Първите ви лични, детски разбирания за това как стават бебетата

  • 1 752
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Не помня колко годишна съм била, но питах съседката, която се притесни и каза да питам майка и татко.Аз ги питах и отговора беше, че бебето излиза от коремчето на мама.А аз от своя страна-"ами то как влиза вътре", за да излезне от там, а майка ... запецна леко и ми каза-ти нали си имаш книжка- "Как съм се родил", прочети там.И след внимателното и изчитане, дойде наред и обяснението.   (добре, че се научих да чета рано Mr. Green)

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Дам, ти си млада, по наше време имаше само "Мъжът и жената интимно" и екземплярите се криеха старателно от всякакви подрастващи Joy

Аз обаче намерих един такъв екземпляр като бях на осем и се самообразовах старателно.  Grinning Тъпи въпроси не съм задавала на майка ми. Когато беше бременна с брат ми, ми каза, че щъркела щял да донесе бебето. После пък каза, че от болницата щели да го вземат...и аз сама стигнах до извода, че щъркела носи бебето в болницата, а после родителите си го вземат оттам. Други работи не съм питала.

Абе, Седада. На 11 не си знаела какво е секс, а на 10 сте обяснявали с майка ти на сестра ти механизма на половия акт.  ooooh! Ай земи се освести малко, че хронологията яко ти куца.

# 17
  • Мнения: 984
Трабва да съм била на около 4 годинки. Майка ми ни беше купила една книжка с много картинки. Там бяха използвани сравненията "като ключ в ключалка" и "като мишка от дупка, но по трудно" или нещо такова.

# 18
  • Мнения: 2 553
Аз първоначално бях убедена, че бебетата се купуват от магазина!  Joy Чак по-късно ми обясниха що за магазин е това  Joy

# 19
  • Мнения: 17
Как пък всички разбрахте идеално секса точно от "Истината за бебета" и "Бебе на нулева възраст"? На мен ми пробутваха точно тези две книжки, от които аз абсолютно нищо не успях да схвана - най-напред едни цветчета, едни венчелистчета, едни тичинки и изведнъж хоп - бебе в корема на майката.
Може аз да съм била много тъпо дете, но аналогиите с пчелички и цветчета много не ми помогнаха да разбера маханиката на половия акт.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Нямам много ясни спомени как точно съм разбрала истината за бебеправенето, но помня, че когато мама ми купи една много красива книжка с обяснения, не намерих нищо ново в нея, всичко ми беше познато. А в малко по- късен етап, за по-голяма достоверност, тайничко изчетох "Мъжът и жената интимно" и вече тайни за мен нямаше никакви! Grinning Отчитам като много положително, това че прочетох книгата ("М и Ж интимно") много преди "приятелки" разни да ми напълнят главата с глупави представи. Бях "подкована" теоретично и често дори съм ги поправяла.  Peace

# 21
  • Мнения: 4 841
Не помня  Thinking

"Мъжът и жената интимно" прочетох във втори или трети клас, но не ме изненада, защото вече знаех... Ама кога, от къде и как - нямам идея.
Много ми харесваха две малки книжки "Ало, мамо, ало, татко" на някакъв унгарски автор - нещата бяха разказани много весело от името на самото бебенце, още си спомням илюстрациите...

# 22
  • Мнения: 2 013
В този ред на мисли - предложете подходящи книжки за моите 8-годишни диваци. Че досега и аз им давам разни откъслечни обяснения при въпроси.

# 23
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
и аз не помня, но съм чела "мъжът и жената интимно" и също тези детски книжки, закоито споменава BirdsFlu - бяха ми адски забавни и много интересни. ама какво съм разбрала от тях за секса - не знам  Mr. Green. нашите не са ми обяснявали. имам много смътни спомени от едно предаване по канал 1, анимирано, по темата.. но само това.

# 24
  • Мнения: 2 196
Аз до 5 годишна си мислех,че баща ми ме е родил.И се противопоставях бурно на всички опити да ми обяснят, че това е физически невъзможно. Blush
После с комшията станахме гаджета и той ми обясни,че като се целуват мъж и жена и хоп,бебето се появявало в корема на жената.Имам някакъв спомен,че това включваше и гълтането на костилки от череша,като задължително условие.Точната технология обаче ми се губи.

# 25
  • Мнения: 2 070
Не помня, даже не знам дали съм се интересувала за това, трябва да питам мама. В първи клас иначе една съученичка ми го обясни съвсем подробно и аз съвсем не се впечатлих. За секса ми обасни и за бебетата де, че едното следва другото.
Сега чета на детето "Истината за бебетата" и "Бебе на нулева възраст" на Мари-Клод моншо, изд. "Медицина и физкултура", 85 и 89та година. Точно тогава съм била и във възрастта за обяснения, така че сигурно и аз от тях съм се просветявала.

# 26
  • Мнения: 600
никога не съм си задавала такива въпроси. не мисля, че съм се интересувала от нещо преди или след дядо мраз. май с него се изчерпват всичките ми питания относно мистични същества и явления.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 335
Нямам ама никакъв спомен ...  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 2 070
Как пък всички разбрахте идеално секса точно от "Истината за бебета" и "Бебе на нулева възраст"? На мен ми пробутваха точно тези две книжки, от които аз абсолютно нищо не успях да схвана - най-напред едни цветчета, едни венчелистчета, едни тичинки и изведнъж хоп - бебе в корема на майката.
Може аз да съм била много тъпо дете, но аналогиите с пчелички и цветчета много не ми помогнаха да разбера маханиката на половия акт.

Ти пък, в книжката си го пише как става и при хората. Не го обясняват, чрез цветята. казано си е, има за матка и яйцеклетка, за това как се променят гърдите и тялото в пубертета, също и за момчетата.
 И после директно, ето цитирам:

"По същия начин, когато мама и татко решат да си имат бебе, татко поставя с половия си орган семето в корема на мама.
Там това семе може да достигне малкото яйце, скрито добре в корема на майката.
Двата полови органа са създадени така, че да могат да проникват един в друг, така както ключът отваря клучалката на вратата..."
Книжката е за над 6 годишни, така пише - 6-12 години и според мен е написана така, че лесно се разбира всичко.

Понеже моето дете си разпитва, но няма още 4 и снощи и показах картинките и и казах, че семенцата на бащата са като рибки и доплуват до яйцето, което е в майката, сливат се и се получава бебето. Като се поинтересува и как точно едното попада при другото ще и кажа, кво толкова. Засега и е по-интересна частта с бебето и как се променя и расте.

# 29
  • Мнения: 5 877
Абе и аз нищо не бях разбрала от тези книжки.
Какво е това сега "полов орган", нещо като пинцета ще да е, щом така внимателно се поставя  Laughing
Да не казвам на каква възраст разбрах Simple Smile
Иначе книжката беше много красива, научих куп неща за цветята.

На детето съм казала, че момченцата и момиченцата се различават по дупетата. И че това им е необходимо, за да могат някой ден да бъдат майки и татковци.

Общи условия

Активация на акаунт