Каква шевна машина и откъде

  • 551 473
  • 4 015
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
А не съм я виждала на живо, с пловдивската фирма говорих и те така ми казаха за това попитах Simple Smile

# 166
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Силно съм разочарован от сегашните модели шевни машини на всички производители!
След доста четене и още толкова гледане на живо включително консултации с продавачи се оказа, че шевна машина на цена до 650 лв., която да може да шие малко по-дебели тъкани не съществува!
Нямаше модел който да е с метални части - всичките които успях да хвана с ръка бяха еднакво леки!
По едно време имах чувството, че разглеждам от онези шевни машини, които са за малки момиченца  Thinking
Не знам дали да не се насоча към покупка на профисионална шевна машина втора ръка!
Какво означава това удебеленото.....подгъв на дънки си шия с такава от 450 лв, е баш на дебелото внимавам.
Свекър ми е бил тапицер, от него имам в наследство една крачна и знам, че е специално преправяна, за да може да шие дебело......и верно много дебело може да шие.

Професионалните също са според предназначение.....има си такива за heavy materials.. една обикновена права професионална, може и да не се справи с дебелото.

# 167
  • Мнения: 7
Силно съм разочарован от сегашните модели шевни машини на всички производители!
След доста четене и още толкова гледане на живо включително консултации с продавачи се оказа, че шевна машина на цена до 650 лв., която да може да шие малко по-дебели тъкани не съществува!
Нямаше модел който да е с метални части - всичките които успях да хвана с ръка бяха еднакво леки!
По едно време имах чувството, че разглеждам от онези шевни машини, които са за малки момиченца  Thinking
Не знам дали да не се насоча към покупка на профисионална шевна машина втора ръка!
Какво означава това удебеленото.....подгъв на дънки си шия с такава от 450 лв, е баш на дебелото внимавам.
Свекър ми е бил тапицер, от него имам в наследство една крачна и знам, че е специално преправяна, за да може да шие дебело......и верно много дебело може да шие.

Професионалните също са според предназначение.....има си такива за heavy materials.. една обикновена права професионална, може и да не се справи с дебелото.

Ще се самоцетирам:
- да може да шие дебели тъкани - често ми се налага да се шие нещо по раниците ми, а там са капронени ленти, колани...

За съжаление не можах да се докосна до всички модели, но:

Janome

Brother

Bernina

Singer - за тази марка бях подготвен, че вече не е това което е била!

PFAFF - това ми е най-голямото разочарование - Китайски и пласмасов като всички останали!

до 650лв. всички са правени в Китай и са еднакво леки - пласмасови
Тези по спомени  newsm78 съм ги гледал и ми направи впечатление, че едва ли не един майстор ги е правил!
Сравненията и разочарованието ми сътветно са спямо 30 годишен Сингер на майка ми.
Който е толкова железен и от вътре и отвън, че с едно хубаво почистване и смазване работи така както и когато е излязал от завода!
Сега шия на него, включително и дебел килим е минавал през него, но ми се искаше да си взема една шевна машина да не се разхождам, но... #2gunfire
Сега не мога да се сетя да съм гледал някъде Елна - май в Бургас я няма newsm78
Много хубав форум - продължавайте все така да си помагате   bouquet

# 168
  • Мнения: 113
Petyof, вече споменах че си взех Сингер Мадмоазел 155, подгъвах дънки но двойно подгънати , преброих че са станали 16 пласта от плата, на ръбчето и машината го заши, а имам и крачна Сингер от баба ми която шиеше раниците на дядо от лова постоянно  Simple Smile

# 169
  • Мнения: 40
МОЛЯ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ ЗА ЛУЧНИК 2015 + ОВЕРЛОГ ЛУЧНИК - ДВЕТЕ ОБЩО НА ЦЕНА 300 ЛЕВА НА ПРОМОЦИЯ. ЧЕ СА КИТАЙСКО ПРОИЗВОДСТВО ДА - НО ВСЕ ПАК НЕ СИ ЛИ ЗАСЛУЖАВА ЗА ТАЗИ ЦЕНА И ДВЕТЕ МАШИНИ. А ЗА ОВЕРЛОГА ПИШЕ ЧЕ СЕ СПРАВЯ С ВСИЧКИ ВИДОВЕ ПЛАТОВЕ. ТАЗИ МАРКА ЛУЧНИК ДОКОЛКОТО ЗНАМ Е МНОГО СТАРА И ИМАТ ОПИТ С ШЕВНИТЕ МАШИНИ - НИКОЙ ЛИ НЕ ПОЛЗВА ТАКАВА. ЧАКАМ СПЕШЕН ОТГОВОР. ЩЕ СЪМ МНОГО БЛАГОДАРНА

# 170
  • Мнения: 1 558
Майка ми има от десетина години Лучник, не се е оплаквала, но май и не е много доволна. На баба ми 100 годишната машина прави по-добър шев.

# 171
  • Мнения: 1 305
Аз съм останала с впечатлението, че хората не са особено доволни от новите лучници. И особено от оверлога.  Thinking

# 172
  • Мнения: 286
Майка ми има Лучник, купен преди 15 години. Още от самото начало част от бодовете за подшиване нещо не работели, или не можело да се настроят. Иначе все още я ползва за стандартните бодове и й върши работа. Но определено не ми препоръчва тази марка. Понеже и ние мислим да купим шевна машина, но идея си нямаме каква.

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 6
Вчера в Метро продаваха "Лучници" по 119 лева, но не зная добри ли са. Ние имаме 2 PFAFF- a от почти 15 години, "hobby - 420"- много сме доволни, независимор че  частите и са пластмасови, не се е наложило да сменяме нито една от тях. Да- иглите се чупят, не е подходяща за дебели материи, но като цяло не можем да се оплачем.. Смятам да запазя едната на леля ми, но другата, ако някои иска, мисля, че ще се разберем  Simple Smile 0889 855 101.

# 174
  • Sofia
  • Мнения: 185
Здравейте,
не успях да да се вредя за този Лучник от 119лв.  Sad
В следващия каталог на Метро има 2 бр. за по `166, ако се купят две наведнъж. Ако има някой желаещ да ми пише на лични.
Vasilisa Vassileva, ако все още не е продедена машината пиши ми   Hug

# 175
  • Мнения: 116
И аз имам мерак за шевна машина,но знам,че няма да е Сингер.Който има Сингер от мама,баба е добре,но от около 30 години в България истински Сингер не се внасят.Като се отвори машината,освен,че се виждат пластмасовите части(които трябва да се метални,за да не се износват),може да се намери и надписът made in china.Не се заблуждавайте какво пише на кутията.Иначе аз съм работила на PFAFF,но професионална.

Последна редакция: чт, 25 мар 2010, 20:05 от FREZZ

# 176
  • Мнения: 286
Преди седмица си взехме шевна машина Phaff Expression 2.0, с над 100 програми, беше си сериозна инвестиция от над 1500 лв. Но ще ни трябва за разни интериорни текстилни елементи, пердета и декорации, и искахме да има повече опции. Аз имам единствено малко опит от преди 15 години на 2 машини Singer - ръчна и крачна. И сега в началото ми беше трудно малко с тази, но почнах да й свиквам.

# 177
  • Мнения: 173
Някой има ли впечатления за модела който в момента е на промоция в Метро(Лучник-340FA-при закупуване на 2бр-цена 166лв)
Ако има още някой който иска машина и харесва тази за която казвам,нека ми пише за да се комбинираме и да си ги закупим Hug

# 178
  • Мнения: 173
Ако някой желае да си закупим заедно комплекта от машини от Метро,да пише на ЛС Peace

# 179
  • Мнения: 5
Ако някой желае да си закупим заедно комплекта от машини от Метро,да пише на ЛС Peace
От 22 април продават лучник 2015 (хубав е ) в МЕТРО за 153 лв. Да ви издам, като се пуска промоция от този тип, се пукат винаги около 6-7 машини за град. За това се ходи в 5 часа, вземате я и в 6 минавате през каса. Утре това ще правя.
Аз изтървах за 119 лв.

Иначе лучник 340 е смотана, 8 операции на кръст....а бе зле е .... не си заслужава. Няма еластични и украсителни тегели.

Леля ми има 2015 и е много доволна, даже 2 бални рокли уши на нея ....

Общи условия

Активация на акаунт