Aбаносовия кон яхнете и без страх из Ориента се понесете~55

  • 18 590
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 112
може ли някой да ми об ясни как да кача една песен да я слушате,обаче не е от страница в нета,ами е  в моите песни.
много е хубава и искам и вие да я чуете,ама на нали съм индианка и незнам как да се оправя Sad Sad Sad

# 241
  • Мнения: 206
Момичета, ходих назад из форума да се видя от коя тема съм с вас. Тази ми е 4-тата след
Aбаносовия кон яхнете и без страх из Ориента се понесете~55
Арабски или не-добре дошли са вси4ки на кафе-54 тема!
Арабско слънце днес блести-при нас пиши и ти!-53
Арабски мами-52

И разхождайки се видях и си спомних хора, които вече не ги виждам тук Muhsina, ЛюбИтУ, mln, red cherry
Момичета, надявам се да сте добре Simple Smile

# 242
  • Мнения: 100

Рали-не се сърди,имахме предвид,че религията не е това,което се представя във филма..Но то вече колко са мюсюлманите,които спазват задължителните неща?!Малко-е отговора,благодарение на медии,незаинтересованост,мързел,чужди влияния,така модерната толерантност и модернизъм..
Не е само този филм,много певци и дори имами налагат неща,които не са врени..
Хубаво е,че серяла дава някаква представа,различна от брадясал с чалма и бомби около кръста мюсюлманин, за арабския бит и култура,но да не се приема,че всичко показвано е истина,това беше идеята мисля и на Тахмине Peace

Красивите одежди от сайта са още по-красиви в действителност.Те са предимно за сватби,годежи и партита.При нас,както и в Египет има много магазини за такива дрехи-обикновено се шият по поръчка:сядаш в магазина,има удобни диванчета,тв..поднасят ти чай и каталози и се започва едно разглеждане и пазарене...Платовете са ужасно красиви,а моделите-приказни.Цените също,но нали на всяка булка се дава махр,та те не се колебаят да похарчат няколко хиляди за тоалет,който ще облекат един път Party

Онзи от историята с магаренцето се казва Гохи-популярен образ в египетските народни приказки.

Не се сърдя, Лили, ама от изказванията излиза едва ли не, че сме се подредили за араби като мечки за мед...  Laughing 
Разбира се, никой не приема нещата буквално, макар че, провокирана от филма, често задавах едва ли не глупави въпроси на хабибито... че чак взе да ми се чуди, аджеба, наистина ли питам или се майтапя нещо с него....   Embarassed   Laughing   
"Няколко хиляди" казваш... а моя ми каза, че "ето така ходят момичетата тук"... еееххх какви богати са хората в Египет!!!
  Laughing  hahaha  Party   хмммм

може ли някой да ми об ясни как да кача една песен да я слушате,обаче не е от страница в нета,ами е  в моите песни.
много е хубава и искам и вие да я чуете,ама на нали съм индианка и незнам как да се оправя Sad Sad Sad

Единственият вариант, за който се сещам аз, е да направиш видео на муви мейкъра с песента и да го качиш я във в-бокс, я във ю тюб и да даеш линк... А по-лесния вариант е да намериш /из посочените/ песента, ако някой вече я е качил преди теб, и да дадеш линк.    bouquet 

# 243
  • Мнения: 126
поздрав и от мен
тук е топличко и реших до излезна с бебо на разходка-ам какво ми сана че го пернах на слънце както спи в колечката-сега лицето му е като домат червено и се обрина със ситни пъпчици!Май не трябваше да му правя слънчев хамам-много е малко хойванчето-а аз исках да се напича заради витамин Д.
Много ми е интересно да Ви чета.

Тахиме-страхотно инфо за изобретеното от арабите-взех ,та го преведох на моя и то не бе гордост-то не бе чудо!Ама поспорихме малко,защото аз по-майка съм гъркиня-и все трябва да изтъкна че и гърците много са дали на света.Хич не му допода таво,ама нейск накрая стигнахме до извода ,че арабите са основателите,а гърците-просто са доусъвършенствали и развили някои неща!Мир да има!!! Mr. Green LaughingМного ми е интересна информацията което ти и Водна Лили давате.Бих искала да споделя ,че е истина това ,което Водна Лили казва-и тук в Париж има много арабски магазини за дрехи и техни красоти.Цялата 18арондисман-така наречения Барбес квартал си е чисто арабски-като се почне от магазините за арабските сладки-щели шедьоври!!!то да не ги ядеш,а да си ги сложиш във витрина за украса!-и се свърши до хамама на всеки ъгъл.Но исках друго да кажа- не е лесен техния живот.Знаете ли колко е неприятно да усещаш расизъм и пренебрежение-а това тук е често,независимо колко си богат или не-просто кожата ти е по-мургава и .....абе -не си европеец!Ето това ги променя малко арабите тук-стана ли са по-оправни-не мълчат -нито пък жените им! Аз видях някои от качените в Ю туб откъси от филма-не знам как е в Тунис (може би Марси ще каже)или  в Мароко,а още не съм била до Алжир-но тук жените от Магреба не ходят така облечени-с такива дантели и толкова злато!!!Младите жени-около 30 са с дънките и отгоре с рокли.Дупето трябва да е покрито.!!!Задължително!Откакто свързах живота си с арабин,съотвато промених и доста неща в мирогледа си-честно казано има хубави неща ,но има и неща с които не мога да свикна......не ми е до свинското,нито до цигарите,нито до това че дори чаша вино не мога да пия......просто -може би по-нататък ще се разговорим и за това.
Принцеса Бг-честити изпити и от мен.Напред науката е Слънце!Може жените да се повече от мъжете в този свят-но сме интелигентни и образовани,а това е страшна Сила
Надя-малеее че вкусна трапеза нареди за щерките-Честито -така да ни посрещаш и за абсулвенски бал!
Свеар-аз откакто родих-вече месец също съм на диета-но не кърмя и просто мога да се самоизтезавам без задръжки-та исках да споделя че от самото раждане си загубих 10 кила-а сега 1 месец по-късно спазвайки диетата SOUTH  BEACH бавно и сигурно си губя кила и съм много хеп
Криси-другата алжирска снаха тук-къде си -пиши! Hug
Марси-в Париж съм от две години-но както казах често си  пътувам за България-децата са при моята майка-дъщерята е на 10 год ,а голямото ми синче-на 8-те бяха тук това лято -и се впечетлиха като деца от по-големите и шикозни магазини,но стана ясно че ще е доста деперсиращо за тях да ги оставя.Да ти кажа-това ми е болната тема-аз искам те да са с мен-и никой не ме спира-но те не искат тук за дълго!Искат аз да съм си в България,а това е......Дано един ден всичко се уреди.За сега-всеки божи ден БЛАГОДАРЯ на СКАЙПА ,че го има-вси пак ги виждам и чувам-но ....не мога да ги гушна!Но-ХАМДУЛЙА! И се моля всеки ден майка да е жива и здрава-че тя ги обтрижва вместо мен.Чакам края на април-тогова ще дойдат майка и сина ми тук отново за около 20 дни-дъщерята -не пожела,предпочете зелено училище.Днешните деца са си със собстванна позиция и мнение!Да са живи и здрави,че си имата мнание и си го защитават-а не като нас на времето- Чавадарче,пионерче-накарая повечето от познотите ми не могат да се решат да променат нищо в своя живот-просто ги е страх да рискуват или пък да поемат отговорност,или пък вообще да решат нещо сами!

# 244
  • Мнения: 72
Water_lili
Цитат
Онзи от историята с магаренцето се казва Гохи-популярен образ в египетските народни приказки.

Героят се казва Гоха, и във връзка с него бих искала да ви разкажа една от тези египетски
Имало един беден египтянин, който нямал пари само колкото да си купи хляб. Той ходел всеки ден при един египтянин, който печел месо на грил и го продавал. Този бедения стоя всеки ден там вдишвал от аромата който излизал от печеното месо и си ял хляба, и така си представял че яде месо. Така в продължение на много дни. Един ден този който продавал печеното месо се обърнал към бедния човек и мъ казал че трябва да си плати затова че мирише тази миризма и така яде хляба си.
Бедния човек казал че няма да му плати и да отида при Гоха да решат проблема. Гоха хвърлил едно монета и тя иззвъняла при падането си. Гоха попитал този,който продава месото дали е чул шума от падналата монета, Той отговорил да! Тогава Гоха му казал "Тогава ти също трябва да заплатиш затова че  си чул шума, както искаш и бедния човек да ти заплати затова че диша миризмата от печеното месо.  "

Това е от моето хабиби, той ми разк, както искаазва тези историйки от време на време и аз попивам...

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 20:35 от prinzesa_bg

# 245
  • Мнения: 689
Принцесце-Рали вече ни разказа тази историйка Simple SmileИмето е така-права си Embarassed

Дала-сигурна съм,че на мъжа ти ще му е много приятно ако се поинтересуваш от мирогледа според Исляма,може и нас да питаш каквото те интересува-ние сме отзивчиви Wink
Иначе и аз съм от тези с дънките и роклите hahaha
Както казах пищните рокли за са специални случаи,хайде като ме поканят на сватба в Египет ще си ушия,че много искам..На бала ми не можах да се изживея като принцеса,бях с впит гащеризон и мрежа отгоре ooooh!-беше модерно Joy
 Усещам,че повечето българки,като чуят ислямси дрехи и забулване и стават ей така SickНе се бойте,ето вижте как се ходи на работа с хиджаб или пък ежедневни дрехи на забрадена,млада жена.Не е нужно да си в черно и да не ти се виждат очите,хайде вижте и коментирайте Wink
http://www.youtube.com/watch?v=WmeRG6WIoKQ&feature=related

# 246
  • Мнения: 610
Надя мерси за почерпката Hug много обичаме крилца,и тортичката мммм Кате аз вече им четах на малките от списанията,много им харесаха Simple Smile дивидито е на диетка слава богу Joy но днес имаме друга беля,бях си включила фурната да правя кекс,отидох до спалнята за 2минути,връщам се и Йоана ми казва че и тя правела кекс,плюшен,отварям и гледам вкарала няколко плюшени играчки да ги пече #Crazy полудях с това дете,ама то май в този свят всичко се връща,аз съм била такава лудетина,майка като стоеше при нас каза че като гледа Йоана все едно виждала мен преди 30години,горката ми майка Embarassed ooooh! Деси искам и аз мекици Party няколко пъти вече се опитвам да правя,но неуспешно,стават ми като подметки Sad  аз за вечеря направих пилеска шупицка Joy това си поръчаха малките

# 247
  • Мнения: 72
Да Water Lili  права си,
Съжалявам, че не съм го видяла. Публикувах нов разказ, както казах не съм добър разказвач, но се надявам поне да не е отегчителен....
Голяма съм блейка...веднъж и аз реших да разкажа нещо и то пак съм закъсняла:)))


# 248
  • Мнения: 278
Water Lily права си че повечето българки ненавиждат забулването. и не знайно защо винаги си представят черни дрехи....а има такива красоти Simple Smile

ойййй ама милички недейте така вкусно да разказвате за ядене....че мога чак утре сутринта да ям и в момента ми е толкова гладно, че ако ми се мерне някоя от вас сигурно с дрехите ще я излапам хихихи

а ето тази одежда е подарък от бъдещата ми свекърва, която не е за всеки ден, както вече обяснихте......но на мен много ми харесва


# 249
  • Мнения: 800
Лили, това моделче с жълтата блузка на 1 мин и 6 секунди някъде беше е прелестно, грее направо, но и мацката си я бива. Ето пример, че може едновременно да си модерен, елегантен и да спазваш религиозните канони Simple Smile
Тия шаренийки от филмите, колкото и да са хубави, май не са за ежедневието. А гледам, че и по сватбите се стермят да са модерни, традиционните дрешки май отстъпват....


Дала,другата алжирска снаха, май е на път Simple Smileще я чакаме да разкаже пресни случки.

Сабина, белите ти с евръщат в двойна доза Joy

Аз сега се пробвам да направя едни картофени кюфтета с гъби от форума,дано не се разпаднат. Иначе си ги правя без гъби, но нали си новатор Simple Smile
Деска, от зор бг кютфтеата да са по-големи от сирийските ги направих колкото мъжки юмрук Joy  Joy  Joy  ако не се разчупят, ще приложа и доказателства, а да видим сега кой е по-по-най Joy Joy Joy

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 21:01 от tahmine

# 250
  • Мнения: 206
а ето тази одежда е подарък от бъдещата ми свекърва, която не е за всеки ден, както вече обяснихте......но на мен много ми харесва



Рали. много ти е хубава дрешката, и ти си хубава  Embarassed пу пу да не те урочасам
От дека ти е свекито?
Ти май ще си колкото принцеска_бг голяма?

# 251
  • Мнения: 278

Рали. много ти е хубава дрешката, и ти си хубава  Embarassed пу пу да не те урочасам
От дека ти е свекито?
Ти май ще си колкото принцеска_бг голяма?


Много мерси, Надя  Hug Hug Hug, ама аз не съм Рали  Laughing Мина съм  Blush

От Казабланка е  тя мойта свекърва и свекъра и той ,Ей ги де са хубавците...




август ще стана на 22. Принцеската на колко е тя?

# 252
  • Мнения: 206
Много мерси, Надя  Hug Hug Hug, ама аз не съм Рали  Laughing Мина съм  Blushавгуст ще стана на 22. Принцеската на колко е тя?
Ами виж тъй ша ти науча името  Rolling Eyes
Принцеската е на 26, ти си съвсем детенце  #Crazy
Ама помня, че Мина беше първата любов на Яворов, някаква магия има в това име да знаеш, че не се и среща често. Да си го вардиш, сакън не го сменяй Simple Smile

# 253
  • Мнения: 3 804
КАТЕ и да не станат,го подразни 4е в сирия няма гъби Laughing Laughing Laughing,пък и кюфтета не правят-така 4е давай дразни на воля
МИНА много си хубава
абе само аз ли не си падам по типичните арабски дрехи-аз съм по пакистанските модели,добре 4е тук правят такива и зимни и летни-много са удобни

# 254
  • Мнения: 278
Е как ще си го сменям.... Simple Smile няма..Като бях в Мароко и всички мислеха, че приятеля ми ме нарича така просто,не че това ми е истинското име, защото нали това е и арабско име. На Амина или Ясмина все Мина викат Simple Smile


@dtti, какви са тези пакистански модели?


А ето с това....искам да ви поразвеселя малко  Joy

http://youtube.com/watch?v=I5ALIL7T764

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 21:30 от InDreams

Общи условия

Активация на акаунт