Кога сложихте бебо да седи?

  • 2 192
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
След навършване на 6 месеца. Отначало съвсем по малко като време - изморяваше се бързо и килваше на една страна.  Laughing Научи се да стои самостоятелно и стабилно точно на 8 месеца.

# 16
  • Мнения: 3 376
Беше на около 5 месеца.Сам пожела да стои седнал в количката и така се започна.
Мислех,че е рано,но след като детето само си показа,че е готово не намерих основателна причина да го спирам да си стои седнал като иска.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 120
изобщо не съм, сам си седна. децата като са готови всичко сами си правят, няма защо да бъат насилвани и припирани....

# 18
  • Мнения: 219
Здравейте, по принцип около 5-6 месец, зависи, разбира се от детето. при момченцата е малко по-бавно развитието, т.е. знам, че малко по-късно се слагат да сядат.
Но, това е в нашата държава, мналата година бях в Англия и там една позната ми разказа, че като родила, свекърва й веднага взела дъщеря й /на 30 минути бебе/ и я сложила в себе си да седне. Свекърва й има 3 деца /англичанка е/ и им няма нищо. Моята позната много се шашнала и веднага започнала да й обяснява,че тук до 5-6 месец ги пазим бебетата и т.н. А свекито й страшно много се очудила как ние ги гледаме.
И те стават хора, както и ние  Simple Smile А, кажете ми сега кой е правилният вариант?
 

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
На 5,5 месеца.В началото го слагах за по 5 мин. за да не му се уморява гръбчето.

# 20
  • Мнения: 106
На 6 месеца започнах да я подприам с възглавници

# 21
  • Мнения: 252
На пет месеца. На шестия си седеше стабилно и самостоятелно.

# 22
  • Мнения: 1 900
Слагам го на столчето за хранене, но е с няколко положения на облегалката. Нацяло седнал не го слагам, мисля да не го правя. Когато е готов сам ще се изправи. Peace

# 23
  • Мнения: 1 745
Аз от преди няколко дни я подпирам с възглавници.Иначе до сега само легнала,макар да беше постоянно на коремни преси.  Mr. Green Вече ми се струва готова,защото не се клати като преди.Общо-взето детето си показва.  Hug

# 24
  • Мнения: 1 049
Защо трябва да се "слага" бебето да седи, когато то е готово само ще го направи. Всякакво подпиране с вьзглавници или "научаване" не е препорьчително, особено ако бебето се килка настрани и грьбначето му още не е заякнало. Моята започна да седи стабилно на 7 месеца.  Peace

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 00:01 от Ciao_bella

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
На 6 месеца  bouquet

# 26
  • Варна
  • Мнения: 161
След 6.5. Сега едната си стои на дупето сама, а другата нещо не я кефи и се извива, опитва да легне.Не я и мъча

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
След шестия месец.Преди да навърши седем,вече седеше напълно сам.

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Бебето не се "слага", сяда си само, когато е готово за това. Моето дете седна на около 6,5-7 м.

# 29
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Тя сама си показа- на 5 мес искаше да седи, но стабилно започна на 6

Общи условия

Активация на акаунт