За рождените дни на децата ни - от друг ъгъл

  • 5 488
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Честно казано аз принципно съм много анти-клубно и ресторантски настроена. Моите деца са раждани и двете през август и до миналата година винаги съм организирала градински партита. Имах тази възможност, събираха се страшно много деца, винаги е било весело и приятно. Купон за възрастни не правя. Изобщо, тези верижни неколкодневни тържества тип "сватба" за мен са изключително безсмислени и досадни, без да искам да обидя никого.

Дъщеря ми обаче порасна. Пожела РД в клуб. Тя никога не е канена на РД другаде, освен в клуб. Имам чувството, че тя смяташе, че нещо пропуска. А и много държеше вече да си кани сама гостите. В интерес на истината, аз щях да успея да удържа фронта и тази година и мисля, че единствената причина, поради която склоних, бяха отзивите, които чух за клуба на Каспър. И направихме РД там.

Сега, не искам Каспър да се сърди, но за мен това си беше мъка. И не е вината в нея или клуба. Просто това не е моят начин. Но истината е, че детето беше супер-доволно /мен ме нямаше през цялото време, бях на работа, но от другите присъстващи разбрах, че е било мн. хубаво/. Храната си избрах сама, времето си беше достатъчно по моему, никой не ни е гонил или напъждал... С две думи, децата бяха доволни, а това е важното в крайна сметка. Ако догодина сме си тук по това време сигурно пак ще е там РД, ако тя държи на "клубно" празненство, но сигурно ще се опитвам да я разубедя.

Някой по-горе писа за нашите си рождени дни. Бяха прекрасни, шумни, весели. Нямам спомен да ни е било тясно, некомфортно или скучно, само защото е нямало клоуни или аниматори. Поне моите родители правеха страхотни празненства. И съм убедена, че стига да има желание всеки може да организира РД на детето си и вкъщи с почти същия успех. Но в клуба е по-лесно, по-неангажиращо и масово хората предпочитат да не се влагат сами. Услугата за масовия клиент е супер успешна и удобна. Това е истината според мен.

# 46
  • София
  • Мнения: 38 781
Аз не съм имала прекрасни рождени дни, които да си спомням.
1вия и 2рия рожден ден на Габи ги правихме у нас - на 48 квадрата големия купон.
Да не говорим за мазането на сандвичи и треперенето кой какво харесал/ нехаресал и прибирането и чистенето накрая.
3тия рожден ден направихме в клуб, който не беше нищо особено, а дойдоха и малко деца, защото повечето бяха болни.
Но съм доволна. Отиваш, сядаш и всичко ти е готово. После плащаш и ставаш.
А Габи още го споменава.

# 47
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
...Оставила апарата на госпожата да снима. И по едно време, точно преди тортата виждам, че госпожата не снима. Защо? Ами батериите свършили. Каквото като са свършили, ще намериш батерии. Как няма да снимаш точно духането на свещичката? Това е разликата между професионалната организация - батерии се намериха на секундата и продължи снимането. И още такива много малки моментчета, за които майката не разбира.

Това се случи с РД на дъщеря ми миналата година. Батериите свършили и има само 2-3 снимки на дъщеря ми. Много ми стана мъчно, макар че аз съм си виновна щото съм заспа... Ако знаех фирма, която да организира всичко веднага ще я наема тази година за тържеството в градината... Тогава и клуба се обезмисля.




  Малчуган великан организират такива,стига да не те притесняват тарифите им. PeaceНаистина си вършат добре работата.

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Не може да се каже категорично за или против клубните детски РД. Много зависи от круба и организаторите. Попадаласъм на рождени дни от които едва съм се сдържала да не си тръгна, но оставах заради децата. Явно всеки в София, който си мисли, че като е организирал вкъщи един рожден ден, може да свърши същото и в клуб за чужди хора. Така някои са си пълна скръб. Затова трябва да се подбира мястото и най-важното организаторите. Не зная какво се очаква от храната на един такъв РД, но децата не се спират на едно място, че да ядат много. Ние си мислим за детските вкусова все едно са наши вкусове. Децата искат забавления и игра, а хапването е между другото. Тортата така или иначе повечето родители си я носят. На мен ми е по-удобно, защото няма как да събера много деца вкъщи и те да се чувстват добре.
 Някой каза за нашите РД - готова съм да се хвана на бас, че ако по наше време имаше клубове, то те щяха да са пълни, защото тогава родителите сами щяха да се натискат да се открияват от съседите. Като зная какви новобрански и балове се правеха, като нищо и детските рождени дни щяха да са толкова помпозни.  Laughing

# 49
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Хи-хи, аз имам компромисен вариант - заведението на братовчед ми.

Сладкарница кафетерия е, с голяма градина, там празнуваме. Нямаме ограничения за време и консумация.

# 50
  • Мнения: 96
Хубаво казваш за празнуване на открито, ама я празнувай навън през ноември или януари.

Ние точно така направихме на рождения ден на сина ми през януари - бяхме на открито, в подножието на Витоша. Първо децата (че и родителите) се пързаляха с шейни, а после се почерпихме в сладкарница наблизо. На мен също не ми допада идеята за празнуване в клуб, а и на сина ми (на 4 г.) никога не му е било добре на такова място - чувствал се е изолиран от родителите и едва ли не принуден да се забавлява по определен начин. Признавам, че все пак неговата нагласа е изключение - всички останали деца на клубните РД, на които сме били, са си играели без проблем. В къщи също нямам условия за празнуване, освен това съм и с бебе, така че съвсем нямах възможност за подготовка. Затова измислих такъв вариант за рождения ден и мисля да ни стане традиция, поне докато е малък и няма претенции.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 999
Фантичка, мерси  bouquet
Сайт имат ли?

# 52
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Да .     bouquet  http://www.malchugan-velikan.com/

# 53
  • Мнения: 415
Първите два РД празнувахме у дома. Няколко пъти - с роднини, с приятели , с други приятели и т.н.
Но вторите два ги празнувахме в Детски клуб , тъй като вече имаме много нови приятели и за съжаление не можем да ги съберем в къщи. На мен лично не ми тежи приготвянето, напротив доставя ми удоволствие.
А, тази година малката си украси сама сладките и част от сандвичите /за пода , дрехите и покривката няма да казвам/ Simple Smile ,  беше си страхотно преживяване ! Роднините /само родителите ни , братята и сестрите/ ги каня у дома, но догодина вече ще ни е тясно, тъй като през 2007 се родиха още две братовчедчета.

Дали ще се получи купон зависи , както от аниматорите , така и от присъстващите.

# 54
  • Мнения: 6 206

Сега, не искам Каспър да се сърди, но за мен това си беше мъка. И не е вината в нея или клуба. Просто това не е моят начин. Но истината е, че детето беше супер-доволно /мен ме нямаше през цялото време, бях на работа, но от другите присъстващи разбрах, че е било мн. хубаво/. Храната си избрах сама, времето си беше достатъчно по моему, никой не ни е гонил или напъждал... С две думи, децата бяха доволни, а това е важното в крайна сметка. Ако догодина сме си тук по това време сигурно пак ще е там РД, ако тя държи на "клубно" празненство, но сигурно ще се опитвам да я разубедя.

А, какво да се сърдя.  Simple Smile Вие сте клиенти мечта, ако всички бяха като вас, но това е друга тема.
Това и казвах по-нагоре, хората са различни и си представят по различни начини тържествата си. Затова съм готова да откликна на всяко нещо, било то меню, организация, украса, място на празнуване. Правила съм всякакви чудати менюта, няма нещо където не може да се направи, включително и боб сме яли ....

И това писах - моята идея е детето да е доволно, е, и мнението на майката е важно, но основно гледам детето. Вчера дори си говорих с една майка, която ме наема за голям рожден ден и като се заговорихме се оказва, че аз съм правила рождения ден на голямото й дете, беше един от първите ми, всъщност първият ми много голям, със сериозна организация. Тогава тя е наела друга фирма, а те мен, ние направихме дефакто почти всичко, но тя така и не е разбрала. Попитах я доволна ли е от това парти, защото така и никога не контактувах с нея, а с фирмата, секретарки и тн т. Тя не, защото било много шумно, но детето много, всъщност страшно много. При положение, че за това дете са правени рд с бате енчо, какво ли и как ли не, той си твърди, че нашият му е бил най-хубавият. Идеята ми беше, че след определена възраст желанията и идеята на родителите и детето се разминават. Хубавото е, че повечето родители се вслушват в желанията на децата си.

# 55
  • Мнения: 1 479
До сега сме празнували в кьщи.Майките в хола,а децата лудуват в нашата стая.Имаме си качествена техника и правим супер купон с танци,музика,балони,конфети и т.н.При добро желание и организация става!Миналата неделя бяхме в клуб за 1-ви пьт и не беше лошо,но след 2 часа-айде довиждане,че идват следващите.А майка ми е голям "шемет"и вьрши работа като аниматор. newsm44

# 56
  • Мнения: 473
Празнуването на РД зависи изцяло от желанието - както при децата, така и при възрастните.
Първият рожден ден на Мартин празнувахме в къщи - с дечицата с които си играеше - общо 5. Направих специална торта-зайче за малките - само обикн. бисквити и специален крем от ябълково пюри по рецепта от форума.
Втория и третия РД вече беше в клуб - пак с толкова деца и родители - беше забавно за Мартин.
Тортите винаги ги правя аз - така е по интересно.
От една страна - да в клуба винаги е едно и също и затова тази година се замислям за по друг вид изкарване на РД. Но пък на Мартин му е интересно и много забавно, още повече че рядко ходим на клуб и за не го си по-различно.
Истината е че зависи от клуба и от желанието им- има места където сме ходили на РД и е запомнящо се за детето, но има и такива където само чакат да се духнат свещичките и хайде - кой от къде е, а след това родителите се уговарят да отидат в близкия ресторант да продължат.
За мен е неприемливо също и РД като малка сватба или от типа всички роднини трябва да присъстват....но както се казва - всеки с претенциите си  Grinning

# 57
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 943
А помните ли нашите рождени дни?
Вкъщи, с мноооооооооого сандвичи и домашно направена торта. Е, бяха незабравими. Защото си бяха нашите рождени дни.

На мен пък ми е чудна масовата истерия от последните 10-на години,  по празнуване на рожденни дни на толкова малки деца. Може и да съм безнадеждно одъртяла, но в моето детство на рожден ден си канехме гости /деца/ след 2-3 клас, когато ставахме по-осъзнати индивиди, имахме предпочитания, приятели и т.н.  До тази възраст, детският РД си беше едно малко семейно тържество. Не поради финансови пречки, просто нямаше такава практика, мода или както там ще го наречете.
Не че и аз не организирам РДни на децата си, независимо дали в клуб или  у дома, от едногодишната им възраст. Не мога да избягам от стереотипа.

Май съм доста извън темата, извинете.

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Не мисля, че е извън темата. Докато моите бяха по-малки празнувахме РД семейно. Като тръгнаха на училище те сами проявиха желание да празнуват с други деца на някакво различно място. Обитновено това празнуване не съвпада с датата на раждане. Така детето празнува 2 пъти - вкъщи и след 1-2 седмици с приятелите си.

# 59
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не мисля, че е извън темата. Докато моите бяха по-малки празнувахме РД семейно. Като тръгнаха на училище те сами проявиха желание да празнуват с други деца на някакво различно място. Обитновено това празнуване не съвпада с датата на раждане. Така детето празнува 2 пъти - вкъщи и след 1-2 седмици с приятелите си.

  Ами моите са малки,но искат с приятелчета. newsm78
  Може би,защото и тях ги канят постоянно на РД на други деца.

Общи условия

Активация на акаунт