въпрос за първия болничен

  • 1 186
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 102
еми незнам вече и аз оригинал ли да е или копие, всеки различно е дал явно, пък даже една близка ми каза, че не била дала нито оригинал, нито копие на този документът от банката...Simple Smileа на нея пък всеки път й искат да дава това приложение 7. Пак на нея, с първото й дете, са й искали акта за раждане чак след трите болнични, когато изтичат тези 135 дена (а не с третия болничен). Големи противоречия, всеки различно казва:) Там е работата, че нашата счетоводителка е в друг офис и малко е затруднено с въпросите към нея, и за това гледам да си изясня хубаво нещата, та да не стане някоя грешка:) а иначе болничните ги вписват в личния амбулаторен картон нали? ами болничния от родилния дом се дава само той, без някакви други документи към него?
Документа от банката е необходимо да е заверено от банката копие  или най добре оригинал.Декларацията за банкова сметка приложение № 7 се подава само с първия болничен. При следващите болнични парите се превеждат по декларираната сметка.Акта за раждане се представя при работодател след третия болничен.

# 16
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз моя първи болничен не го снимах. Защо е необходим при издаването на третия?Ако не може без него, да взема да го потърся при работодателя  Thinking Едва ли са го занесли още...
Работодателя би трябвало да има копие.
Удостоверението от банката се дава само 1 път и трябва да е оригинал.
Изплащането на болничния зависи от това, кога работодателят ти е превел осигуровките.

Общи условия

Активация на акаунт