Каква шевна машина и откъде

  • 551 718
  • 4 017
  •   3
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 1 862
Да, може да шие трико, но ако прескача бодове, трябва да се ползват игли STRECH, или SUPER STRECH. Доста подробно по този проблем съм писал малко по-горе, на 23-ти септември в 9:26 ч. Още малко пояснение. Както вече писах, всички машини са центровани за игли № 110. Когато шиеш трикотаж, поставяш по-тънка игла, за да не се надупчва плата грозно. Но тъй като е по-тънка, разстоянието от носа на грайфера, до иглата, става по-голямо. За да не прескача бодове, разстоянието трябва да е колкото цигарена хартия. С обикновена игла № 60 или № 70, заради естеството на трикотажа, конецът се долепя до иглата. Разстоянието е голямо и носът на грайфера не може да хване бримка на конеца. Антистатичната игла отблъсква конеца и по този начин се образува бримка. Тогава носът на грайфера се мушва в тази бримка, оплита двата конеца и няма прескачане на бодове. Освен това, тези игли са със заоблен връх и влизат между бримките на плата. Моят съвет е, ако нямате такива игли на момента, да се поставят игли № 80. И тъй като прескачането на бодове става на десния такт, а трябва да шиете прав шев, позиционирайте иглата в крайно ляво положение! Поставяте програма за прав шев и с врътката за зиг заг, премествате иглата в крайно ляво положение. Това е така, защото когато иглата е в това положение, носът на грайфера е по-високо над отвора на иглата и хващането на бримка е лесно.

# 1 366
  • Мнения: 55
Здравей Електричар, много ме е яд че не прочетох по-рано, поръчах Привилега който каза, говирих с човека, каза че е нова, мострена. Ейй много ме е яд, каква съм късметлика, защото няма и гаранция. Какво ще кажеш, грешка ли направих, по- хубава ли е лидълската?

# 1 367
  • Мнения: 1 862
Не се ядосвай! Да, мисля че е по-добра. Тези машини W6, които са на клипа, са с 10 години гаранция. Никоя друга машина няма толкова дълга гаранция. Само ще се молим да е това, което казва собственика й. Аз мисля, че всичко ще е наред. Говорихте ли, ако има проблем какво ще се прави?

# 1 368
  • Мнения: 55
Ами човека каза, че няма гаранция, нова е и е била мострена, няма и кутия, но има някакви неща които са към нея. Разбрахме се да я пробвам в къщи, защото в Еконта няма как и ако има проблем да я върна. Много се притеснявам , защото няма гаранция, но щом ти казваш, че е по- хубава поне малко се успокоих. Попитах го и за дебелина на плата, той каза че може дънки, но по тънката част. Аз много искам да  се опитам да ушия на дъщеря ми носия, плата е шаяк, но от тънкия 🤔

# 1 369
  • Мнения: 55
Извинявай, но в бързината не съм те разбрала, Лидълската е по- хубава така ли.

# 1 370
  • Мнения: 1 862
Не, за Привилегът казвам, че е по-добра. А за гаранцията, не се безпокой чак толкова. Ако машината е добре, трябва да си паднала от небето, за да я счупиш непоправимо. Както неведнъж съм писал, 99% от ремонтите на шевните машини, са настройки и центровки. Това е машина с вертикален, люлеещ грайфер и е много по-здрава от тези с хоризонтален грайфер. Ший без да прекаляваш със скоростта и дебелината и всичко ще е наред. Пак повтарям, че една и съща машина, в ръцете на един, ще изкара цял живот, а в ръцете на друг - от ден до пладне.

# 1 371
  • Мнения: 55
Благодаря ти, отново. Тогава оставам на Привилег, а времето ще покаже.

# 1 372
  • Мнения: 1 862
Колкото до това което искаш да шиеш, ще е срамота, ако не може да ушие шаяк. И малко е преувеличил за дънките.  Дебел подгъв също ще ушие. Само ще внимаваш на страничният подгъв. Там като стигнеш, ще въртиш машината на ръка, леко ще опъваш, за да премине по-лесно плата и да не тъпче на едно и също място!

# 1 373
  • Мнения: X
elektrichar моля за мнение за тази Шевна машина Minerva M932-
Благодаря предварително Simple Smile

https://m.emag.bg/shevna-mashina-minerva-35-programi-800-imp-min … earch-Action=view
В румънския е-маг е 999 леи което е 418 лв ???
https://m.emag.ro/masina-de-cusut-minerva-35-programe-800-imp-mi … 932/pd/DG5YZYBBM/

# 1 374
  • Мнения: 1 862
Здравей, Фри! Вече в два поста, много наскоро, съм писал точно за тази машина. Пак ще потретя, че има нож, с който машината може да зачиства и същевременно да шие оверлочни шевове. Всичко по нея си е на мястото и е една много сносна машина. Има доста интересни оверлочни шевове. Освен ножът, има и оверлочно краче, благодарение на което платът не се свива. Според мен, машината си заслужава парите.

# 1 375
  • Мнения: X
Благодаря, извинявам се за повторението.
В Украйна е дори още по-евтино. Не мога да разбера защо е така. Ще си я купя.

# 1 376
  • Мнения: 1 862
Здравей, Фри! Като си купиш машината и имаш някакви впечатления, сподели ги с нас! Това се отнася и за тези, на които съм дал съвет коя точно машина да си купят. Това е форум за взаимопомощ и колкото повече отзиви има, толкова по-добре. Пишете за добрите и лошите страни на машината си, без значение откъде и кога е купувана. Опитът на дами с машини  на повече от 4-5 години, също ще е от помощ. За оверлозите и покривните машини, информацията е още по-малко, независимо дали са домашни, или индустриални. Важно е да се напише марката и моделът. Много по-лесно се върви, ако в дълбок сняг, някой е разчистил широка пъртина. В немски, португалски и английски форуми за шевни машини, има само зададени въпроси и никакви смислени отговори. За напълно елементарни и смешни проблеми, дават машините си за ремонт. А там ремонтите са наистина скъпи. Само за почистване и смазване, вземат доста повече от половината цена на средно скъпа машина.

# 1 377
  • Мнения: X
Здравей Simple Smile Аз имам една десет годишна обикновена с десетина операции и я разнасям от тук до вилата и обратно като имам време да си шия разни домашни неща. Сега получих едни парички бонус и най-после реших да си купя по-добра машина. Вчера много се изнервих за Минервите -  защо в България са по-скъпи от в Румъния. Просто е адски несправедливо, тук стандартът е по-нисък от Румъния, и заплати и т.н... А в Украйна и Молдова е двойно по-евтино от тук, но това е разбираемо донякъде. Мислех да си поръчам  M932 с Еконт или Спиди да ми я вземат от Румънския Емаг, щях да спестя >150 лв, това са 25% от цената на машината в българския емаг. Попаднах обаче междувременно на едно добро Жаноме 423S на съвсем прилична цена и си го поръчах. Сега чакам с нетърпение да дойде в четвъртък Simple Smile

Има автоматично вдяване, това ми е много важно, че не виждам добре наблизо и ми е трудно, все сменявам очилата.И едностъпков илик, което си е приятно улеснение. Интересни бодове също, метален корпус и тяло вътре (по-тежка е от обикновените), гаранция, сервиз и най-важното изглежда работи много стабилно на клиповете, които изгледах. Не на последно място снаха ми отдавна има Жаноме и все ѝ завиждах уж благородно хаха най-после и аз ще си имам.

# 1 378
  • Мнения: 1 862
Добро е Джаномето което си избрала. Единственото отговорно зъбно полуколело, което е пластмасово е това което задвижва грайфера наляво, надясно. То е полиамидно, но вече на много машини се прави така. Според баш майстори, това не е голям проблем. На моята машина е същото и не съм имал проблеми. След няколко години, него и другото зъбно колело трябва да се смажат с грес. Има и други пластмасови врътки, но те няма да направят проблем.

# 1 379
  • Мнения: 720
Здравейте ,  решихме да си закупим шевна машина и благодарение на вас долу горе се ориентирах какво и къде да търся .. Simple Smile
  Четоме напред в темата коментари , обсъждания и за други машини и последно се спираме на този модел Елна
http://www.ivna-bg.com/index.php?159,elna-explore-240
Добре че ви има Blush Благодаря !
записвам се да следя темата , защото ще ми е интересно и полезно занапред да чета коментари и съвети кое как се прави, и как да си поддържам добре машината да ми служи безпроблемно

Общи условия

Активация на акаунт