7 години вкъщи

  • 15 188
  • 355
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 323
Добре ми се отразява, макар и да не са ми породени децата - с по 7 години разлика са - 3 на брой...

# 16
  • Мнения: 2 032
Ако пишеш от известно време тука, можеш да забележиш как се отразява т.нар. "седене в къщи" на масата народ.

# 17
  • Мнения: 3 323
И как точно се отразява?

Не видях твоя отговор на въпроса - по темата...

# 18
  • Мнения: 7 723
Стоях си в къщи 9 години.
Как ми се отрази ли?
Отрази ми се така, че тотално затъпях.
Достигнах до фаза, че по едно време не можех
да контактувам адекватно с нормалните хора.
В главата ми бяха само пюрета, дози, режим и памперси....
Не съжалявам. Отгледах децата си лично. Особено голямото.
Сега, отскоро почнах работа и още повече не съжалявам за това.
 

# 19
  • София
  • Мнения: 9 859
Ако пишеш от известно време тука, можеш да забележиш как се отразява т.нар. "седене в къщи" на масата народ.
И как по-точно се отразява,че аз примерно не разбрах..или не съм разбрала,защото си стоя вкъщи 7 години?!
Всеки човек има различни мечти,ценности и представи за живота.Ако един е затъпял ,седейки вкъщи,то друг е затъпял,ходейки на работа.Винаги ми е било неприятно ,когато на жените,останали вкъщи,за да се отдадат на децата и семейството,се гледа пренебрежително.

# 20
  • Мнения: 4 458
Аз си мечтая да си седя в къщи и да си гледам децата, но не става.
Дори и да имах възможност да съм домакиня едва ли бих издържала дълго. Децата ми бяха на 4 м. когато започнах пак да работя - не постоянно, но пак работа. На постоянната си работа се върнах когато децата бяха на 2 г.  Едва издържах и нервите ми бяха изпилени до дъно. Най-трудна ми беше интеграцията в работната сфера - чувствах се пълен дебил, не говорех с никой понеже нямах мнение по никоя от темите че дори и две думи на кръст не можех да кажа правилно - все бебешки разни бълбукания в главата ми.... кошмар направо. Явно си е до човек, аз просто не съм домакиня, трябва да ме вържеш за да си седя в нас ...  Grinning

# 21
  • Мнения: 953
Ами за три породени деца става въпрос

Ми ти нямаш избор при толкова малка разлика в годините на децата, най-добре си ги гледай поне докато най-малкото стане на година и половина -две, а после ясли и т.н.

Мен лично 7 години ми се виждат много време - за толкова дълъг период после ще ми бъде много трудно да се върна на работа, да следя новите нормативни актове и промени , изобщо много сложно.  Докато стана конкурентно способна отново голям зор ще видя.
Щях да опитам да работя нещо от вкъщи или пък ако имам баби да работя на половин ден.

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 08:55 от IraSof

# 22
  • Мнения: 15 214
Отразява ми се много добре. Не "препускам" между работа, деца, домашни задължения. Не съм изморена. Имам много време да общувам с децата си. Имах възможност да ги наблюдавам как порастват, как се променят - това е неповторимо изживяване.
Имам възможност да се занимавам с неща, за които все не идваше ред. Не съм прекъсвала т.нар. социални контакти. Не мога да кажа, че не ходенето на работа води до затъпяване и тези жени се движат между печка, пералня, ютия, детски викове .....
Кой, както си го направи.

# 23
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 На мен ми се струват много,но май нямаш избор.
 Аз си стоях 4 години вкъщи и накрая бях психясала леко. Crazy

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не ми се виждат много,пък и има за какво да си в къщи.А как бързо ще отлетят....

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Бих си стояла в къщи с най-голямо удоволствие, стига да имах тази възможност. Няма нищо по-ценно за мен от възможността да прекарвам максимално време с дъщеря си, без съзнанието ми да е обременено със странични мисли, още повече пък служебни. Така че, мило момиче оставай смело в къщи. А и при теб има натрупване. На мен с едно дете ми е трудно да съчетавам всичко, пък какво остава да си с три! Стува ми се, че трудно можеш да мислиш за варианти, освен този с оставането в къщи!

# 26
  • Мнения: 24 467
На мен, самата- определено много зле, във всяко едно отношение.

# 27
  • Мнения: 872
Ами аз си стоя вкъщи 4г. и половина, на моменти се чувствам много зле, на моменти се чувствам много добре, във всяко нещо си има и плюсове и минуси. Нямах намерение толкова време да "стоя", така се наложи. Много е гадно да се настроиш за нещо и то да не стане така ,както си го мислиш.
На мен, самата- определено много зле, във всяко едно отношение.
И такива периоди съм имала, като беше детето по-малко, докато свикна с ежедневните безцелни разходки...Трудно ми беше да свикна с многото свободно време, сега мисля ще ми е трудно , ако започна работа.
Една работа в момента на половин работен ден или 3 или 4 дни в седмицата биха ми се отразили много добре, за всичко ще имам време.

# 28
  • Мнения: 1 004
Издържах точно 4 години и просто това ми беше мах граница, чувствах се ужасно зле без хора, комуникация, макар че си работех от къщи. Сега се чувствам човек отново и никога вече не бих се върнала в къщи за по-дълго от 1 година. Това не е за мен.

# 29
  • в Низината
  • Мнения: 705
7 години ми се виждат много. Не бих могла да издържа толкова време без да работя. Аз гледах сина си 1 година. Не съжалявам за решението си, дори съм убедена, че връщането ми на работа беше най-доброто такова.

Общи условия

Активация на акаунт