какво става и защо така с тая цена...Оказа се, че са ме настанили във ВИП стая, като изришно сутринта като ме приемаха казах, че не искам ВИП стая  #Cussing out  Едва ли не се обидиха, д-рът бил казал, че искам ВИП стая, а няма нищо такова. Дръпнаха ми фиша от ръката и се врътнаха  Shocked
Това направо ме потресе.
Както и да е. Тръгнах си ядосана, а д-рът каза, че до утре трябва да съм по-добре и да се лекувам активно.
Обаче преди малко вдигнах температура, а не съм вдигала Т от дете    Rolling Eyes
Обадих се на д-ра, каза да пия парацетамол и че това бебе трябва да излиза вече така че вече няма накъде.
а на мен ми е МНОГО МНОГО зле. Просто не знам как ще издържа операция, да не говорим, че не е добре да си болен, когато ти слагат упойки.

Момичета, изключително много ме е страх    Cry  Отивам утре със свито сърце и се моля да излезем живи и здрави от б-цата.  Praynig Просто не мога да повярвам, че това ми се случи   

Молете се за мен и стискайте палци, защото ще имам нужда    Praynig Praynig Praynig
 

# 260
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Kalli, всичко ще е наред, утре като си гушнеш бебчето ще си забравила болежките и всички трудности. Желая ти лека вечер и спокойна нощ и едно прекрасно утро след тях! представи си как всичко минава гладко и лесно и усмивките на всички около теб!  Hug Grinning newsm51

# 261
  • Мнения: 2 910
Ех, Кали сви ми се сърцето, докато четях поста ти Sad Наистина ти се налага да изживееш всички тези неприятни моменти, а пък и тази болест сега Confused За утре ти пожелавам да си много свежа и здрава, пълна със сили и енергия и операцията да мине като по вода Praynig Кураж, малко остана Hug

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Кали - мислено съм с теб  Praynig
Кураж и дано утре се гушкате с бебочето  Hug

# 263
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Ох, Кали, мила, какво си преживяла... ooooh! Стискам много, ама много силно палци до утре да си оздравяла и операцията да мине успешно.  Praynig Хайде, успокой се сега и утре иди с усмивка на среща с бебчо. Като го гушнеш всичко ще отмине. Пращам ти най-положителната си енергия и утре ще стискам цяла сутрин палци и на краката даже всичко да мине наред.  Hug Hug Hug

# 264
  • Мнения: 301
Чак сега виждам поста на Кали.Мила с теб сме  Hug baby_neutral baby_neutral baby_neutral
Всичко ще мине добре  стискам палци и аз Hug

# 265
  • Sofiа
  • Мнения: 3 244
Кали стискам палци всичко да е наред днес.
Вярвам, че вчерашните ти неприятности ще завършат с едно хубаво, здраво и жизнерадостно бебе Hug

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Кали  Praynig Praynig Praynig
Знам, че ще успееш - моля се за теб!!!

# 267
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
МОМИЧЕТА, ИМАМ SMS ОТ КАЛИ, ПРЕПИСВАМ ГО ДОСЛОВНО

МИХАИЛ СЕ РОДИ В 8.25. 4100 гр. 54 см МНОГО ТЕЖКА ОПЕРАЦИЯ, НО ВСИЧКО С НАС Е НАРЕД.

Ех, че е хубаво да си вестоносец.  Hug Така се радвам, че всичко е завършило добре. Да са живи и здрави и двамата, и скоро да си се гушкат у дома.  Hug Hug Hug
Кали, това е специално за теб


А това за големият юнак

# 268
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Честито, Кали!  smile3525 Hug Много здраве и късмет на Михаил!
Желая ти да си една щастлива майка на двамата юнаци, бързо възстановяване!   bouquet

# 269
  • Мнения: 301
КАЛИ ТИ УСПЯ ЧЕСТИТО ГОЛЯМ ЮНАК СИ РОДИЛА ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ !!!
А ТИ БЪРЗО ДА СЕ ВЪЗСТАНОВИШ ДА СИ ГУШКАШ ДЕЧКОВЦИТЕ


Общи условия

Активация на акаунт