Ясмина или Жасмина?

  • 6 411
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Благодаря предварително за споделеното мнение!  bouquet

# 1
  • Мнения: X
Жасмина, Ясмина ми звучи по арабско и чуждестранно , Жасмина, имах съученичка казвахме и Жаси  Peace

# 2
  • Мнения: 4 019
Ако трябва да бъда честна - нито едното от двете.
Но ако трябва да избирам единствено между тези две имена Ясмина звучи по женствено сякаш. Единственото женско име с Ж, което не ми звучи грубо е Женя. Да не говорим за съкратеното от Жасмина на Жаси и Жаска...

# 3
  • Мнения: X
С име Жасмина ще има яко подигравки, не го причинявай на детето (жасам, жасам, жасам ги с 25 санта любовна писалка и афтограф на лицето с любовната писалка и т.н. ). Мислете ги малко тия работи де ...

# 4
  • Мнения: 4 711
Първоначално режих, че е тема за противозачатъчни  Blush

# 5
  • София
  • Мнения: 23 029
Не мисля,че на Жасмина биха и се подигравали заради името, но все пак гласувах за Ясмина.  Peace

# 6
  • Мнения: 4 019
С име Жасмина ще има яко подигравки, не го причинявай на детето (жасам, жасам, жасам ги с 25 санта любовна писалка и афтограф на лицето с любовната писалка и т.н. ). Мислете ги малко тия работи де ...

+1. Ще има и жаста-праста...

# 7
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 680
Ами нито едно от двете не ми допада. Tired

# 8
  • Мнения: 1 324
Ясмина звучи екзотично и женствено.

# 9
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Ясмин,а е мюсюлманско име.
Жасмина ми харесва-рядко срещано име на цвете и има имен ден.

# 10
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425
Жаси...  Sick
Ясмина е мюсюлманско. Ще е странно, ако искате да я кръстите...

# 11
  • Мнения: 2 843
Не, няма да е странно. В Сърбия и Македония името Ясмина е много разпространено и никак не противоречи на нищо християнско. На мен много ми харесва.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 374
Ясмин(а)  Heart Eyes
Това ми беше един от вариантите, заедно с Амира, за моята щерка. Исках да е нещо свързано с арабския свят, за да ми напомня на детството. Mъжът ми обаче категорично отказа, щели да я мислят за туркиня тук  Tired

Жасмина ми звучи смешно.

# 13
  • Мнения: 443
И аз съм за Ясмина  Peace

# 14
  • Мнения: 2 843
И арабски (персийски) да е произходът, това не само че не ме смущава, а ми се струва екзотично. Освен това се замислих, че куп имена, с които сме свикнали, имат ирански, тюркски произход - Кубрат, може би Борис, разните владетелски имена.

Общи условия

Активация на акаунт