Въпроси за приемното семейство- 2

  • 28 992
  • 204
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 243
Силвия,аз съм от Ст.Загора и там кандидатствахме.
Е, това обяснява как са станали документите ви за липса на образувано наказателно производство веднага. Явно в някои градове, където канцелариите на прокуратурите са организирани по друг начин, са нужни два дни. Но справката се  прави в компютрите, така че не мога да се обясня защо са ви казали месец.

# 136
  • Мнения: 1 843
Sladka hapka, този документ, мисля е един и същ за приемни родители, както и за осиновители. Обаче и в София не става за 15 минути, а щеше да е добре. Освен това, правим и една такава разходка: Прокуратурата - внасяне на молба, след два дни прокуратурата - взимане на документ; следва СГС и внасяне на документ; получаване до няколко дни в приемно време...

За протокола, ако има желаещи за приемни родители от София. Wink

# 137
  • Мнения: 120
Силвия,аз съм от Ст.Загора и там кандидатствахме.
Е, това обяснява как са станали документите ви за липса на образувано наказателно производство веднага. Явно в някои градове, където канцелариите на прокуратурите са организирани по друг начин, са нужни два дни. Но справката се  прави в компютрите, така че не мога да се обясня защо са ви казали месец.



В Стара Загора има чудесен екип по Приемна грижа. Съвместно с Отдела по закрила на детето рботят неправителствени организации, с подкрепата на УНИЦЕФ.  Имат невероятни резултати. Основната цел да направят процеса лесен и разбираем за всички, за да съберат по-бързо децата със семействата.

# 138
  • Мнения: 13 512
И във Варна срока е 2 дни за този документ от Прокуратурата

# 139
  • Мнения: 1 466
Монда, къде се провеждат срещите на приемните родители? От обучаващата институция ми казаха, че има клуб на приемния родител и е добре да го посещавам, но не знам нито адрес, нито дати и часове. Ще съм ти благодарна, ако ми ги кажеш и може би ще се запознаем на живо при следващата среща.

# 140
  • Мнения: 121
Здравей Мими и аз не знам защо ми искат всички документи отново, като и в момента съм приемен родител, аргумента им е, че срока на документите е бил изтекъл. То по тази логика ще трябва да подавам документи на всеки 6месеца, а досега за 2 години не са ми искали подновяване на документите. Вече не знам какво да правя само ме прехвърлят от една институция на друга, а резултата е нула. Пиши.

# 141
  • Мнения: 13 512
Монда, къде се провеждат срещите на приемните родители? От обучаващата институция ми казаха, че има клуб на приемния родител и е добре да го посещавам, но не знам нито адрес, нито дати и часове. Ще съм ти благодарна, ако ми ги кажеш и може би ще се запознаем на живо при следващата среща.
Знам,че има такъв кллуб в Чайка, но аз не съм ходила. Днес имам работа до соц. център и ще попитам къде точно се намира този клуб.

# 142
  • Мнения: 48
Силвия,съжалявам,че минаваш през такива недомислени работи.За жалост у нас много често се случват.Иска ми се на всякъде да има такива екипи като в Ст.Загора,които да помагат,а не да пречат.Макар,че сестрата на мъжа ми и нейния съпруг изобщо не са доволни от екипа,с който работят.Те също кандидатстват тук в СЗ.Казаха,че при срещата са се чувства ли така,като че искат да ги откажат на всяка цена.Бях чела и друго подобно изказване тук във форума и си мисля,че това може да е някакъв вид тактика,с която проверяват характера ти и до колко си решен да продължиш,но знам ли?!Според мен не е много удачно да се опитваш да дразниш хората,с които се налага да изградиш доверие,за да върви добре работата.Освен това нашите роднини бяха раздразнени ,че им задавали един въпрос по няколко пъти и то точно след като са отговорили на същия .Натрапливо са се опитали да повлияят на предпочитанията им свързани с детето.При нас изобщо не беше така-нашия екип също коментира с нас очакванията ни и предпочитанията ни за детенцето,но в никакъв случай не сме се чувства ли притискани да променяме мненията си.Освен това след като са поиска ли документи за подготвяне са им казали още да си помислят,даже след като батко им е казал,че няма какво да мислят повече,защото са мислили и са убедени в решението си,а искаха да използват,че батко е в отпуск,за да ги направят.И това им каза ли,но хората решили,че трябва още да мислят и че те ще им се обадят.Така,че даже и там ,където е добре все се намират проблеми.Извинявайте,че стана толкова дълго.

# 143
  • Мнения: 1 466
Аз вече започнах да се изнервям. Първо майката не беше съгласна. Запозна се с мен и се съгласи. Сега пък чакаме писмо от бащата. Ако и той се съгласи ще започне опознаването, което ще е само вторник и четвъртък и ще продължи в най-краткия случай един месец. След три месеца става година откакто започна всичко. Дори някои осиновители чакат по-малко. Ако бащата не е съгласен, майката няма да подпише и ще започнат да ми търсят ново дете. Не ми се мисли при този вариант още колко ли ще чакам.
Не мога да разбера - като са им взели децата, никой не ги е попитал дали са съгласни, дори не са ги уведомили предварително, сега защо трябва да искат тяхното съгласие?

# 144
  • Мнения: 121
Стилнес аз ви споделих, че процедурата е много тромава и изнервяща, но вие сякаш не ми повярвахте. Въпреки това не губи кураж и знай, че крайния резултат ще бъде положителен за теб. Детето, което е най-добро за вас е някъде там и ви чака. И аз се бях отчаяла, че нещо ще стане и ще си вземем дете на приемна грижа, а то стана най-доброто за нас. Детето няма баща, а майката я лишиха от родителски права. Не правим никакви срещи на детето с биологичната му майка, защото тя никога не се е обадила. Това е по добре както за нас, така и за самото дете. Затова не се притеснявай, а гледай напред и успех!

# 145
  • Мнения: 1 466
Не, наистина не съм като цяло против процедурата. Смятам, че проучването, обучението и оценката са необходими. Просто не разбирам защо искат съгласие от биологичен родител, след като това е мярка за закрила на детето.

# 146
  • Мнения: 1 466
Тъкмо се съгласиха и двамата и социалната ми работничка излезе в отпуска.  #Cussing out

# 147
  • Мнения: 121
Съжалявам много Stillness за обстоятелствата, които все спират развитието на твоите неща, но вярвай, че в крайна сметка ти ще си победителя и ще успееш да завършиш доброто дело, което си започнала. Успех!

# 148
  • Мнения: 13 512
Тъкмо се съгласиха и двамата и социалната ми работничка излезе в отпуска.  #Cussing out
a тя докато се върне, може ли да се откажат?

# 149
  • Мнения: 1 466
Ако подпише, няма да може вече да се откаже, но тя още не е подписала.

Общи условия

Активация на акаунт