АВГУСТовските бебоци правят първите подскоци - 8

  • 11 245
  • 299
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 549

Другата болница в София, за която се замислям (държавна), е "Св. Анна" - Окръжна болница. Предлагат раждане във вода и разбрах, че има една-две относително търпеливи и разбрани лекарки, с които можеш да се договориш. Но и там си има "тарифа", може би наполовина на официалната цена в Токуда.



Може ли подробности ?

# 16
  • Мнения: 1 266
А такааааааа Simple Smile
епъл-ката ме излови, че разпространявам погрешна информация  Simple Smile

Раждането във вода става не в "Св. Анна", а в I АГ "Света София" (бившата Тина Киркова) и специално при д-р Григорова, която е завеждащ Родилно отделение.
Ето тук има повече информация и ценоразпис.

Както гледам, водното раждане е достъпно само, ако си избереш екип - за който избор се плаща и съответно пакетът е 900 лв. Тоест - водно раждане по каса - няма.

Честно казано, аз имам предразсъдъци към тази болница, та не знам...
Освен това ме напуши смях като прочетох, че "Раждането във вода се осъществява в часовия интервал от 8,00ч. до 16,00ч., което е съобразено с разположението на обучените до момента екипи." Така че, момичета, гледайте да не изпуснем работното време  Mr. Green

Нищо не съм решила още твърдо, но всеки има различни приоритети и за всеки са важни различни неща. И дет' се вика, всякак ще си родим бебетата, няма да останат вътре, я  Wink

# 17
  • Мнения: 2
  bouquet
здравейте, честита темичка:) много е хубава.

за витамините: и аз не бях чувала, че от витамини се наддава, аз пия от момента, в който разбрах, че съм съм бременна. ореди 2 дни свърших опаковката - Prenatal, Jameson мисля, че бяха, едни капсули на блистерчета в картонена опаковка, не бурканче. днес опитах пак да си намеря, но нямаше в аптеката, утре ще потърся другаде. бях на ЖК и всичко е нормално. бебо с голям сърдечен ритъм Mr. Green в смисъл силен  Wink

за болницата: Към Котката Марта, понеже беше споменала, че иска в частна клиника ако е по-човешко. Чувала ли си нещо за клиниката на д-р Щерев? за раждане имам предвид, знам, че там се занинмават с инвитро и други репродуктивни технологии, но имат и родилно. чувала ли си някакви мнения? или инфо за някой доктор, добре ли са откъм оборудване.?
ако някой друг е чувал за клиниката, моля да сподели също. аз имам от близък човек много хубави впечатления от раждането, но ми се иска да чуя повече мнения.
благодаря предварително
много хубав ден на всички, макар да духа и да е студено и мрачно и гадно Sad и тая зима направо вече ми се струва безкрайна... Rolling Eyes Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 266
За "Щерев" нищо не знам, но аз по принцип от частните обмислям само "Токуда", защото само тя има истинска неонатология и предлага много екстри за бебето. Не ми харесват малките частни АГ-болници, струват ми се твърде комерсиално ориентирани. Вярно, че по снимките е като в хотел, но за мен добрият лекар трябва да е минал през академичното меле на университетска болница. В "Токуда" и Диков, и Димитров идват от "Майчин дом".
Една приятелка ще роди там през април, живот и здраве, ще докладваме Simple Smile

# 19
  • Мнения: 6
Здарвейте и от мен момичета в този студен ден! Аз три дена нямах време да си седна на рс-то и днеска гледам хоп нов атеме вече.
Поздравления, Котка Марта за хубавата тема Simple Smile
Аз все още не съм си казала нито датата на термина, нито нищо, че той моя лекар мещо не беше много сигурен в седмицата и май ще ми варира. Иначе сега в края на седмицата трябва да ходя на контролен и да си занеса излседванията от кръв и урина, че съм ги направила миналата седмица и е крайно време вече.
Това за пълнеенето от витамините и аз го знам. Даже мойтa GP  като беше бременна и не пиеше, защото както тя казва витамините "помпат" бебетата, но това не значи, че са здрави....Плюс това на мен от матерната ми ставаше гадно, а аз и без това си повръщам всяка сутрин, като стана, така че за момента си карам на плодове и заленчуци без други витамини...

# 20
  • Мнения: 1 266
Това сме го говорили вече, че не е задължително да пиеш витамини, ако можеш да компенсираш с храната. Аз категорично не мога, имам ужасни хранителни навици. 
А Пренатал на Джеймисън са на базата на натурални растителни източници (билки и плодове), или поне така пише ("природен продукт").

# 21
  • Мнения: 6
Да, за това не изпитвам абсолютно никакви притеснения за това, че не пия витамини. Опитвам се да ям така, че да мога поне да си набавя мин. количество от тях.
Избягвам да ям разни други неща, които знам, че биха предизвиквали евентуални алергий...не прекалявам с шоколад, ядки, мед, чеснов, люто, знам че някой билки или цитруси също могат да повлияята в бъдеще на де4кото...

# 22
  • Мнения: 1 266
Аз ставам неконтролируема и непоносима, ако не ям сладко (особено шоколад) всъщност всеки ден. Винаги е било така. Макар че съм имала някакви периоди, в които май хапвах по-малко, но не са продължавали дълго никога.
Това е малко странно, защото в семейството на майка ми и баща ми се яде много здравословно и аз се притеснявам какви хранителни навици ще създам на детето...  ooooh!

Друго си мисля тия дни - вие какво смятате за прословутите 40 дни, през които бебето не трябва едва ли не да си показва носа от вратата, а също така какво смятате по повод на бабешката инвазия след раждането с цел "да помагат"? За или против?  Wink

# 23
  • Мнения: 2
 Simple Smileтвърдо против бабешката инвазия  #Cussing out но твърдо ЗА, бабите да ми помагат когато съм смазана- така си представям, ако майка ми идва за няколко часа, дори само за компания, ще ми бъде къде къде по-лесно. а понякога ще оставям бебето и на свекървата живот и здраве, грижовна изглежда, но естествено по-нататък. така си го представям сега, истината е че от бебета хабер си нямам, виждала съм ги само на картинка Mr. Green имам една единствен априятелка с бебе и тя живее в чужбина, нито братовчеди, нито племеници... Sick
обаче имам една приятелка по скоро позната, която роди март миналия и само се оплаква и сега само ме заплашва неща в стил: " ще видиш, ще ти се разкаже играта, смейте се вие ама още нищо не сте видели.." ей такива, направо полудявам! не вярвам да е чак толкова зле,,,,да сигурно няма да се спи, но чак да те заплашват ще видиш какво е малко прекалено ми се струва...
какво мислите за тоновете заплахи и нежелани съвети от познати? и то обикновено са негативни  Thinking

за 40те дни- много ми е бабешко това, ще питам лекар кога колко какво, не разбирам Embarassed Embarassed обаче тези 40 дни много гадно ми напомнят на онези 40 дни около смъртта на някой, това ужасно ме подтиска. защо са го измислили така?? Thinking аз знам, че разни познати си изкарваха бебчето по малко и не е задължително да не види слънце ..така мисля. който знае повече да казва  Hug

# 24
  • Мнения: 6
За тези 40 дни и аз съм малко в размисли...все пак вънка ще е приятно и топло...10 дена е едно ама 40....аз още повече се терзая защото живея в къща, имам си двор и някакси не виждам ралика дали бебчо ще седи на отворен прозорец или под шатрата...
И чесно си мисля, че няма да изтърпя и в един момент рано сутрин на хлад и вечер ще го изкарвам на вънка....
Иначе аз съм против наплива от чужди хора, които да му се врат в лицето....За бабите избор аз много нямам, имам си майка ми, защото тъй като моят мъж преди тва е имал семейство и е разведен и техните нито искат нито приемат новото му семейство, ама пък и аз не се натискам много така, че не съжалявам ...

# 25
  • София
  • Мнения: 7
Друго си мисля тия дни - вие какво смятате за прословутите 40 дни, през които бебето не трябва едва ли не да си показва носа от вратата

Марта, за излизането си мисля, че е пълна глупост да държиш детето затворено първите 40 дни, а още повече като се има предвид и времето по което ще родим - края на лятото, когато свършват жегите и през по-голяма част от деня е приятно да се разхождаш навън. Според мен това за излизането зависи и от педиатъра - ако е от по-старата генерация със сигурност ще ми каже да не си изкарвам детето навън, тъй че мисля да си търся педи, което в по-голяма степен ще покрие моите очаквания и виждания за отгелждането на детото и то не само от гледна точка на излизането, а и за много други неща. Та аз смятам в момента, в който стане възможно и се климатизираме един към друг с бебето и си създадем някакъв режим да започнем да излизаме по разходки.

а също така какво смятате по повод на бабешката инвазия след раждането с цел "да помагат"? За или против?  Wink

Категорично против, мисля да огранича до максимум посещенията на бабите и то най-вече от гледна точка даването на акъл. Мисля аз да им го водя да му се порадват по няколко часа на седмица и до там. Не знам как точно ще стане, като се има предвид че и двете баби са на няколко спирки от нас.То сега така си говоря ама да видим какво ще стане като беборан стане факт.

# 26
  • Мнения: 2
много се извинявам за ужасния правопис  Embarassed когато искам да кажа нещо все бързам и изглждам като неграмотна, за протокола, не съм, само препускам по клавиатурата.
ще се старая да съм по-ясна вече

# 27
  • Мнения: 502
Привет и от мен в новата тема. Котката се е справила блестящо пак.  Hug

Котенце ти си от моята партия. За шоколад съм готова на всичко.   Laughing През целия ми живот е имало само 1 период, в който не ми се е ядяло сладко и шоколад и това е предната ми бременност. Чак не можех да се позная как налитах на плодове тогава. Но след раждането си наваксах.  Grinning Сега през тази бременност сладкото ми е верен другар всеки ден.  Sunglasses

Категорично съм против новороденото да се държи в къщи, да не говорим за 40 дни. Да не би да трябва лятно бебе, родено в най- слънчевите и топли дни, да гледам на климатик в къщи. Тук бебетата се извеждат навън на следващия ден след като са изписани. Мартин го изведох на 7 -мия ден за 3 часа. Спа през цялото време и много му хареса. През първата му година имаме общо десетина дни без разходка. През първия му месец сме пътували и много с колата. А точно на 40тия ден летяхме за България.  Sunglasses


Подкрепям с 2 ръце ralfi76. Изберете педиатър, който е прочел нещо ново за отглеждането на бебето през последните 10 години, а не кара на наученото от унивеситета преди 30 години. Такава случка имах с една педиатърка в Бг, че още ми е смешно.

# 28
  • Мнения: 1 266
Вижте какъв ултра-як клип за кърменето намерих:
http://www.youtube.com/watch?v=942FRjAJhxU

  bouquet  bouquet  bouquet

Колкото до бабите - едната от нашите е много възрастна, тя ще е хепи да й го водим на гости да му се радва и после да си го взимаме  Simple Smile Обаче другата (майка ми) се очертава като истински добронамерен диктатор. Хем е отгледала три деца и се има за ултра-експерт, хем с манията си за контрол ако не се навре навсякъде, няма мира. Разчитам на баща ми, че ще я усмирява. Ние и двете сме зодия Овен и стълкновенията са предвидими и неизбежни, ама хич не търпя да ми се бъркат. Тя от време на време забравя, че аз съм педиатърът в къщата и съм виждала бебе на живо чат-пат  Mr. Green

Колкото до 40-те дни, наистина има едно такова схващане (най-вече в източните религии), че това е период на духовно пречистване, а не както се тълкува на Запад (под "Запад" имам предвид "цивилизацията" като цяло), че ако го духне вятър бебето и то ще се разболее. В България се практикува често да не се показва, да не се извежда, ама аз си знам, че няма да устискам...

Според мен всичко е въпрос на вътрешна нагласа. Майка ми ме плаши, че ако съм секцио няма да се справя сама и ще имам нужда от помощ, ама аз нали съм проклета, само от проклетия на третия ден ще яхна метлата Simple Smile Освен това П. (гаджето) има много опит - 3 деца в актива - и въобще не се тревожа, че не знае как се сменя памперс. Аз някакси го подкарах много дзен, не вярвам на тия легенди, дето с години не спиш, спираш да си използваш мозъка и дори в банята не влизаш сама. Според мен, ако не се опитваш да се наложиш, а слушаш бебето и следваш неговия ритъм, всичко ще е възможно най-лесно за всички. Значи - яде, когато му се яде, а не по час (ние по час ли се храним, или когато сме гладни?), аз спя, когато то спи, нося си го в слинг - хем то е по-спокойно, защото е по-близо до мен, хем на мен са ми свободни ръцете да измия чиниите. Горе-долу така си го представям Simple Smile

Вие как мислите - режим, самостоятелно креватче и никакво носене на ръце - или на поискване, в леглото на мама и тате и близо до тялото? Даже да кажат тези, дето имат опит, много ми е интересно.

# 29
  • Мнения: 235
Изобщо не искам някой да идва да ми "помага".
Искам да си се опознаем на спокойствие с бебето. И не само аз, а и таткото.

От лични наблюдения мога да твърдя, че "бабите" имат свойството да неутрализират изключително ефикасно "татковците" в такива моменти. Не искам това да ни се случи на нас.

Не мисля, че светът ще спре да се върти от това, че няма да имам сготвено първо, второ и десерт. Или пък че ще пропусна да избърша праха от секцията!!  Mr. Green

Бабите и без това не знаят как се стерилизира биберон или сменя памперс.
Ако пък кърмя, въобще не виждам как биха ме "заместили"!

Освен да ми напълнят главата с приказки от рода за 40 дни и кой знае още какви знайни и незнайни суеверия, честно казано не виждам с какво друго биха допринесли.
Някъде бях чела, че хората, които не са суеверни, са щастливи!

Аз правя отчаяни опити от години на ред залича следите на това мое "културно наследство".
Не бих била готова да се срещна с него отново точно в този уникален момент!

Общи условия

Активация на акаунт