Каква шевна машина и откъде

  • 552 887
  • 4 020
  •   2
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 720
П. П. много бърза доставка Blush вчера я поръчах, днес до обяд вече беше в офиса на Еконт
При това днес имам рожден ден Супер подарък Heart

# 1 381
  • Мнения: 91
Здравейте, имам машина Toyota, но съм решила да я сменя. Прочетох темата назад (много е полезна Grinning) и се спрях на Elna 240. Готова съм да дам и повече пари, ако е за сметка на качеството, затова разгледах и Еlnа 340 даже и Elna 540. Не открих съществена разлика между 240 и 340, освен хоризонталния грайфер. От постовете на elektrichar разбрах, че вертикалният грайфер е по-добър от хоризонталния и затова се зачудих защо 340 е по-скъпа. Elna 540 има електроника и повече функции, но пък е с 2 години гаранция, а не с 5, което може би е заради електрониката. Това, което ми харесва при нея са трите вида илик и повечето бродерии (аз за детето основно шия, а бродериите придават доста свежест), но не съм склонна да дам доста повече пари само заради това. Не ми харесва обаче, че е с електроника, което предполага по-голяма вероятност за повреда и също, че е с хоризонтален грайфер.

Бих желала да попитам някой има ли опит с Елна 340 или 540 най-вече по отношение на качеството, не толкова заради повечето функции и дали смятате, че по-голямата инвестиция си заслужава.

Много благодаря предварително!

# 1 382
  • Мнения: 13
Patitsa Edna, аз имам Elna340. Доволна съм от нея. Има всички функции за добро шиене. Добре се държи с дебели и плътни платове. Харесвам си я. Лесно се работи с нея. Не съм имала технически проблеми до сега, а дано и занапред да нямам. Мисля, че няма да съжаляваш, ако я вземеш. Лично аз търсих механична и за това не съм събирала информация за електронните.

# 1 383
  • Мнения: 91
Много благодаря, Надя!

# 1 384
  • Мнения: 48
Здравейте. Най-после се реших, ще си взема машина. Огледах се в Minerva M832b, съотношението цена-качество ми допадна. Въпросът ми е следният - да я поръчам ли от техмаг, където виждам в комплекта има доста допълнителни приспособления, или да я поръчам от емаг, където сякаш няма почти нищо допълнително? Не видях с каква гаранция се продават на двете места и дали изобщо има такава и изпаднах в размисъл.

# 1 385
  • Мнения: X
Аз забравих да пиша от къде си купих моята машина от предишната страница -   http://www.nikisltd.com/bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA% … 0%BE%D0%B2%D0%B8/
Трябва да кажа, че съм изключително доволна, машината е супер, цената повече от добра, гаранция, доставка обслужване - перфектно. Рядко съм попадала на толкова добро отношение към клиент и наистина съм им благодарна. Машината е бижу, радвам ѝ се като малко дете Grinning

@ Bryanna За Минервите  мисля, че откъдето и да си ги поръчаш и оборудването и гаранцията им ще са едни и същи. Не знам дали с гаранционния сервиз ще е така. Скоро от Емаг ми пратиха инфо, че машината, която съм била отбелязала като "любим продукт" е с намаление 10%. И с намалението беше по-скъпа от колкото в румънския Емаг и дори да се поръча с доставка със Спиди или Еконт от там пак ще е по-евтино отколкото от българския. Например в е-маг.бг https://www.emag.bg/shevni-mashini-i-aksesoari/brand/minerva/c?ref=bc цената на тази, която си избрала е 320лв. , а в румънския https://www.emag.ro/masini-cusut---accesorii/brand/minerva/sort-priceasc/c е 630 леи * 4.19283(за 10 леи)=264,15лв. Разликата не е огромна, но на мен лично ми е обидно, че в по-богата и с по-висок стандарт страна цените са по-ниски от при нас.

# 1 386
  • Мнения: 48
Ехааа... Наистина си е обидно, обаче в милата татковина напоследък парите са преди всичко и всеки гледа да спечели на гърба на другите 😑 Благодаря за информацията, аз вече я поръчах, да видим. Остава и да шия наистина, защото желанието е голямо, но възможността не чак толкова с малко пипащо бебе.

# 1 387
  • Мнения: 1 863
Здравей, Bryanna! И в двата магазина, до цената пише, че гаранцията за физически лица е 36 месеца. Допълнителните крачета са 3. За копчета, за илици и за цип. Ето виж ги: https://www.youtube.com/watch?v=u55izrAVhHw
Само цената е различна. Изборът е твой.

# 1 388
  • Мнения: 48
Здравей, електричар, голям фен съм ти Simple Smile Благодаря! Поръчах я, нямам търпение да дойде! А междувременно си взех Sewing for DUMMIES Grinning И след като прочета ТО, започвам нея Simple Smile

# 1 389
  • Мнения: 3
Здравей elektrichar,бих искала да закупя машина,но тъй като не съм профисионална шивачка незнам към коя да се насоча.Имам union с ел.педал от баба ми.като цена съм се отиентирала до двеста триста лева.Искам да има повече функции,зиг заг,илик,искам да мога да слагам аплилации,също ми хареса свободна бродерия(незнам дали така ср казва,все едно рисуваш с машината,движи се свободно).Шия тихи книжки за деца и меки букви от филц.Също искам да се науча да шия пачуърк.Надявам се че ви насочих какво ще шия и ще ми помогнете с избора Simple SmileБлагодаря предварително.Насочила съм се към
http://www.ivna-bg.com/?381,bernette-sewgo-5
http://www.ivna-bg.com/?167,juno-janome-e-1015
http://www.ivna-bg.com/?215,elna-sew-green-(promociyata-vaji-ot- … 11.18-do-30.11.18)
Тъкмо бях решила да взема janome 1015 и ми казаха че били чувствителни и повечето части били пласмаса и съвсем се обърках.Sad

# 1 390
  • Мнения: 1 863
Здравей, zlat_n! Трудно ми е да го кажа, но ще ти препоръчам, най-грозноватата машина от твоите предпочитани. Това е Бернет. Добре де, братушките с топора да я бяха дялали, по-красиво щяха да я издялат! Ако не беше този едностъпков илик и 5 годишна гаранция, щях немедленно да ти рекомендувам Minerva M832b и заради дизайна, и заради повечето вида шевове, и заради правилно подредените бутони и врътки. Наистина не мога да разбера, защо някой би поставил бутона на затяжката на най-неудобното място? Защо на всички професионални машини бутонът на затяжката е долу вдясно? Ами много просто - защото там китката ти се подпира на масата, само свиваш пръстите и правиш затяжка. А ако това действие го правиш часове наред и трябва да правиш затяжка на бутон горе вляво, как ще се чувства ръката ти в края на деня? Това което ми харесва при Бернет, е откритата врътка за регулиране натиска на крачето. Не мога да повярвам, че препоръчах този връх на дизайна!

# 1 391
  • София
  • Мнения: 1 879
elektrichar, така обичам да те чета - много забавно пишеш и в същото време така точно и аргументирано препоръчваш и обясняваш! Чак ми се ще на моменти да те познавам лично и да мога да говоря с теб, не само да ти пиша  Grinning Ти си много важен човек за всички във форума!

# 1 392
  • Мнения: 1 863
Покорен ваш слуга! Сърдечно благодаря!

# 1 393
  • FRANCE
  • Мнения: 2 233
Един глас за електричар Hug

И един въпрос, имам едни игли шметц супер стреч. Не бях виждара такова чудо. Докато си шия кротко иглата се изнизва и остава забита в плата Flushed . Шия с жаном 6300. Тоест би трябвало да няма проблеми. Яд ме е че имам количество от тях. Предпочитам на орган но тук по френско не ги намирам Sad. Та някой има ли идея дали заминават да боклука или може да се измисли нещо.

# 1 394
  • Мнения: 1 863
Madame, стегни иглата с отвертка душмански и да видим дали ще се измъква след това!

Общи условия

Активация на акаунт