Баба Марта наближава, АПРИЛчето все по-силно шава!

  • 12 437
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Момичета, и да го мислите и да не го мислите раждането, бебето все някак трябва да излезе, нали? Всичко минава и се забравя.
Първият път бях спокойна, защото не знаех какво ме чака. Вторият път пак бях спокойна, защото знаех какво е и защото бях твърдо решена да не повтарям "грешките" от първото раждане. А пък сега съм още по-спокойна, защото втория път раждането ми мина много леко и почти без болки. И помислете, щяхме ли да раждаме второ и трето, ако раждането беше толкова драматично?!

# 226
  • Мнения: 242
Добро утро момичета,
  Същата работа съм и аз с тоалетната,максимум 30минути да издържа ,и ако почна да стискам и елате да видите какво става-корема ми започва да се стяга,боли,имам чувството че ще изпадне всичко,през нощта ставам поне 2-3 пъти,и сутрин горе-долу добре ,ама след обяд имам чувството че през 5 минутки ходя  и точно по 5 капки,никъде не мога да отида,на разходка ,на пазар ,ама никъде  ooooh! Като някоя бабичка се чувствам,всичко почва да ме боли,ходя като патица  ooooh! Да не говорим снощи как ми стана лошо в една била,смених 100 цвята ,ама и те набримчили тия климатици като че ли по гащи се разхождат вътре,зарязах го моя мъж да пазарува и излязох ,та после и корема ме заболя едни такива менструални болки не бях имала ,ама не ми се стегна newsm78 много се шашнах,днес  ще ходя при доктора и ще питам.
  За раждането и аз съм се ушашкала,обаче Моито мило и той явно го мисли,опитва се да не показва много много,ама сутринта например се засветкал с колата и включва авариики и ми вика -е така ще карам като почнеш да раждаш,всички ще ни правят път  Joy  hahaha
  Днес ще ходим да се видим с нашта принцеса,ама като и усещам шутчетата не се е обърнала  Tired
 За срещата в София -аз см навита за събота следобяд!
 Приятен ден на всички

# 227
  • Мнения: 200
Добро утро и от мен. Момичета моята бебка се обърна снощи. Цял ден ме боля около пъпа и като легнах да спя на една страна, бебка започна да мърда, и то така че се появяваше една доста голяма поддутина, не е като от краче или ръчичка и си стоеше поддуто поне 10 секунди, после спадаше и пак така, на няколко пъти.. мисля че и беше главичката, и накрая сутринта като взе да хълца разбрах че главичката и е под десните ми ребра. Досега като беше главично си хълцаше ниско долу, сега отстрани. Мисля че е застанала напаречно, уф дано греша ама се съмнявам.
лорелай ти кой модел на Маг Ингланд взе?
За раждането и аз се шашках до преди 1-2 седмици, но вече гледам да не мисля за това, защото така и така си нямам идея какво ще стане, няма смисъл да се притеснявам допълнително.
кали как си днес, по-добре ли си?

# 228
  • Мнения: 354
Izvinete me za latinicata, no Flextype-a izdade bagaja!
Mnogo mi stana kofti, 4e v4era vi izpusnah, no vinagi stava taka... ooooh! malko sym zaveqna naposledyk.
Celuvki imate ot nas sys beboka!
p.s Asja, ti kyde 6te rajda6
Sisee, ve4e si oborudvana ot vsqkyde  Heart Eyes

# 229
  • Мнения: 2 751
кали как си днес, по-добре ли си?
Нямам толкова контракции и положението се надявам да е овладяно.
Но от тея лекарства се чувствам ужасно  Rolling Eyes
Днес съм при д-ра и ще видим каква е хавата.

# 230
  • Мнения: 269
Здравейте , момичета !!

Да ви се похваля , че Рая вече диша самостоятелно и утре ще я прехвърлят в Първа градска болница , докато стигне 2500 гр.,за да си отиде вкъщи.

барби , аз съм раждала  епидурална-няма нищо страшно.Усещаш едно леко боцване и това е.

Кали , браво на теб , стискам палци да удържиш фронта още малко.

Да ви кажа как сме решили ние въпроса с количката. На мъжа ми една колежка , която роди преди 1 година , ни подарява от нейната количка ,чико , столче и кош за новородено , а ние да си купим само летния вариант към този модел. Това е много добър вариант, имайки предвид колко време се използва коша за новородено и столче от 0 до 13 кг.

# 231
  • варна
  • Мнения: 147
Кали,дръж се,мила,дано доктора днес те успокои,че всичко е наред!
Емма,Халиотис,Ася и Голди много добре са обяснили за еднократните помощи и детските надбавки.Нои няма нищо общо поне с тях Simple Smile,всеки сам си преценя трябват ли му или може и без тях(не,че са много,но пак е нещо).
Ясмина,явно наистина си хванала Балев в настроение Simple SmileВажното е,че е професионалист човека Simple Smile
Варненки,на лекцията в окръжна казаха ли нещо за присъствието на таткото на раждането?

# 232
  • Мнения: 2 751
Кали,дръж се,мила,дано доктора днес те успокои,че всичко е наред!
Държа се аз, държа се. Ама от тея хапчета съм като пред нервна криза. Иде ми да пребия някой. Яко удрят в нервната система.  Close

Сега работя, щото иначе нито мога да лежа, нито да правя каквото и да е.
Кто се съсредоточа да работя на комп-а, съм най-добре  Rolling Eyes

за срещата
ми се идва, но май ще пропусна  newsm78

# 233
  • Мнения: 794
Аз като ви чета виждам, че съм най-зле с покупките - имам за бебе само 4ританки и 5 гащеризона...и това е...за мен нищо нямам  newsm78.

А-а-а, не си най-зле! Аз имам само едно боди с дълъг ръкав и две шапчици - розова и синя, че още не цнам пола...  Joy

tanzen, ще раждам във ІІ-ра градска при д-р Бабаков.

# 234
  • Мнения: 547
asja,как не знаеш пола?  Wink Иначе и аз смятям да опитам  твоята салата.

# 235
  • Мнения: 794
asja,как не знаеш пола?  Wink Иначе и аз смятям да опитам  твоята салата.

Ами ей така, не знам!!!  #Cussing out Сигурно съм някакъв своеобразен прецедент, щом в 21 век в 8 месец още не могат да ми кажат пола... Било си седнало на дупето бебето и не можел да го види доктора... Писна ми вече! То човек нищо не може да купи така... И име не може да избере...

# 236
  • Мнения: 547
За покупките вярно,но аз на нашия мъж съм му взела комплект за изписване в светло бежово и порт-бебето му е такова.Иначе пък ще е изненада то по-добре да не ти казват и без това не останало време /това в гръга на шегата не ми се сърди/.

# 237
  • Мнения: 410
нека и аз да се отчета от прегледа-бебка вече е 2 кг. и 35 см.от ляво на пъпа само ме издува и мислехме че е дупето,а то били коленете и лактите.платих си на доктора и запазих легло за 9.04.но ако е по-рано няма проблем,чакат ме Heart Eyes.обясниха ми всичко как е,ще ми дадат цяла чанта с козметика....много се радвам за всичко.сега ще ходя пак след 3 седмици и после през една.до после мамита,аз ще полегна.

# 238
  • Варна
  • Мнения: 3 247
tedi_ip Акушерката спомена за такса от 70лв за присъствие на таткото. Като попитахме как точно става, се оказа, че нямат отделна родилна зала (както и ти знаеш сигурно) и може да присъства само ако в този момент няма друга родилка. Щото ако има ще е крайно неприятно. В крайна сметка аз останах с впечатлението, че нямат такава практика. Таткото стои пред отделението и когато се роди бебето и минат там 2 часа, може да влезе и да види майката и бебето преди да ги откарат в стаята. При теб така ли беше?

Моят мъж категорично отказа да присъства на раждането, така че това не ме вълнува особено. Обаче много държа да види бебето колкото се може по-скоро след раждането. Дали ще го пуснат с двама малолетни придружители?  newsm78

ася20 как така си запази час за 9.04, ти секцио ли ще раждаш?

# 239
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
А пък ние абсолютно нищо нямаме за бебо още .... така че спокойно има и още по-зле, ама нашия тати е толкова суеверен, че минава всички бабички взети накуп  ooooh!

Поне обеща че след 11 март, когато влизам в 9 месец, ще купим вече каквото трябва, още малкооо.

Общи условия

Активация на акаунт