Новородено и носене в кенгуру?

  • 8 907
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 95
На нас ортопед-травматолог ни каза, че може да слагаме бебка като навърши 3 месеца.Да си държи главата стабилно, въпреки че кенгурото имаше подложка за главичката и пишеше,че може да се ползва  от 0 месеца.Сигурно друг лекар ще каже друго.
Подкрепям това мнение. И ние ходихме на ортопед в края на първия месец и мнението му и препоръките бяха такива-след 3м.

# 16
  • Мнения: 1 900
Ние имаме кенгуру с облегалка за главата, носихго в такова от средата на 2месец.
Много по добър вариант е слинга. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
На две седмици го сложих моя в подобно кенгуру. Няма проблем. Дори го водих на рутинния преглед при ортопеда с него и той каза, че е много полезно за тазобедрените стави.

# 18
  • Мнения: 700
 Може да опиташ скенгуру и да не му хареса на бебето.При нас така стана.Не му беше приятно(точно в този модел),предпочиташе да го гушна на ръце.Но в слинг му беше много приятно и го хареса.Създава усещането като в майчина утроба и бебо се успокоява.Съжалявам,че се изръсих за това скъпо кенгуру,а слинга е много по-удобен и по-евтин!И можеш да кърмиш в него,докато си вършиш работа.Става и за новородени.

# 19
  • Мнения: 750
Всъщност, слингът е много по-удобен, както за майката, така и за бебето. Пък се и създава още по-голяма привързаност Simple Smile Опитай  Peace

# 20
  • Мнения: 27 524
Носих сина си още след излизането ни от болницата. Не е нужно да има лежаща позиция, то не седи в кенгуруто, а е притиснато и обхванато към мен. Главичката лежи същи настрани и притисната, не е нужно да може да си я държи стабилно. На подходящите и хубави кенгура си пише от 0 до 10кг обикновено. Носих го нон стоп, супер доволна съм и нямаме никакви проблеми. Даже педиатрите казаха същото, като на София.

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ако детето може ве4е да си държи глави4ката изправена  нищо не ти пре4и да го сложиш в кенгуро
на 25 дена е още

# 22
  • Мнения: 1 167
На нас ортопед-травматолог ни каза, че може да слагаме бебка като навърши 3 месеца.Да си държи главата стабилно, въпреки че кенгурото имаше подложка за главичката и пишеше,че може да се ползва  от 0 месеца.Сигурно друг лекар ще каже друго.
Подкрепям това мнение. И ние ходихме на ортопед в края на първия месец и мнението му и препоръките бяха такива-след 3м.

И аз подкрепям това мнение. Ние също ходихме на ортопед и той ни каза същите неща!!

# 23
  • София
  • Мнения: 44 115
Блонди -  за мен от опит, легналото положение е мнооого удобно, дори за малко по-голямо от новородено бебе, като заспи просто го премяташ и го носиш да си спинка легнало, вместо право....освен това може да си го кърмиш така....въобще за мен си е плюс отвсякъде...

# 24
  • Мнения: 1 763
Аз водих сина ми на ортопед като беше на 40 дена, питах го дали може да го слагам в кенгуру, той каза, че няма проблем. Но го сложих само веднъж и въобще не ми беше удобно, иначе на детето му хареса.

# 25
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Имам същото кенгуру.
Ползвах го след вторият месец.
А иначе се продават и такива за новородени ( има легнало положение)

# 26
  • Мнения: 27 524
Блонди -  за мен от опит, легналото положение е мнооого удобно, дори за малко по-голямо от новородено бебе, като заспи просто го премяташ и го носиш да си спинка легнало, вместо право....освен това може да си го кърмиш така....въобще за мен си е плюс отвсякъде...

Да, сигурно е така, не съм имала и опитвала, вярвам ти.  Hug С второто ще се поправя  Simple Smile
Разгледах моделите с легнало положение. Пише обаче навсякъде, че тази позиция е за кърмене, мисля, че не става да се носи бебето часове наред така например. Не изглежда удобно. В такъв случай май слингът е по-удачният вариант.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 115
става, става, даже е мн удобно...аз- моя 4 месеца предимно летнал го носих, че като го подушише и веднага заспиваше...освен това ни беше спасение от коликите.....
а за слинга - да може би е още по-удобен, но научих късно за този вариант, а и съм малко вързана в рацете не знам дали сама ще се оправям да се омотавам с бебето, докато с кенгуруто ми беше мн лесно да се опаковаме самички....

# 28
  • Мнения: 700
става, става, даже е мн удобно...аз- моя 4 месеца предимно летнал го носих, че като го подушише и веднага заспиваше...освен това ни беше спасение от коликите.....
а за слинга - да може би е още по-удобен, но научих късно за този вариант, а и съм малко вързана в рацете не знам дали сама ще се оправям да се омотавам с бебето, докато с кенгуруто ми беше мн лесно да се опаковаме самички....
Слингът с халки се слага много лесно и бързо,за секунди и се справяш сам.

Общи условия

Активация на акаунт