Каква шевна машина и откъде

  • 553 159
  • 4 020
  •   2
Отговори
# 915
  • Мнения: 4
Здравейте!
Ще купувам машина от фирма Аксиома, засега съм се спряла на JANOME 603. Някой тук има ли такава? Ще се радвам на мнения.  Simple Smile

# 916
  • Мнения: 25
Здравейте Simple Smile Наскоро открихме една стара шевна машина Лучник, която, доколкото разбирам, нито сме използвали, нито ще използваме. Нямам представа дали работи и как, затова я подарявам.

# 917
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте!
Ще купувам машина от фирма Аксиома, засега съм се спряла на JANOME 603. Някой тук има ли такава? Ще се радвам на мнения.  Simple Smile
Миналата седмица си взех такава. Чудесна е. До 15.08 бяха и на промоция, та ми излезе супер изгодна покупка.
Преди това 4 години ползвах Bernette E56, механична, също много добра. Тази е електронна, супер доволна съм. Разликата между механична и електронна е голяма, а 7 мм ширина на бода е истинско удоволствие.
Според мен няма да сбъркаш - взимай я смело.

# 918
  • Мнения: 4
Здравейте!
Ще купувам машина от фирма Аксиома, засега съм се спряла на JANOME 603. Някой тук има ли такава? Ще се радвам на мнения.  Simple Smile
Миналата седмица си взех такава. Чудесна е. До 15.08 бяха и на промоция, та ми излезе супер изгодна покупка.
Преди това 4 години ползвах Bernette E56, механична, също много добра. Тази е електронна, супер доволна съм. Разликата между механична и електронна е голяма, а 7 мм ширина на бода е истинско удоволствие.
Според мен няма да сбъркаш - взимай я смело.

Благодаря за съвета, Мишле.  Heart Eyes

# 919
  • София
  • Мнения: 247
Sadizu-личните  Simple Smile
-

# 920
  • Мнения: 127
Здравейте и от мен, още един глас за Janome 603, имам я повече от година и съм изключително доволна. Без да съм кой знае каква шивачка, доста от опциите изплолзвам, купих я от магазина на Янко Съкъзов и много подбробно ми обясниха основните функции и начина на работа с машината.
Поздрави,

# 921
  • Мнения: 31
Здравейте,
и аз обмислям точно каква машина да си купя. За това моля за мнение за тойота джинс, елна зебра или просто ми препоръчайте нещо от този клас. Бюджета е 300 лв. Много благодаря!!!!

# 922
  • Мнения: 31
Ами за лучник алисия 420? А също от къде мога да си купя крачета и аксесоари за тойота джинс.

# 923
  • София
  • Мнения: 121
Ами за лучник алисия 420? А също от къде мога да си купя крачета и аксесоари за тойота джинс.

Забрави за Лучника. Аз бих избрала Елна зебра. Стабилна марка, фирмата произвежда основно шевни машини, качествени са. За тойотата не знам, други да си кажат. Относно крачета и аксесоари виж тук http://www.axioma-hobby-shop.com/bg/products/category22.html

# 924
  • Мнения: 4
Здравейте,

Бих искала да помоля и аз за съвет каква шевна машина да избера. В момента ползвам Лучник (DIana 417), но не съм особено доволна. Машината ми е необходима за сравнително интензивна употреба, различни платове (вкл. по-дебели и дънкови). Също така, ако е възможно да е устойчива и на по-невнимателна употреба.. Най-общо в момента се колебая, дали да направя малко по-сериозна инвестиция или да взема този Pfaff, който се предлага в Лидл.
Основните ми притеснения са свързани със "здравината" на машината - дали след изтичане на гаранцията и в двата случая няма да остана с машина, която има често нужда от сервиз (или пък е напълно негодна)..

Стана малко дълго обяснението.. Предварително благодаря за мненията

# 925
  • Мнения: 1 863
Здравей, nutu! Ако искаш здрава машина, за интензивна употреба, за всякакви платове и да не се боиш, че ще аварира често, в този ценови диапазон, ти е необходима ето тази машина: http://olx.bg/ad/prodavam-nemska-shevna-mashina-veritas-rubina-I … G.html#748bbb141b
Защо тъкмо нея? На практика това е вечна машина. Изцяло метална. Произведена е в ГДР. Вътре в нея всичко е метално, стабилно направено да изкара векове. За разлика от всички останали съвременни машини, тя е с много рядко срещан грайфер за домашна машина, а именно въртящ. Такива са грайферите на професионалните машини. Това позволява машината да е бързооборотна и надеждна. Калерчетата са по-тесни и са като на повечето професионални прави машини. Вярно е, че няма много операции, но най-необходимите ги има. Ако се смазва навсякъде от време на време, няма да има никакви проблеми. Такива солидни машини вече не се правят. Каквато и друга да купиш, независимо от цената, след интензивна употреба, ще започне да издъхва. Пази си Лучника за някои операции. Машината е тежка и за доставката ще те пооскубят, но наистина си заслужава. Знам, че ти се иска след Лучника някоя по нова и засукана, но толкова здрава няма. Знам, че едва ли ще ме послушаш, но съм длъжен да кажа.

# 926
  • Мнения: 4
Благодаря за мнението, Електричар Simple Smile

Да, наистина от една страна ми се иска да е "засукана", но от друга страна и доста разчитам на 3-те години гаранция т.е имам 3 години, в които ще мога д ая ползвам. За втора употреба нямам никаква гаранция и в този смисъл 200 лева плюс ми се струва малко множко..

И с риск да стана нахална Wink в ценови клас 400-600 лв. все пак бихте ли препоръчали нещо и с какво се отличават машините от този ценови диапазон от тази В Лидл например - по качество или по някоя допълнителна екстра.

Пак благодаря

# 927
  • Мнения: 1 863
Здравей, nutu!  Този модел на Пфафф е точно копие на Singer tradition 2282. Singer tradition 2273 в EMAG струва 701 лева и е с 23 програми. Как става така, че лидълските машини да са толкова евтини не знам. Оверлогът от там е 289 лв., а в магазините стига до 720 лева. И независимо, че е толкова по-евтин е чудо машина. В интерес на истината машината от EMAG е 7,5 кг., а от LIDL - 5,2 кг. Какъв съвет да ти дам и аз не знам. Добре е да има вече мнения за лидълската машина и за SINGER 8763 която не е скъпа, а е електронна. Най-вероятно какъвто и съвет да ти дам, ще сбъркам, защото не съм работил с тях. За мен лидълската машина не е лоша и все още може да се поръча. Задай въпрос на лични съобщения, на тези които са я купили, какво ще ти кажат!

# 928
  • Мнения: 118
Здравей nutu,

професионален съвет за шевна машина не мога да ти дам но този Пфафф в Лидъл го гледах и честно казано ми изглеждаше като детска играчка. По принцип в магазина на Пфафф най-евтината е 600лв и тази ми се струва, че е за някой който да се учи да шие. Ако наистина ти трябва за интензивна работа ще трябва да вложиш повече пари. Аз си купих тази от Техномаркет за Великден http://www.axioma-hobby-shop.com/bg/products/category18/product1897.html , беше на промоция на 400лв. Отне ми време докато събера парите. Скъпо е но знам, че мога да разчитам на нея и дори да и свърши гаранцията. Може би трябва да потърсиш някои намалени с просто външен дефект. А в OLX има обяви на стоки, които са в гаранция и малко експлоатирани, потърси все пак и там!

Успех ти желая! Peace

# 929
  • Мнения: 4
Благодаря Ефра и Електричар..Лидълската машина е сглобена във Виетнам (поне така пише на кутията), но дали само това прави разликата в цената..

Иначе досега гледах "истинските" Пфаф на Графа и Тойотите на Мадрид..Повече ме спечели Пфаф-а, но май просто защото дамата беше много по-любезна и изчерпателна.. Така че продължавам да шия на Лучника Sad и да мисля за светлото бъдеще Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт