Ясмина или Жасмина?

  • 6 420
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 477
Галено Ина и за двете става. Иначе на моя позната Жасмина казваме Жужка.
И Ясна не звучи лошо, но звучи измислено.
То Ина става за галено на 90% от женските имена. Какъв е смисълът тогава? Да си кръстят детето с нормално име, или направо да я кръстят Ина, ако смятат така да я наричат цял живот.

# 46
  • Мнения: 4 029
Ау, добавихме и Жужка, към вече съществуващите Джуси и Жаси.  #Crazy

# 47
  • Мнения: 477
Ау, добавихме и Жужка, към вече съществуващите Джуси и Жаси.  #Crazy
Аз пък познавам дете на име Елеонора, на която на галено й казват Жужи.

# 48
  • UK
  • Мнения: 4 311
Значи Жужка, Жаси и т.н. не ви харесват, а Ина било прекалено тривиално.  Laughing

# 49
  • Мнения: 2
Благодаря за отговорите досега, но резултатите са доста близки, от 70 гласа имаме равен резаултат! Ще изчакаме до 100, дано разаликата е по-драматична  Grinning

# 50
  • Мнения: 234
Аз съм за Жасмина, но по-скоро бих го преправила на Жасмин Simple Smile

# 51
  • Мнения: 49
И аз съм за Жасмина. Simple Smile

# 52
  • Sofia, Младост 3
  • Мнения: 674
Жасмина от мен  Wink А иначе бих предложила и Жаклин , първите букви съвпадат, но на мен лично повече ми харесва и съм го обмисляла за име.

# 53
  • Мнения: 307
Не, няма да е странно. В Сърбия и Македония името Ясмина е много разпространено и никак не противоречи на нищо християнско. На мен много ми харесва.
Аз съм Ясмина, баща ми е сърбин. Много си харесвам името. С нищо мюсюлманско не го свързвам лично аз или обкръжението ми Wink 

# 54
  • Мнения: 2 571
Ясмина  Peace

# 55
  • Мнения: 3 481
И аз съм за Жасмина, но и в двата случая на галено бих ползвала Мина/Мини или Жаки, което също става според мен..

# 56
  • Мнения: 132
Ясмина за мен е някак си по-благозвучно!

# 57
  • Мнения: 1 786
от двете повече ми харесва Жасмина, но галеното Жаси никак не ми допада . Може би ако й измислите нещо друго за галено би било добре . Например Жани, Жана ?

# 58
  • Мнения: 973
Сестра ми се казва Жасмин , на галеной казваме Жани и расте много нежно и лъчезарно дете  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 5 545
Ясмина от мен.

Общи условия

Активация на акаунт