Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 195
  • Мнения: 6 154
За спешните операции не се иска никакво съгласие. Няма значение дали става дума за дете, настанено в приемно семейство, за възрастен и т.н. Ако е налице животозастрашаващо състояние - оперират.

Аз продължавам да се чудя какво се прави, ако майката или бащата са известни, но са дезинтересирани и не желаят да дадат съгласие в декларация - било то за задгранични пътувания или др. такива. В такива случаи интересите на детето как се защитават? Да речем, реши цялото семейство да почива в Турция - в наше време си е съвсем нормално такова нещо. . .

# 196
  • sofia
  • Мнения: 7 477
мился,4е тук е мястото на тази информация Hug

http://www.detebg.org/?cat=9&news=301

# 197
  • Мнения: 121
Щом си настойник на детето, можеш да вземаш такива решения. Аз също съм настойник на приемното дете, което отглеждам.

# 198
  • Мнения: 82
Здравейте, търсих инфо за приемната грижа и попаднах на следния доклад от 2006-та: http://www.sapibg.org/uploads/13_Jun_2006_14-49-03_FosterCare_Doklad_revised2.pdf

В него има доста статистика, както и полезна информация. Мисля, че ще ви е интересно да го прочетете.

# 199
  • Мнения: 337
Мога ли да попитам нещо във връзка с документите:
1. Какво трябва да пише на медицинския ми документ от личния лекар който се изисква?
2. Какъв документ ми трябва от туб диспансера, само за туберколоза ли? - манту ли се бие?
3. За колко време стават готови тези документи и този от психодиспансера?

# 200
  • Мнения: 6 154
mariaemanouilova, когато ние кандидатствахме, ни дадоха едни доста подробни списъци с исканите документи и карахме по тях, много  - много не съм се замисляла, а и вече мина време и взех да забравям  Embarassed

Първо минахме през тубдиспансера, през кожно-венерологичния и през психодиспансера, като и на трите места ни издадоха удостоверения, че не се водим на диспандерен учет. За услугата платихме някаква такса, а след това бележките представихме в отдела по приемна грижа и ни възстановиха разходите. Имаше условие на документите да е посочено, че се издават за този отдел с данните на МОЛ и т.н. Но това е въпрос на решение в съответната община, предполагам.

След това, с тия удостоверения, отидохме при личния лекар, който ни издаде друго, в което писа, че никой от нас "не страдат от болестите по чл. 32, т. 8 от Закона за закрила на детето" - такова поне е изискването в Наредбата. За джипито ни това беше първи по рода си документ, но го издаде без проблеми.

Всички документи ги издаваха веднага. Не си спомняма да са ни правили изследвания, ама нека и другите да кажат.

# 201
  • София
  • Мнения: 780
mariaemanouilova, най-добре е да попиташ за подробности в конкретния отдел закрила на детето. Очевидно има леко разминаване в изискванията.
На нас, например изрично ни поискаха изследвания от психодиспансера и тубдиспансера, а не просто бележки че не се водим на отчет. Психиатричното изследване, включваше интервю, в края на което, лекар описа подробно психологическия ни статус Simple Smile ...

# 202
  • Мнения: 337
Здравейте пак,
Аз днес ходих до личната, тя не знае какво трябва да пише в бележката освен аз да й дам някакъв пример съгласно чл. 38, а именно:болни и заразоносители от холера, чума, вариола, жълта треска, вирусни хеморагични трески, дифтерия, коремен тиф, полиомиелит, бруцелоза, антракс, малария, тежък остър респираторен синдром и туберкулоза с бацилоотделяне и СПИН и васерман. Вие правихте ли си такива изследвания?
Някой знае ли дали ще ми покрият изследванията от приемна грижа в София, не че ще е толквоа голям проблем да си ги покрия - като разходи гледам че излизат към 150 лв.

# 203
# 204
  • Мнения: 1
Zdraveite mami iskam da vi pitam decata sa mi nastaneni v priemno semeistvo no as v momenta se namiram  v Germaniq kam  kogo trqbva da se obarna za da moga da si gi varna tuk molq vi pomognete mi

Общи условия

Активация на акаунт